Fotó: twitter.com/OfficialBHAFC

Topligák: Ismét nevezték a magyar játékost a PL-meccsre, drámai hajrában nyert az Arsenal; gólínség a Bundesligában - eredmények, videók

Az Union Berlin hazai pályán, a Freiburg idegenben játszott gól nélküli döntetlent a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján. Angliában a mostani szezonban már harmadjára került be a West Ham meccskeretébe az U21-es válogatott kapus, Hegyi Krisztián.
Nyikes Zoltán 2023. március 4., szombat 18:19
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 4., szombat 18:19

Az éllovas Arsenal 0-2-ről 3-2-re fordítva nyert vendége, a Bournemouth ellen az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombati játéknapján. A londoni Ágyúsok úgy kerültek hátrányba kilenc másodperc elteltével - Phillip Billing gólja a második leggyorsabb volt a Premier League történetében -, hogy játékosai labdába sem értek. Ezt követően a hazaiak hatalmas fölényben játszottak, de a Bournemouth kapujában a brazil Neto több nagy védést is bemutatott. A vendégeknek is voltak lehetőségeik, de kontráik befejezésébe rendre hiba csúszott. Mikel Arteta együttese a második félidőben egy szöglet után kétgólos hátrányba került, de 13 perccel később már egyenlő volt az állás. A hajrában az Arsenal a korábbinál is nagyobb rohamokat vezetett a győzelemért - Bukayo Saka egy ízben a keresztlécet is eltalálta -, és végül a hatperces hosszabbítás lejárta után, a 98. perc elején a csereként beállt Reiss Nelson bombájával kicsikarta a győzelmet. A londoniak előnye így továbbra is öt pont a tabella élén.

A Chelsea Wesley Fofana találatával nyert a Leeds United ellen: a londoniak 396 perc elteltével találtak be újra és öt nyeretlenül megvívott bajnokit követően tudtak ismét győzni. A Tottenham ugyanakkor hiába alakított ki számos gólhelyzetet a Wolverhampton otthonában, a hazaiak kapujában José Sa minden hárított, Adama Traoré pedig a hajrában megszerezte a Farkasok győztes találatát. (MTI)

A West Ham keretében ezúttal is a meccskeretben kapott helyet az U21-es magyar válogatott kapus, Hegyi Krisztián, aki a mostani szezonban már harmadjára részesült ebben az elismerésben.

Premier League, 26. forduló:

Arsenal-Bournemouth 3-2 (Partey 62., White 70., Nelson 97., ill. Billing 1., Senesi 57.)

Az Arsenal győztes gólja

Aston Villa-Crystal Palace 1-0 (Andersen 27. - öngól) Kiállítva: Doucouré 62. - Crystal
Brighton-West Ham United 4-0 (Mac Allister 18.  - 11-esből, Veltman 52., Mitoma 69., Welbeck 89.)
Chelsea-Leeds United 1-0 (Fofana 53.)

A Chelsea három pontot érő gólja

Wolverhampton Wanderers-Tottenham Hotspur 1-0 (Traoré 82.)

Southampton-Leicester City 1-0 (Alcaraz 35.)

korábban játszották:
Manchester City-Newcastle United 2-0 (1-0)
vasárnap játsszák:
Nottingham Forest-Everton 15.00
Liverpool-Manchester United 17.30
hétfőn játsszák:
Brentford-Fulham 21.00

A Sallai Rolandot kezdőként bevető, ötödik Freiburg a forduló előtt tizedik Mönchengladbach otthonában vendégszerepelt, és bár a hazaiaknak több nagyobb gólszerzési lehetőségük is adódott, egyik csapat sem volt eredményes.

A Schäfer Andrást lábsérülés miatt továbbra is nélkülöző Union Berlin a Kölnt fogadta, gól a fővárosban sem született. Egymást követő második meccsét nyerte ugyanakkor az immáron hat összecsapás óta veretlen Schalke, amely a Bochum otthonában aratott sikerének köszönhetően elmozdult a tabella legvégéről és pontszámban utolérte a már bennmaradást érő 15. helyezett Stuttgartot. (MTI)

Bundesliga, 23. forduló:

Augsburg-Werder Bremen 2-1 (Beljo 6., Maier 46., ill. Stage 16.)
FSV Mainz 05-Hoffenheim 1-0 (Barreiro 33.)

Ezzel a góllal nyert a Mainz

Borussia Mönchengladbach-SC Freiburg 0-0 Kiállítva: Bensebaini 87. - Mönchengladbach
Union Berlin-1. FC Köln 0-0

Az Union meccsének összefoglalója

VfL Bochum -Schalke 04 0-2 (Riemann 45. - öngól, Bulter 79.)

VfB Stuttgart-Bayern München 1-2 (Perea 88., ill. de Ligt 39., Choupo-Moting 62.)

Bayer Leverkusen-Hertha BSC 15.30
VfL Wolfsburg-Eintracht Frankfurt 17.30
pénteken játszották:
Borussia Dortmund-RB Leipzig 2-1 (2-0)

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)