Fotó: twitter.com/ManCity

Topligák: Haaland nem tud leállni, Xabi Alonso rekordot döntött, a Lipcse a hajrában mentett pontot - eredmények, videók

A Manchester City a PL-ben, a Bayer Leverkusen a Bundesligában nyert simán; szorosabban, de győzött az Inter is a Serie A-ban.
Budai László 2022. október 8., szombat 17:57
Szerző: Budai László 2022. október 8., szombat 17:57

Premier League, 10. forduló

Bournemouth-Leicester 2-1 (Billing 68., Christie 71., ill. Daka 10.)
Chelsea-Wolverhamton 3-0 (Havertz 45+3., Pulisic 54., Broja 90.)
Manchester City-Southamton 4-0 (Cancelo 20., Foden 32., Mahrez 49., Haaland 65.)
Newcastle-Brentford 5-1 (Guimaraes 21., 57., Murphy 28., Almiron 82., Pinnock 90. - öngól, ill. Toney 53.)

Ebben a fordulóban sem maradt gól nélkül Erling Haaland, igaz, a norvég sztárcsatár ezúttal "csak" egyszer talált be, 3-0-s vezetésnél. Haaland mindenesetre ezzel is beállított egy rekordot, a második olyan labdarúgóvá vált, aki City-játékosként zsinórban hét PL-meccsen betalált (a másik ilyen Sergio Agüero).

A mérkőzés összefoglalója

Újra nyert Graham Potterrel a Chelsea, amely ezúttal a Wolverhamptont verte 3-0-ra.

Így nyert a Chelsea

Bundesliga, 9. forduló

Augsburg-Wolfsburg 1-1 (Gumny 55., ill. Gerhardt 27.)
Leverkusen-Schalke 4-0 (Diaby 38., Frimpong 41., 52., Paulinho 90.)
Mainz-RB Leipzig 1-1 (Ingvartsen 45., ill. Nkunku 80.)
Bochum-Frankfurt 3-0 (Hofmann 71., Ndicka 88. - öngól, Forster 91.)

A Mainz sokáig vezetett a két magyarral, Orbán Willivel és Szoboszlai Dominikkal felálló Lipcse ellen, de Nkunku a 80. percben egyenlített, így egy pontot megmentett. A magyar válogatott támadóját a 73. percben lecserélték. A vendégek a bemelegítésnél a súlyosan megsérült Gulácsi Péternek is üzentek, ezt itt láthatod.

Xabi Alonso remekül debütált a Bayer kispadján, amely 4-0-val ütötte ki a Schalkét, ezzel a nagy arányú első győzelemmel klubrekordot is döntött a spanyol szakember.

Serie A, 9. forduló

Sassuolo-Inter 1-2 (Frattesi 60., ill. Dzeko 44., 75.)

Az Inter a Barcelona után a Sassuolót is legyőzte, és kezd kiegyenesedni - a mai bajnokin Edin Dzeko duplája döntött. A bosnyák támadó a harmadik legidősebb labdarúgó lett, aki meglőtte 100. gólját a Serie A-ban.

Balogh Botond
Az olasz másodosztály listavezetője, a Parma meghosszabbította Balogh Botond szerződését.
Ötvös Bence
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy a Kisvárda lejáró szerződésű játékosát, Ötvös Bencét a ZTE, a DVSC és a Paks is kiszemelte.
Hangya Szilveszter
Menedzsere elárulta, hogy a 10-szeres válogatott Hangya Szilveszter szerződése lejár a nyáron és várhatóan távozik a Viditől. Van érdeklődés több NB I-es csapattól is, az élvonalban tervezi a folytatást. (nso.hu)