Fotó: twitter.com/ManCity

Topligák: A Manchester City lemászárolta Kerkezéket, Szalai nélkül veszített rangadót a Hoffenheim - eredmények, videók

Majdnem megint pontokat hullajtott a Manchester United, de Bruno Fernandes győzelemre vezette csapatát a hosszabbításban, a Sheffield United a 100. percben nyert. Németországban tovább menetel a Leverkusen, az Union Berlin pedig nem bír kimászni a gödörből.
Nyikes Zoltán 2023. november 4., szombat 18:19
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 4., szombat 18:19

A listavezető Bayer Leverkusen 3-2-re nyert a magyar válogatott Szalai Attilát is foglalkoztató Hoffenheim vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának szombati játéknapján. A magyar védő a kispadról nézte végig a mérkőzést, melyen a tabella élén álló leverkuseniek a szünetben kétgólos előnyben voltak, de a fordulást követően 13 perc alatt kiegyenlített a vendéglátó együttes. A Bayer győztes gólját a duplázó Alejandro Grimaldo szerezte a 70. percben, így a Leverkusen 10 forduló után is veretlen, előnye pedig öt pont a címvédő és 18.30-tól a Borussia Dortmund vendégeként rangadót játszó Bayern Münchennel szemben.

A sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg a 96. percben értékesített büntetőnek köszönhetően játszott 3-3-as döntetlent otthon a Borussia Mönchengladbachhal, míg a szintén sérült Schäfer András csapatát, a sorozatban 12. tétmeccsét is elveszítő Union Berlint 3-0-ra verte a vendég Eintracht Frankfurt. Willi Orbán és Gulácsi Péter együttese, az RB Leipzig - amely kedden címvédőként búcsúzott a Német Kupától - kétgólos vereséget szenvedett a forduló előtt még nyeretlenül sereghajtó Mainz otthonában. Orbán sérülés miatt nem volt a keretben, Gulácsi pedig a cserék között kapott helyet. (MTI)

Bundesliga, 10. forduló

SC Freiburg-Borussia Mönchengladbach 3-3 (Holer 7., Weisshaupt 70., Grifo 96. - 11-esből, ill. Siebatcheu 25., Plea 29., Weigl 39.  - 11-esből)
TSG Hoffenheim-Bayer Leverkusen 2-3 (Stach 56, Weghorst 58., ill. Wirtz 9., Grimaldo 45+1., 70.)

1. FC Köln-FC Augsburg 1-1 (Maina 16., ill. Tietz 25.)
FSV Mainz 05-RB Leipzig 2-0 (Lee Jae-Sung 76., Barreiro 80.)
Union Berlin-Eintracht Frankfurt 0-3 (Marmoush 2., 14., Nacho 82.)
Borussia Dortmund-Bayern München 0-4 (Upamecano 4., Kane 9., 72., 93.)
vasárnap játsszák:
VfL Wolfsburg-Werder Bremen 15.30
FC Heidenheim-VfB Stuttgart 17.30
pénteken játszották:
Darmstadt 98-VfL Bochum 1-2 (1-1)

A magyar válogatott Kerkez Milossal felálló Bournemouth a papírformának megfelelően simán, 6-1-re kikapott a címvédő Manchester City vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. Kerkez végigjátszotta a találkozót, amelyen leginkább Jeremy Doku brillírozott a hazaiak részéről: a 21 éves belga játékos hét perc alatt egy gólt szerzett és két gólpasszt osztott ki, s így a City gyakorlatilag a 37. percre eldöntötte a három pont sorsát. A második félidőben szépítésig jutott a Bournemouth, a manchesteriek viszont közben megint háromszor voltak eredményesek úgy, hogy a norvég sztárcsatár, Erling Haaland nem is szerzett gólt. Bernardo Silva viszont duplázott, a további négy hazai találaton pedig négy különböző City-futballista osztozott. Doku végül a gólja mellett négy gólpasszal zárta a meccset.

A másik manchesteri együttes, a United Bruno Fernandes 91. percben szerzett góljával 1-0-ra győzte le vendégként a Fulhamet, míg a Brentford 3-2-re verte saját közönsége előtt a Konferencia Ligában címvédő West Ham Unitedet. A sereghajtó Sheffield United a 100. percben értékesített tizenegyessel 2-1-re nyert a vendég Wolverhampton ellen, így első sikerét aratta a mostani idényben.

Premier League, 11. forduló

Fulham-Manchester United 0-1 (B. Fernandes 91.)

Brentford-West Ham United 3-2 (Maupay 11., Mavropanos 55. - öngól, Collins 70., ill. Kudus 19., Bowen 26.)
Burnley-Crystal Palace 0-2 (Schlupp 22., Mitchell 94.)
Everton-Brighton 1-1 (Mykolenko 7., ill. A. Young 84. - öngól)
Manchester City-Bournemouth 6-1 (Doku 30., B. Silva 33., 84., Akanji 37., Foden 64., Aké 88., ill. Sinisterra 74.)

Sheffield United-Wolverhampton Wanderers 2-1 (Archer 72., Norwood 100. - 11-esből, ill. Bellegarde 89.)

Tottenham Hotspur-Chelsea 21.00

A címvédő Napoli kétgólos győzelmet aratott a sereghajtó Salernitana vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. A nápolyi együttes ezzel megőrizte idegenbeli veretlenségét a Serie A-ban, míg a salernóiak változatlanul nyeretlenek. (MTI)

Serie A, 11. forduló:

Salernitana-Napoli 0-2 (Raspadori 13., Elmas 82.)

A románok tátott szájjal bámulják Szoboszlait: "Többet ér, mint az egész válogatottunk"
Egy romániai lap kiszámolta, mennyit ér a válogatottjuk a Premier League-be valósággal berobbant Szoboszlai Dominik becsült értékéhez képest.
Kovácsik Ádám
Az már biztosra vehető, hogy egy szezon után távozik Kovácsik Ádám a Mezőkövesdtől. Jó eséllyel a magyar élvonalban folytatja.
Ricardo Moniz
Hosszabb távra is kinevezhetik
A holland edző vezetésével négy bajnokin kilenc pontot szerzett, kiharcolta az európai kupát, így elérte a szezoncélt a Zürich.