Fotó: kicker.de

Topligák: Szoboszlai remek gólpassza is kellett a Lipcse nagy feltámadásához, beégett a Liverpool a sereghajtó ellen – eredmények, videók

A 72. percben még háromgólos hátrányban volt a Leipzig, amely végül egy pontot kiharcolt az Augsburg otthonában. A Bayern és a Dortmund könnyedén nyert, míg Angliában a Liverpool meglepő vereséget szenvedett.
Nyikes Zoltán 2022. október 22., szombat 17:35
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 22., szombat 17:35

A Liverpool 1-0-ra kikapott az újonc Nottingham Forest vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulóját nyitó szombat kora délutáni találkozón. A mérkőzés egyetlen találatát a nigériai Taiwo Awoniyi szerezte az 55. percben. A forduló előtt még sereghajtó Nottingham a második győzelmét aratta a szezonban, és ezzel elmozdult a tabella utolsó helyéről.

A Pool 11. bajnoki fellépését követően változatlanul a középmezőnyben szerénykedik, és négy-négy győzelem, valamint döntetlen mellett harmadszor szenvedett vereséget. (MTI)

Premier League, 13. forduló:

Nottingham Forest-Liverpool FC 1-0 (Awoniyi 55.)

Awoniyi gólja

A Szoboszlai Dominikkal és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig háromgólos hátrányból mentett pontot az Augsburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. A sérült Gulácsi Pétert nélkülöző lipcseiek első gólját Szoboszlai készítette elő, a 64. percre háromgólos hátrányba került vendégek a 89. és a 90. percben szerzett találatokkal egyenlítettek. Pontszerzése ellenére a Leipzig idegenben továbbra is nyeretlen ebben a bajnoki szezonban.

A sorozatban tizenegyedik bajnoki címére hajtó Bayern München 2-0-ra diadalmaskodott a Hoffenheim otthonában, míg a Borussia Dortmund 5-0-ra kiütötte otthon a VfB Stuttgartot. (MTI)

Bundesliga, 11. forduló:

FC Augsburg-RB Leipzig 3-3 (Berisha 34. - 11-esből, Demirovic 51., Vargas 64., ill. An. Silva 73., Nkunku 89., Novoa Ramos 90.) Kiállítva: Iago 66. - Augsburg

Szoboszlai gólpassza

Borussia Dortmund-VfB Stuttgart 5-0 (Bellingham 2., 53., Süle 13., Reyna 44., Moukoko 72.)

SC Freiburg-Werder Bremen 2-0 (Kübler 56., Grifo 80. - 11-esből)
Kiállítva: Friedl 14. - Bremen
1899 Hoffenheim-Bayern München 0-2 (Musiala 18., Choupo-Moting 38.)

Így nyert a Bayern

Bayer Leverkusen-Wolfsburg 2-2 (Diaby 17., Frimpong 76., ill. Andrich 28. - öngól, Arnold 53. - 11-esből)

FSV Mainz 05-1. FC Köln 3-0

A Rayo Vallecano hazai környezetben simán, 5-1-re legyőzte a Cádiz együttesét a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

A találkozón háromszor villant a piros lap, a vendégek a 61. perctől már csak kilenc emberrel játszottak, míg a Rayo a mérkőzés végén fogyatkozott meg. (MTI)

La Liga, 11. forduló:

Rayo Vallecano-Cádiz 5-1 (Palazon 44. - 11-esből, Garcia 46., Lejeune 63., 89., Camello 79., ill. Balliu 82. - öngól) Kiállítva: Nteka 87. - Rayo