Fotó: MTI/Kovács Tamás

Fradi-Fiorentina: "Szalonremi, mindenkit kielégítő döntetlen, Stankovic jelesre vizsgázott fair playből" - lapszemle

Így látták az olasz és belga portálok a csütörtöki Ferencváros-Fiorentina EKL-csoportmeccsen (1-1) történteket. Lapszemle.
Nyikes Zoltán 2023. december 15., péntek 11:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. december 15., péntek 11:50

"Félmosoly a Fiorentinánál: A Fradi elleni döntetlennel elsők lettek, de González kidőlt" – olvasható a La Gazzetta dello Sport címében, amely hozzáteszi, hogy különleges meccsnek kellett volna lennie az argentin számára a csütörtökinek, hiszen Budapesten elérte a 100 fellépést lila mezben, ehelyett hordágyon kellett elhagynia a pályát. A portál külön kiemeli Dejan Stankovic vezetőedző gesztusát, aki vigasztalni próbálta Nico Gonzálezt, miközben a Fradi-kispad előtt vitték el a hordágyon, a szerb szakember jelesre vizsgázott fair playből.

A Tuttomercatoweb is hasonló irányból közelíti meg a találkozót, címében azt írja, hogy "a Fiorentina nem tudja, mosolyogjon-e: ott van az EKL legjobb 16 csapata között, de elvesztette Nico Gonzálezt. Küldetés teljesítve, de milyen áron." Hozzáteszik, hogy a Fiorentina-szurkolók lélegzetvisszafojtva várják, hogy Nico González combhajlító-sérülése mennyire súlyos, erre csak a következő napokban kapnak választ.

A portál egy másik cikkében mindkét csapat játékosait osztályozta, a Ferencváros legjobbjának Kristoffer Zachariassent látta, a gólszerzőt 7-esre értékelték, míg a kezdőcsapatból a legkisebb osztályzatot Varga Barnabás kapta (5,5), míg az 58. percben pályára lépett Lisztes Krisztiánt 5-re értékelték a 10-ből. Vargáról azt írták, hogy főként csak harcolt a Fiorentina védőivel, de veszélyt nem jelentett, míg Lisztes értékelésénél az áll, hogy "nagyszerű dolgokat mondanak róla, de ezúttal nem nagyon tudta megtartani a labdákat".

A QuotiDiano azt írja, a Fiorentina győzelemmel felérő döntetlent ért el Budapesten. Az első félidővel kapcsolatban megjegyezték, hogy érzelmek nélküli 45 perc volt, a második pedig a lehető legrosszabbul indult a Fiorentinának. Ezután viszont a vendégek támadásba lendültek Italiano változtatásait követően, aminek meg is lett az eredménye és egyenlítettek.

Az olasz Eurosporton az olvasható, hogy szenvedős meccs volt a Fiorentina számára, de ismét Ranieri volt a megmentő és már a szezonbeli harmadik gólját szerezte az EKL-ben.

Egy döntetlen, ami mindenkit kielégít, de ezért az egy pontért sokat kellett szenvednie a Fiorentinának

- teszi hozzá a portál. A meccs legjobbjának Oliver Christensent választották, akivel kapcsolatban megjegyezték, hogy sosem jó jel, ha a kapus a legjobb, a korábbi Hertha-játékosnak pedig legalább három olyan döntő védése volt, ami megakadályozta a Fiorentinát a vereségtől.

A Violanews szurkolói portál azt írja, az utolsó tíz percet leszámítva igazi meccset láthattunk a forró hangulatú Groupama Arénában. Úgy látták, hogy erősen kezdett a Ferencváros, hiszen ha nyert volna, akkor az élre ugrott volna, és igazi helyzetek kialakítása nélkül is nyomás alá helyezte a Fiorentinát, amelynek sokáig tartott, mire belelendült a meccsbe.

"Büszke Fiorentina! Az olasz csapat soha nem hal meg, még akkor sem, ha minden ellene van. Nico González súlyos sérülése és a ferencvárosi gól után akár össze is omolhattak volna a lilák, ehelyett reagáltak, ahogy mindig is reagálnak a nehéz pillanatokban" - írja a Firenzeviola újságírója, Federico de Luca.

Természetesen Belgiumban is kiemelt figyelemmel követték a találkozót, hiszen a Fiorentina győzelme esetén a Genk szerezte volna meg a második helyet, a budapesti döntetlen miatt pedig csalódottak a belgák.

"Rettegett döntetlen Budapesten: A Fiorentina túl későn lőtt gólt, hogy továbbjuttassa a Genket"  - írja a hbvl.be, míg a Sporzán az áll, hogy "Szalonremi Magyarországon".

Kubatov: "Szégyen, gyalázat, én sokat gondolkodtam Varga leigazolásán" - az eredmények visszaigazolták az edzőváltásokat
A Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor elmondta, súlyozni kellett az ősszel a meccsek között, nem mindig volt labdaéhségük a játékosoknak.