Fotó: twitter.com/fenerbahce

EL/EKL: Szalai Attiláék a hosszabbításban nyertek, Mourinhóék kínos veresége - eredmények, videók

Szalai Attiláék győzelemmel, Schäfer Andrásék és Gyurcsó Ádámék vereséggel kezdtek az Európa Ligában, míg az Európa Konferencia Ligában nagy meglepetésre a Fiorentina nem bírt lett ellenfelével.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 8., csütörtök 21:11
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 8., csütörtök 21:11

Európa Liga

A magyar válogatott Szalai Attilával a védelem közepén felálló Fenerbahce 2-1-re nyert a vendég Dinamo Kijev ellen a labdarúgó Európa Liga főtáblás küzdelmeinek csütörtöki első fordulójában. Az isztambuli mérkőzés játékvezetője Bognár Tamás volt, Szalai pedig végigjátszotta az összecsapást, melyen a hazai alakulat a 92. percben szerzett góllal győzött.

Schäfer András a kispadon kezdett az Union Berlin hazai találkozóján, s a 60. percben állt be, a német fővárosi csapat azonban 1-0-ra kikapott a belga Union Sain-Gilloise együttesétől.

Gyurcsó Ádám szintén csere volt - a 63. percben állt be - az otthon játszó AEK Larnacában, amely a 94. percben kapott góllal vesztette el a csütörtöki meccset a vendég Rennes-nel szemben. A végső győzelemre is esélyesnek tartott Arsenal Zürich vendégeként 2-1-es sikert ért el, a Konferencia Ligában címvédő AS Roma, José Mourinho csapata viszont meglepetésre kikapott a bolgár Ludogorec otthonában.

A csoportokból az első kettő jut majd tovább, míg a harmadik helyezettek a Konferencia-ligában folytathatják. Az Európa-liga döntőjét jövő májusban a budapesti Puskás Arénában rendezik. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:

Zürich (svájci)-Arsenal (angol) 1-2 (Kryeziu 44. - 11-esből, ill. Marquinhos 16., Nketiah 62.)

Így nyert az Arsenal

PSV Eindhoven (holland)-Bodö/Glimt (norvég) 1-1 (Gakpo 63., ill. Gronbaek 44.)

B csoport:

AEK Larnaca (ciprusi)-Rennes (francia) 1-2 (Oier 33., ill. Theate 29., Assignon 94.)
Fenerbahce (török)-Dinamo Kijev (török) 2-1 (Gustavo Henrique 35., Batshuayi 92., ill. Tsygankov 64.)

C csoport:

Ludogorec (bolgár)-AS Roma (olasz) 2-1 (Cauly 72., Nonato 88., ill. Shomurodov 86.)

Ezzel a góllal kapott ki a Ludogorec

HJK Helsinki (finn)-Real Betis (spanyol) 0-2 (Willian Jose 45+3 - 11-esből, 64.)

D csoport:

Malmö (svéd)-Braga (portugál) 0-2 (B. Rodrigues 30., Horta 70. - 11-esből)
Union Berlin (német) - Union Saint-Gilloise (belga) 0-1 (Lynen 39.)
Kiállítva: Michel 96. - Union

Európa Konferencia Liga

Meglepetésre pontot szerzett a Fiorentina vendégeként az 1-1-es döntetlent elérő lett RFS labdarúgócsapata a Konferencia-liga csoportkörének csütörtöki első fordulójában. Az európai kupákban története első főtáblás szereplésén a rigai együttes jól tartotta magát Firenzében, s bár a második félidő elején hátrányba került, a 74. percben sikerült egyenlítenie és a lefújásig megőriznie az eredményt. A spanyol Villarreal gólgazdag mérkőzésen nyert 4-3-ra a vendég Lech Poznan ellen. (MTI)

Európa Konferencia Liga, csoportkör, 1. forduló

A csoport:

Fiorentina (olasz)-RFS (lett) 1-1 (Barak 56., Ilic 74.)
Hearts (skót)-Basaksehir (török) 0-4 (Kaldirim 26., Ndayishimiye 67., Kingsley 75. - öngól, Özcan 82.)

B csoport:

RSC Anderlecht (belga)-Silkeborg (dán) 1-0 (F. Silva 81. - 11-esből)

C csoport:

Villarreal (spanyol)-Lech Poznan (lengyel) 4-3 (Chukwueze 32., Baena 36., 40., Coquelin 89., ill. Skoras 2., Ishak 47. - 11-esből, 62.)

A hétgólos thriller összefoglalója

Austria Wien (osztrák) - Hapoel Beer-Seva (izraeli) 0-0

D csoport:

Slovacko (cseh)-Partizan Beograd (szerb) 3-3 (Kalabiska 5., 19., Kozák 83., ill. Diabaté 47., 53., R. Gomes 62.) Kiállítva: Belic 22. - Partizan

G csoport:

Ballkani (koszovói)-CFR Cluj (román) 1-1 (Thaci 65., ill. Yuri Matias 91.)

EL/EKL: Ronaldo kezdett, kikapott az MU, a Monaco elverte a Zvezdát a Fradi csoportjában - eredmények, videók
A Real Sociedad mindhárom pontot elvitte az Old Traffordról, ott és Zvezda-Monaco találkozón is tizenegyesgól döntött az Európa Ligában. Az EKL-ben a West Ham megverte a bukarestieket, a Slovan pedig nem bírt a litvánokkal.