Fotó: twitter.com/fcbarcelona

EL/EKL: Képtelen volt gólt lőni a Barcelona, Holenderék szinte reménytelen helyzetben – eredmények, videók

Az Európa Ligában és az Európa Konferencia Ligában is lejátszották a nyolcaddöntők odavágóit. A Barcelona nem bírt a Galatasarayjal, PL-csapatot vert a kupaspecialista Sevilla, nyolc gól esett Eindhovenben.
Nyikes Zoltán 2022. március 10., csütörtök 23:02
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 10., csütörtök 23:02

A West Ham United 1-0-ra kikapott a Sevilla vendégeként a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében, a párharc első mérkőzésén. A csütörtöki találkozó egyetlen találatát a hazaiak marokkói válogatott támadója, Munir el-Haddadi szerezte a 60. percben.

A Barcelona otthon gól nélküli döntetlent ért el a Galatasaray gárdájával szemben a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében, a párharc első mérkőzésén. A kezdés után a katalánok rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, de nem tudtak nyomást gyakorolni török ellenfelükre. A szünet előtt aztán mindkét oldalon voltak helyzetek, a kapusoknak már védenivalójuk is akadt. A házigazdák a szünetben hármat cseréltek, érkezett Busquets, Pique és Dembélé, majd a 61. percben Aubameyang is. A Galatasaray teljesen beszorult a térfelére, de a Barcelona által januárban fél évre kölcsönadott Inaki Pena kapus vezérletével a vendégek végig jól tartották magukat, így nem kell hátránnyal várniuk a visszavágót.

A Glasgow Rangers és a Braga is otthon szerzett előnyt kapott gól nélkül, a skótok 3-0-ra győzték le a Crvena zvezdát, a portugálok 2-0-ra kerekedtek a Monaco fölé. Ötgólos meccsen, minimális különbséggel nyert az Atalanta a Bayer Leverkusen ellen. A visszavágókat jövő csütörtökön, a negyed- és elődöntő sorsolását pedig pénteken rendezik. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések:

Sevilla-West Ham United 1-0 (El Haddadi 60.)

Atalanta-Bayer Leverkusen 3-2 (Malinovszkij 23., Muriel 25., 49., ill. Aranguiz 11., Diaby 63.)

Braga-AS Monaco 2-0 (A. Ruiz 3., Oliveira 89.)

FC Barcelona-Galatasaray 0-0

Glasgow Rangers-Crvena zvezda 3-0 (Tavernier 11. - 11-esből, Morelos 15., Balogun 51.)

A Holender Filipet foglalkoztató Partizan Beograd hazai pályán 5-2-re kikapott csütörtökön a Feyenoordtól a labdarúgó Konferencia-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A szerb csapat bár kétszer is vezetést szerzett, a második félidőben ellenállhatatlanul futballozó hollandok négy gólt szerezve jószerivel eldöntötték a továbbjutás kérdését. A magyar válogatott játékos a 75. percben 2-4-es állásnál csereként lépett pályára.

Szintén idegenben győzött az AS Roma, amely 1-0-ra bizonyult jobbnak a holland Vitesse együttesénél úgy, hogy a 79. perctől emberhátrányban futballozott. A PAOK egy-, a Slavia Praha pedig háromgólos előnyre tett szert saját közönsége előtt.

A Szalai Ádámot nélkülöző Basel csütörtökön 2-1-re kikapott az Olympique Marseille vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A Leicester City két-, míg a Bodö/Glimt egygólos előnyt szerzett hazai pályán a Rennes, illetve az AZ Alkmaar ellen.

A játéknap legizgalmasabb mérkőzését Eindhovenben játszották, ahol a helyi PSV 0-1-ről, 1-3-ról, majd 3-4-ről is egyenlített az FC Köbenhavn ellen. A visszavágókat egy hét múlva, a negyed- és elődöntő sorsolását jövő pénteken rendezik. (MTI)

Európa Konferencia Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések:

PAOK-Gent 1-0 (Kurtic 58.)
Partizan Beograd-Feyenoord 2-5 (Natcho 13., Jovic 46., ill. Toornstra 20., 77., Dessers 52., Geertruida 64., Sinisterra 71.)

Slavia Praha-LASK Linz 4-1 (Sor 3., 29., Olayinka 83., I. Traoré 85., ill. Balic 67.)
Vitesse-AS Roma 0-1 (Oliveira 45+1) Kiállítva: S. Oliveira 78.

Bodö/Glimt -AZ Alkmaar 2-1 (Pellegrino 39., Solbakken 91. - 11-esből, ill. Aboukhlal 73.)
Leicester City-Rennes 2-0 (Albrighton 30., Iheanacho 93.)

Olympique Marseille-Basel 2-1 (Milik 19. - 11-esből, 68. ill. Esposito 79.)
PSV Eindhoven-FC Köbenhavn 4-4 (Gakpo 21., 70., Doan 50., Zahavi 85., ill. Johannesson 6., Biel 23., 78., Lerager 43.)

Egy csapatban játszhat Ronaldo és Lewandowski, megvan a Barcelona B-terve, ha nem jön Haaland – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.