Fotó: twitter.com/LFC

EL/EKL: Szoboszlaiék százszázalékosak maradtak, belga siker a Fradi csoportjában, Mourinho csapata kiütötte Bolláékat - eredmények, videók

Szoboszlai Dominik a 79. percben állt be az Union Saint-Gilloise elleni EL-találkozón, ezt követően biztosította be a győzelmet a Liverpool. Az AS Roma már 4-0-ra vezetett a Servette ellen, amikor Bolla pályára lépett a svájciaknál, végül maradt közte a négy.
Nyikes Zoltán 2023. október 5., csütörtök 23:18
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 5., csütörtök 23:18

Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool FC házigazdaként 2-0-ra legyőzte a belga Royale Union Saint-Gilloise együttesét a labdarúgó Európa Liga csoportkörének második fordulójában, csütörtökön. A holland Ryan Gravenberch a 44. percben szerzett vezetést, az ő helyére állt be a 79. percben a magyar válogatott csapatkapitánya. A végeredményt Diogo Jota állította be a 92. percben.

Bolla Bendegúz a 64. percben lépett pályára a svájci Servette FC színeiben az AS Roma otthonában 4-0-ra elveszített meccsen. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 2. forduló

E csoport:

FC Liverpool (angol) - Union Saint-Gilloise (belga) 2-0 (Gravenberch 44., Diogo Jota 92.)

Toulouse (francia)-LASK Linz (osztrák) 1-0 (Suazo 31.)

F csoport:

Villarreal (spanyol)-Rennes (francia) 1-0 (Sörloth 36.)
Makkabi Haifa (izraeli)-Panathinaikosz (görög) 0-0

G csoport:

AS Roma (olasz)-Servette (svájci) 4-0 (Lukaku 21., Belotti 46., 59., Pellegrini 52.)

Slavia Praha (cseh)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 6-0 (Chytil 4., 71., Ogbu 7., Garananga 39. - öngól, Schranz 47., Doudera 58.)

H csoport:

Molde (norvég)-Bayer Leverkusen (német) 1-2 (Breivik 87., ill. Frimpong 14., Tella 18.)

Häcken (svéd)-Qarabag (azeri) 0-1 (Juninho 70.)

A belga KRC Genk 2-0-ra nyert a szerb FK Cukaricki vendégeként csütörtökön a labdarúgó Konferencia Liga második fordulójában, a ferencvárosi érdekeltségű F csoportban. A végeredmény már a 21. percben kialakult: előbb a csapatkapitány Bryan Heynen talált be, majd az FTC korábbi játékosa, Joseph Paintsil szerzett gólt büntetőből.

A dán FC Nordsjaelland hazai pályán 7-1-re verte a bolgár Ludogorecet. A házigazdák nyolc alkalommal találták el ellenfelük kapuját, és csak az egyikből nem született gól. A Ludogorec még soha nem kapott hét gólt az európai kupaporondon.

Konferencia Liga, csoportkör, 2. forduló

E csoport:

AZ Alkmaar (holland)-Legia Warszawa (lengyel) 1-0 (Pavlidis 52.) Kiállítva: Lahdo 65. - AZ
Aston Villa (angol)-Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-0 (McGinn 94.)

F csoport:

Cukaricki (szerb)-Genk (belga) 0-2 (Heynen 10., Paintsil 21. - 11-esből)

G csoport:

PAOK (görög)-Eintracht Frankfurt (német) 2-1 (Zivkovic 28., Koulierakis 92., ill. Marmoush 68.)
Aberdeen (skót)-HJK Helsinki (finn) 1-1 (Miovski 79., ill. Radulovic 59.)

H csoport:

Nordsjaelland (dán)-Ludogorec (bolgár) 7-1 (Ingvartsen 2. - 11-esből, Osman 11., Tverskov 31., Nygren 33., 74., Son 68. - öngól, Rasmussen Theodor 86., ill. Verdon 9. - 11-esből)
Spartak Trnava (szlovák)-Fenerbahce (török) 1-2 (Ofori 88., ill. King 70., 81.)

EL/EKL: Sallai remek játéka nem ért pontot, egy topligás csapatot is megviccelt a Klaksvík - eredmények, videók
Sallai Roland gólt lőtt, a Freiburg legjobbja volt a West Ham United elleni EL-meccsen, de kikapott a német csapat. Sós Bence a 87. percben állt be a Topolyába, amely bravúrdöntetlent ért el az Olimpiakosz ellen. Az EKL-ben a francia Lille nem bírt a Ferencvárost a BL-selejtezőben kiejtő Klaksvíkkal.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)