Fotó: uefa.com

EL/EKL: Sallai remek játéka nem ért pontot, egy topligás csapatot is megviccelt a Klaksvík - eredmények, videók

Sallai Roland gólt lőtt, a Freiburg legjobbja volt a West Ham United elleni EL-meccsen, de kikapott a német csapat. Sós Bence a 87. percben állt be a Topolyába, amely bravúrdöntetlent ért el az Olimpiakosz ellen. Az EKL-ben a francia Lille nem bírt a Ferencvárost a BL-selejtezőben kiejtő Klaksvíkkal.
Nyikes Zoltán 2023. október 5., csütörtök 20:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 5., csütörtök 20:46

Az Európa Liga-csoportkör 2. fordulójának 18:45-kor kezdődő mérkőzésein két magyar vonatkozás is volt.

A Sallai Roland fémjelezte Freiburg hazai pályán fogadta az EKL-címvédő West Ham Unitedet, amely az első félidőben többnyire dominált is és jobban is játszott a hazaiaknál. A fordulás után viszont feljavult a német csapat, elsősorban Sallai játékának köszönhetően, aki rengeteg akcióban részt vett, számos szabadrúgást harcolt ki és sárga lapot is kapott róla az ellenfél, de ami a legfontosabb, a 49. percben a magyar játékos találatával egyenlített a Freiburg.

A 26 éves játékos ekkor remekül fordult be a 16-oson belülre, első próbálkozását még védte Fabianski, majd a kipattanó egy Freiburg-játékoshoz került, de ezúttal hárított a lengyel kapus, végül harmadjára Sallai már bebombázta a léc alá a kapufa segítségével, 1-1-re módosítva ezzel az állást. A magyar játékosnak ez volt a második gólja a csoportkörben, az első fordulóban az Olimpiakosz otthonában is betalált. Nem sokkal később viszont egy szöglet után Aguerd fejesével újra a londoniaknál volt az előny, és ezt meg is tartották a végéig.

A Topolyán légióskodó Sós Bence a cserepadon kezdett, végül a 87. percben, 1-2-es állásnál lépett pályára az Olimpiakosz ellen. A vajdasági együttes ezt követően egyenlített és szerzett egy bravúrpontot.

Európa Liga, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

Freiburg (német)-West Ham United (angol) 1-2 (Sallai 49., ill. Paqueta 8., Aguerd 66.)

Topolya SC (szerbiai)-Olimpiakosz (görög) 2-2 (Djakovac 63., ill. Masouras 16., Podence 57.) Kiállítva: Ntoi 72. - Olimpiakosz

B csoport:

Olympique Marseille (francia)-Brighton (angol) 2-2 (Mbemba 19., Veretout 20., ill. Gross 55., Joao Pedro 88. - 11-esből)

AEK Athén (görög)-Ajax Amsterdam (holland) 1-1 (Vida 75., ill. Bergwijn 30. - 11-esből)

C csoport:

Real Betis (spanyol)-Sparta Praha (cseh) 2-1 (Diao 9., Isco 79., ill. Birmancevic 3.)
Arisz Limasszol (ciprusi)-Glasgow Rangers (skót) 2-1 (Moucketou-Moussounda 9., Babicka 59., ill. Sima 70.)

D csoport:

Sporting Lisboa (portugál)-Atalanta (olasz) 1-2 (Gyökeres 76. - 11-esből, ill. Scalvini 33., Ruggeri 43.)

Raków Czestochowa (lengyel)-Sturm Graz (osztrák) 0-1 (Boving 24.)

EL: Kíméletlenül bombázott a léc alá Sallai, az EKL-címvédőnek is gólt lőtt a magyar támadó - videó
Sallai Roland egyenlített a West Ham United ellen.

Konferencia Liga, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Slovan Bratislava (szlovák) 0-1 (Cavric 55. - 11-esből)
KÍ Klaksvík (feröeri)-Lille (francia) 0-0

B csoport:

Breidablik (izlandi)-Zorja Luhanszk (ukrán) 0-1 (Gorbach 35.)
Gent (belga) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2-0 (Tissoudali 39., 92. - 11-esből)

C csoport:

Asztana (kazah)-Viktoria Plzen (cseh) 1-2 (Tomasov 51., ill. Chory 54., Kalvach 56.)
Ballkani (koszovói)-Dinamo Zagreb (horvát) 2-0 (Kryeziu 44., Hamidi 83.)

D csoport:

Bodö/Glimt (norvég) - Club Brugge (belga) 0-1 (Vanaken 20.)
Besiktas (török)-Lugano (svájci) 2-3 (Aboubakar 38., 52., ill. Aliseda 81., Vladi 86., Bailly 90. - öngól)
Kiállítva: Rosier 61. - Besiktas

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.