Fotó: uefa.com

EL/EKL: Szoboszlai a félidőben állt be, VAR-ozás után vették el a Liverpool egyenlítő gólját a 100. percben, Bolláék nagyon megnyomták a hajrát - eredmények, videók

Majdnem felállt kétgólos hátrányból a Liverpool, de egy véleményes bírói ítéletet követően elszenvedte első vereségét az Európa Liga-csoportkörben, míg a Bolla Bendegúzt is foglalkoztató Servette a hajrában fordított.. AZ EKL-ben a Fradi csoportjának másik meccsén hozta a kötelezőt a Fiorentina.
Nyikes Zoltán 2023. november 9., csütörtök 21:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 9., csütörtök 21:00

Az első három mérkőzését megnyerő Liverpool FC 3-2-es vereséget szenvedett Toulouse-ban a labdarúgó Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön. Az első félidőben szinte végig az angol csapat támadott, jórészt birtokolta a labdát, a sok passzal azonban nem ment semmire a szervezetten védekező hazaiakkal szemben, akik a játékrész hajrájához közeledve egyetlen komolyabb helyzetükből, liverpooli labdavesztést kihasználva szereztek vezetést. A korábbiakhoz hasonlóan a Premier League-mérkőzésekhez képest alaposan felforgatva küldte pályára együttesét Jürgen Klopp vezetőedző, több alapember - köztük Szoboszlai Dominik - hiányzott a kezdőtizenegyből. A szünetben aztán már változtatott a német tréner, a magyar középpályás, Mohamed Salah és Trent Alaxander-Arnold is beállt a második félidőre.

Nem tudott azonban felpörögni a vendégcsapat, sőt a hazaiak bő húsz perc alatt további háromszor a kapuba találtak, igaz, kétszer szabálytalan körülmények között. Kétgólos hazai vezetés után a toulouse-iak összehoztak egyet a liverpoolnak is, de ezután ismét növelték előnyüket. A hajrában megint szépített a Liverpool, majd a 97. percben úgy tűnt, egyenlíteni is tud, de videózás után érvénytelenítette a találatot a bíró, mert az akció kezdeténél Alexis Mac Allister karjára pattant a labda. A két csapat két héttel ezelőtti meccsét a Liverpool nyerte otthon 5-1-re.

A szintén magyar válogatott Bolla Bendegúz csapata, a svájci Servette két hete a Sheriff Tiraspol otthonában megszerezte első pontját az EL-szezonban, most pedig az első győzelme is összejött. Bolla végigjátszotta a mérkőzést, amelyen az elején esett öngóllal sokáig a vendégek vezettek. A hazaiak a hajrában fordítottak, a moldovaiaktól pedig a ráadásban két játékost is kiállítottak. A H csoportban a Leverkusen a negyedik győzelmét aratta, ezzel továbbjutott. Az Európa Ligában a csoportok győztesei bejutnak a nyolcaddöntőbe, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia-liga kieséses szakaszába. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló

B-csoport:

Ajax Amsterdam (holland)-Brighton (angol) 0-2 (Fati 15., Adingra 53.)

E-csoport:

LASK Linz (osztrák) - Union Saint-Gilloise (belga) 3-0 (Horvath 25., Talovierov 45+4., Zulj 77.)
Toulouse (francia)-FC Liverpool (angol) 3-2 (Donnum 36., Dallinga 58., Magri 76., ill. Casseres 74., D. Jota 89.)

F-csoport:

Rennes (francia)-Panathinaikosz (görög) 3-1 (Rieder 9., Salah 65., Blas 70. - 11-esből, ill. Ioannidis 34. - 11-esből)
Kiállítva: Belocian 33. - Rennes
Makkabi Haifa (izraeli)-Villarreal (spanyol) 1-2 (Seck 32., ill. Baena 83., Sörloth 87.)

G-csoport:

Servette (svájci)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 2-1 (Rouiller 84., Bedia 93. - 11-esből, ill. Severin 12. - öngól)
Kiállítva: Zohouri 91., Kiki 98.
Slavia Praha (cseh)-AS Roma (olasz) 2-0 (Jurecka 50., Masopust 74.)

H-csoport:

Qarabag (azeri)-Bayer Leverkusen (német) 0-1 (Boniface 93. - 11-esből)

A PAOK, a Viktoria Plzen és az Eintracht Frankfurt is biztosította továbbjutását a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének csütörtöki, negyedik fordulójában. A csehek a negyedik meccsüket is megnyerték, ezúttal házigazdaként 1-0-ra győztek a horvát Dinamo Zagreb ellen, és biztosan ott lesznek a nyolcaddöntőben. A görög PAOK már nem százszázalékos, ugyanis odahaza 2-2-es döntetlent játszott a skót Aberdeennel, ennek ellenére biztosan továbbjut a G csoportból. Az még nem dőlt el, hogy az első vagy a második helyen, ugyanis a "csoporttárs" Eintracht Frankfurt 1-0-ra győzött Helsinkiben, és szintén továbbjutott.

A Konferencia Ligában a csoportok első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok pedig az Európa-liga csoportharmadikjaival találkoznak a rájátszásban, amelynek tétje a legjobb 16 közé kerülés lesz. (MTI)

Európa Konferencia Liga, csoportkör, 4. forduló

C-csoport:

Asztana (kazah)-Ballkani (koszovói) 0-0
Viktoria Plzen (cseh)-Dinamo Zagreb (horvát) 1-0 (Chory 35. - 11-esből)

D-csoport:

Besiktas (török) - Bodö/Glimt (norvég) 1-2 (Bingol 64., ill. Moumbagna 38., 49.)

E-csoport:

Legia Warszawa (lengyel)-Zrinjski Mostar (bosnyák) 2-0 (Augustyniak 14., Josue 30. - 11-esből)

F-csoport:

Cukaricki (szerb)-Fiorentina (olasz) 0-1 (Nzola 8. - 11-esből)

G-csoport:

PAOK (görög)-Aberdeen (skót) 2-2 (Taison 23., Samatta 67., ill. Duk 14., McGrath 70.)
HJK Helsinki (finn)-Eintracht Frankfurt (német) 0-1 (Chaibi 31.)

H-csoport:

Nordsjaelland (dán)-Spartak Trnava (szlovák) 1-1 (Ingvartsen 32. - 11-esből, ill. Duris 64.)