Fotó: twitter.com/scfreiburg

EL/EKL: Sallai gólja is kellett a Freiburg nagy győzelméhez, a Klaksvík a Slovant is majdnem megviccelte - eredmények, videók

Sallai Roland góljával szerzett vezetést a Freiburg, amely végül el is hozta a három pontot az Olimpiakosz otthonából. Sós Bence nem kapott lehetőséget a Topolyában, a Fradit a BL-selejtezőn kiejtő Klaksvík közel állt a pontszerzéshez Pozsonyban.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 21., csütörtök 23:07
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 21., csütörtök 23:07

Sallai Roland góllal járult hozzá az SC Freiburg 3-2-es győzelméhez a görög Olimpiakosz otthonában a labdarúgó Európa Liga csoportkörének első fordulójában, csütörtökön. A magyar válogatott játékos a kilencedik percben az ellenfél térfelén lecsapott egy eladott labdára, és a kapus mellett magabiztosan a hálóba lőtte. Sallait a 75. percben cserélték le, és a helyére beállt Maximilian Philipp szerezte a német együttes győztes gólját a 86. percben.

Sós Bence csapata, a Topolya SC 3-1-re kikapott a Konferencia Liga-címvédő West Ham United otthonában. A magyar futballista a cseresorból nézte végig a londoni találkozót. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:

West Ham United (angol)-Topolya SC (szerbiai) 3-1 (Petrovic 66. - öngól, Kudus 70., Soucek 82., ill. Stanic 48.)

Olimpiakosz (görög)-Freiburg (német) 2-3 (El Kaabi 40., 75., ill. Sallai 9., Grifo 45+7. - 11-esből, Philipp 86.)

B csoport:

Ajax Amsterdam (holland)-Olympique Marseille (francia) 3-3 (Forbs 9., Berghuis 20., Taylor 52., ill. Clauss 23., Aubameyang 38., 78.) Kiállítva: Vos 91. - Ajax

Brighton (angol)-AEK Athén (görög) 2-3 (Joao Pedro 30., 67. - mindkettőt 11-esből, ill. Sidibe 11., Gacinovic 40., Ponce 84.)

C csoport:

Sparta Praha (cseh)-Arisz Limasszol (ciprusi) 3-2 (Krejci 20., 25., Vitik 67., ill. Kokorin 11. - 11-esből, Babicka 90.)
Glasgow Rangers (skót)-Real Betis (spanyol) 1-0 (Sima 68.)

D csoport:

Atalanta (olasz)-Raków Czestochowa (lengyel) 2-0 (De Ketelaere 49., Ederson 66.)
Sturm Graz (osztrák)-Sporting Lisboa (portugál) 1-2 (Boving 58., ill. Gyökeres 76., Diomande 84.)

A feröeri KÍ Klaksvík 2-1-re kikapott a szlovák Slovan Bratislava otthonában a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének első fordulójában, csütörtökön. A Turi Gézát kapusedzőként foglalkoztató vendégek kétszer találták el a Slovan kapuját, és bár a második félidő elején vezetést szereztek, a házigazdáknak sikerült fordítaniuk. (MTI)

Konferencia Liga, csoportkör, 1. forduló

A csoport:

Slovan Bratislava (szlovák)-KÍ Klaksvík (feröeri) 2-1 (Weiss 54., Cavric 74., ill. Pavlovic 49.)

B csoport:

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Breidablik (izlandi) 3-2 (Macon 11., Zahavi 25., Biton 32., ill. Olsen 44., 55.)
Zorja Luhanszk (ukrán)-Gent (belga), Lublin 1-1 (Guerrero 70., ill., Cuypers 67.)

C csoport:

Viktoria Plzen (cseh)-Ballkani (koszovói) 1-0 (Kalvach 73.)
Dinamo Zagreb (horvát)-Asztana (kazah) 5-1 (Petkovic 43., 53. - mindkettőt 11-esből, Bulat 58., Marin 85., Halilovic 93., ill. Hovhannisyan 78.)

D csoport:

Club Brugge (belga)-Besiktas (török) 1-1 (Vanaken 77., ill. Tosun 88.)
Lugano (svájci)-Bodö/Glimt (norvég) 0-0

EL/EKL: Szoboszlai beállása után fordított a Liverpool, Kerkez előző csapata a félidőben még 3-0-ra vezetett, mégis kikapott - eredmények, videók
Szoboszlai Dominik a 60. percben, 1-1-es állásnál lépett pályára a Liverpoolban, amely ezt követően két gólt is lőtt a LASK otthonában. Bolla Bendegúz csapata, a Servette otthon kapott ki, míg a Kleinheisler Lászlót a meccskeretből kihagyó Panathinaikosz a Villarrealt győzte le. Kerkez Milos előző együttese, az AZ Alkmaar a félidőben még 3-0-ra vezetett a Zrinjskinél, végül a bosnyákok fordítottak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.