Fotó: bbc.com

EL/EKL: Szoboszlai beállása után fordított a Liverpool, Kerkez előző csapata a félidőben még 3-0-ra vezetett, mégis kikapott - eredmények, videók

Szoboszlai Dominik a 60. percben, 1-1-es állásnál lépett pályára a Liverpoolban, amely ezt követően két gólt is lőtt a LASK otthonában. Bolla Bendegúz csapata, a Servette otthon kapott ki, míg a Kleinheisler Lászlót a meccskeretből kihagyó Panathinaikosz a Villarrealt győzte le. Kerkez Milos előző együttese, az AZ Alkmaar a félidőben még 3-0-ra vezetett a Zrinjskinél, végül a bosnyákok fordítottak.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 21., csütörtök 21:03
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 21., csütörtök 21:03

A Liverpool hátrányból fordítva 3-1-re nyert a LASK Linz vendégeként csütörtökön a labdarúgó Európa Liga csoportkörének nyitányán. Az alaposan felforgatott angol csapatból több alapember - köztük Szoboszlai Dominik - hiányzott az első félidőben, melyben az osztrákok Florian Flecker szöglet utáni távoli lövésével szereztek vezetést a 14. percben. A liverpooliaknak is volt lehetőségük a gólszerzésre, de kimaradtak a helyzeteik. A második játékrész elején Darwin Núnez büntetőből egyenlített, majd a 61. percben lépett pályára - Alexis Mac Allisterrel és Joe Gomezzel együtt - Szoboszlai. Rá két percre már vezetett a Liverpool: egy jobb oldali támadás végén érkezett középre pontosan a labda, Luis Diaz pedig nem hibázott. Támadásban maradt az angol együttes, melybe újabb alapemberek álltak be, végül Mohamed Salah állította be a végeredményt a 88. percben egy közeli köténygóllal.

A Servette kétgólos vereséget szenvedett Genfben a Slavia Prahától. A hazai csapatban végig a pályán volt Bolla Bendegúz. Kleinheisler László csapata, a Panathinaikosz 2-0-ra győzött a Villarreal ellen Athénban. A sérüléssel bajlódó magyar középpályás nem tagja az EL-keretnek. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló

E csoport:

Union Saint-Gilloise (belga)-Toulouse (francia) 1-1 (Amoura 69., ill. Dallinga 45+3. - 11-esből)
LASK Linz (osztrák)-FC Liverpool (angol) 1-3 (Flecker 14., ill. D. Nunez 56. - 11-esből, L. Díaz 63., Salah 88.)

F csoport:

Rennes (francia)-Makkabi Haifa (izraeli) 3-0 (Blas 1., Truffert 31., Yildirim 56.)
Panathinaikosz (görög)-Villarreal (spanyol) 2-0 (Ioannidis 38., Sporar 78.)

G csoport:

Servette (svájci)-Slavia Praha (cseh) 0-2 (Masopust 32., Ogbu 59.)
Sheriff Tiraspol (moldovai)-AS Roma (olasz) 1-2 (Tovar 57., ill. Paredes 45+4., Lukaku 65.) Kiállítva: Joao Paulo 98. - Sheriff

H csoport:

Bayer Leverkusen (német)-Häcken (svéd) 4-0 (Wirtz 10., Adli 16., Boniface 66., Hofmann 70.)
Qarabag (azeri)-Molde (norvég) 1-0 (Leandro Andrade 56.)

Az előző szezonban döntős Fiorentina 2-2-es döntetlent játszott a KRC Genk otthonában a labdarúgó Konferencia Liga első fordulójában, a ferencvárosi érdekeltségű F csoportban. Az olasz csapat Luca Ranieri góljával kétszer is előnybe került, de a házigazda belgák mindkétszer egyenlíteni tudtak.

A bosnyák Zrinjski Mostar házigazdaként a szünetben háromgólos hátrányban volt a holland AZ Alkmaarral szemben, végül azonban 4-3-ra győzött. A sikerből két góllal vette ki a részét a szünetben becserélt középpályás, Zvonimir Kozulj, akinek 2021 novembere óta sérülések miatt ez csupán az ötödik mérkőzése volt, gólt pedig 2020 decemberében szerzett legutóbb.

Európa Konferencia Liga, csoportkör, 1. forduló

E csoport:

Legia Warszawa (lengyel)-Aston Villa (angol) 3-2 (Wszolek 3., Muci 26., 51., ill. Duran 6., Digne 39.)

Zrinjski Mostar (bosnyák)-AZ Alkmaar (holland) 4-3 (Kozulj 48., 81., Corluka 68., Hrvanovic 71., ill. Van Brederode 10., Mijnans 32., De Wit 44.)

F csoport:

Genk (belga)-Fiorentina (olasz) 2-2 (Zeqiri 12., McKenzie 85., ill. Ranieri 7., 23.)

Ferencvárosi TC-Cukaricki (szerb) 3-1 (Varga B. 44. - 11-esből, Owusu 45.+7., Pesic 79., ill. Ivanovic 26.)

G csoport:

Eintracht Frankfurt (német)-Aberdeen (skót) 2-1 (Marmoush 11. - 11-esből, Koch 61., ill. Polvara 22.)
HJK Helsinki (finn)-PAOK (görög) 2-3 (Bande 36., Radulovic 99. - 11-esből, ill. Koulierakis 55., Despodov 81., Thomas 94.)

H csoport:

Ludogorec (bolgár)-Spartak Trnava (szlovák) 4-0 (Yordanov 46., Piotrowski 51., 63., Seco 94.)
Fenerbahce (török)-Nordsjaelland (dán) 3-1 (Crespo 24., Batshuayi 30., Aziz 47., ill. Villadsen 55.)