Fotó: MTI/Illyés Tibor

EKL: "Sovány vigasz, hogy szenvednie kellett a Fradinak, futball-leckét kapott a Cukaricki" - szerb lapszemle

Így látták a szerb lapok és internetes portálok a csütörtöki Ferencváros-Cukaricki EKL-találkozón (3-1) történteket. Lapszemle.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 22., péntek 10:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 22., péntek 10:01

"Vezetést szerzett a Cukaricki, de aztán hibákat ajándékozott a Fradinak" – írja címében a Telegraf, amely úgy folytatja, hogy a Cukaricki a történelmi meccsét történelmi eredménnyel koronázhatta volna meg, de az európai tapasztalatlanságukért hibákkal fizettek az első félidő végén. "Marad a bánat, a Cukaricki elszalasztotta a lehetőséget, hogy legalább egy pontot elvigyen. "Ki tudja, mi történt volna a folytatásban, ha a szerb csapat koncentrációja nem esik vissza a szünet előtt?" – teszi fel a kérdést a cikk írója. A vendégek edzőjével kapcsolatban megjegyezték, hogy egy árnyalattal bátrabban kellett volna pályára küldenie a játékosait, míg a Fradival kapcsolatban azt írják, hogy:

Dejan Stankovicnak is fel kell majd frissítenie a Fradi játékát, ha Európában akarja tölteni a tavaszt, az viszont emlékezetes marad, hogy a hazai szurkolók előtt győzelemmel debütált.

A Telegraf dicsérte Owusut is, aki az első félidő hajrájában a legjobb játékos volt a pályán, tarthatatlan volt a védője számára, a góljával pedig megkoronázta a teljesítményét.

"7/7 a Cukaricki ellen" – emeli ki címében a zurnal.rs, utalva arra, hogy Dejan Stankovic eddig százszázalékos edzőként a belgrádi együttes ellen. A portálnak nyilatkozott a gólpasszt jegyző Bojica Nikcevic is.

– Jól szálltunk be a mérkőzésbe, irányítottuk, gólt szereztünk. Utána nem tudom, mi történt, mindenki visszahúzódott. Nem tudom, hogy ez azért van-e, mert az otthoni bajnokságban nincsenek ilyen meccseink. Ez minket, fiatalabb játékosokat érint leginkább. Nagyszerű iskola volt számunkra – mondta a 23 éves szélső.

A Cukaricki még mindig tanulja az európai leckéket: A Fradi kihasználta a hibáit, Pesic megpecsételte a győzelmet

– olvasható a mozzartsport.com portálon, amely kiemeli, hogy a vereség ellenére a belgrádi csapat megerősítette, hogy nem fogadják el a puszta statisztaszerepet, és nem akarnak az az együttes lenni a csoportban, amely ellen gólarányt lehet javítani.

"A sokkal tapasztaltabb rivális ellen Cukarickinek sikerült korrekt benyomást keltenie, de a hibákkal lehetőséget adtak a riválisnak az eredmény megfordítására, és ezek olyan luxusnak bizonyultak, amit nem engedhettek meg maguknak" – teszik hozzá, majd azzal zárják az összefoglalót, hogy sovány vigasz a Cukaricki számára, hogy a Fradinak sokat kellett szenvednie a győzelemért.

"Vezetett, de nem sikerült meglepetést szereznie a Fradi ellen a Cukarickinek" írja a novosti.rs, amely felrója a vendégeknek, hogy a találkozó végére nem maradt erejük, így végül Pesic eldöntötte a három pont sorsát.

A kurir.rs megemlíti, hogy a Cukarickinak kevesebb mint 10 perc alatt sikerült elrontania az egész meccset - utalva az első félidő végén kapott két gólra. A második félidővel kapcsolatban úgy látták, hogy már hiányzott a vendégekből a kreativitás, önmagában pedig a nagy akarás nem elég ezeken a találkozókon. Kiemelik, hogy vendégek tudták, hogy egy olyan riválishoz jönnek, amely gazdag tapasztalattal rendelkezik az európai színtéren, amely 34 bajnoki címmel rendelkezik, ami pedig a minőségét illeti, arról nem is kell külön beszélni.

Stankovic: "Ezzel a szellemiséggel tudunk majd igazán nagy dolgokat véghez vinni" - a Fradi-edző érzelmes meccset élt át
Stankovic azt mondta, amikor ilyen támogatást kapnak a játékosok a lelátóról, akkor megvan a hit is a győzelemben.