Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Stankovic: "Ezzel a szellemiséggel tudunk majd igazán nagy dolgokat véghez vinni" - a Fradi-edző érzelmes meccset élt át

Stankovic azt mondta, amikor ilyen támogatást kapnak a játékosok a lelátóról, akkor megvan a hit is a győzelemben.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 21., csütörtök 21:39
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 21., csütörtök 21:39

Kétgólos győzelemmel kezdte az Európa Konferencia Liga-csoportkört a Ferencváros, amely hátrányból felállva verte 3-1-re a szerb Cukarickit a Groupama Arénában. A lefújást követően a hazai pályán bemutatkozó Dejan Stankovic vezetőedző így értékelte a látottak az M4 Sportnak.

– Egy percig sem adtuk fel, a csapat együtt nyerte meg ezt a mérkőzést. Jól kezdtünk, talán feszültséggel, a Cukaricki pedig a második lövéséből gólt is szerzett, de a csapat reakciója tökéletes volt, nagyon örülök neki.

Gratulálok a játékosoknak, mert ezt a meccset együtt nyerték meg és ezzel a szellemiséggel tudunk majd igazán nagy és fontos dolgokat véghez vinni. Különleges volt a hangulat, rengeteg érzelem volt az én részemről is, hiszen minden egyes meccset meg akarok nyerni, és természetesen a játékosok is.

Kemény találkozó volt, próbáltunk magasan letámadni, sokszor kapura lőni. Az első félidőben talán egy picit idegesek voltunk a labdával, de ha van hited és keményen dolgozol tovább, akkor eléred azt, amit szeretnél – mondta a szerb tréner, majd kitért arra az Owusura is, aki ebben az idényben a mostani meccs előtt még csak háromszor volt a kezdőcsapat tagja. – Sokat kell beszélgetni a játékosokkal, nem csak az számít, hogy mi történik a pályán és az edzésen, a személyt is meg kell ismerni, Owusu pedig most jól játszott. Persze, hibázott is, de ez normális dolog, minden játékos játékában benne van a hiba, de a hozzáállása tökéletes volt, nagyon tetszik ez. Elrontott egy helyzetet, egy beadást, de folytatta, folyamatosan futott, harcolt, nagyon sok labdát szerzett, támadta az üres területeket, ez az az Owusu, akire szükségem van.

A Fradi a csoportkör következő fordulójában a legerősebb ellenfeléhez, az olasz élvonalbeli Fiorentinához látogat.

– A Fiorentina egy rendkívül erős együttes, játszottam ellene a Sampdoriával kétszer is, nagyszerű kerete van, 20-22 nagyon jó játékosa. Oda is úgy megyünk, hogy próbálunk jobbak lenni, egységesek lenni és olyan reakciót mutatni, ami egy csapattól elvárható – folytatta Stankovic, aki végezetül a Fradi-szurkolókról sem feledkezett meg. – A stadion nyomja a srácokat, hogy harcoljanak, menjenek előre, kezdeményezzenek és amikor ilyen támogatás van mögötted, akkor van hited is. Ez volt itt az első meccsem, tökéletes volt a benyomásom.

EL/EKL: Szoboszlai beállása után fordított a Liverpool, Kerkez előző csapata a félidőben még 3-0-ra vezetett, mégis kikapott - eredmények, videók
Szoboszlai Dominik a 60. percben, 1-1-es állásnál lépett pályára a Liverpoolban, amely ezt követően két gólt is lőtt a LASK otthonában. Bolla Bendegúz csapata, a Servette otthon kapott ki, míg a Kleinheisler Lászlót a meccskeretből kihagyó Panathinaikosz a Villarrealt győzte le. Kerkez Milos előző együttese, az AZ Alkmaar a félidőben még 3-0-ra vezetett a Zrinjskinél, végül a bosnyákok fordítottak.