Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

EKL: Hátrányból felállva hozta a kötelezőt a Fradi, megvan Stankovic első győzelme a Groupamában – videók

Az első félidőben megszerezte a vezetést a Cukaricki, de a Fradi még a szünet előtt fordított, a második játékrészben pedig a csereként beállt Pesic eldöntötte a három pont sorsát.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 21., csütörtök 20:44
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 21., csütörtök 20:44

Csütörtök este megkezdte szereplését az Európa Konferencia Liga-csoportkörben a Ferencváros, amely a szerb Cukarickit látta vendégül a Groupama Arénában. Dejan Stankovic vezetőedző négy helyen változtatott a Nagyecsed elleni debütáló MK-meccse után: Varga Ádám helyére visszakerült a kapuba Dibusz Dénes, Sigér Dávid helyett Cebrail Makreckis, Lisztes Krisztián helyett Abu Fani kapott lehetőséget, a támadósorban pedig Pesic posztján Varga Barnabás rohamozott. Meglepetésre a kezdőcsapat tagja volt az az Owusu is, aki a mostani idényben a tíz bevetése közül csak háromszor volt a pályán az első perctől kezdve.

Ezzel az élőképpel fogadta a Fradi-tábor a csapatokat. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

1. félidő

Úgy kezdődött a meccs, ahogyan az előzetes esélyek alapján az várható volt, a Ferencváros gyorsan elkezdte irányítani a játékot és már a 10. percben vezetést is szerzett, amikor Abu Fani balról érkező szabadrúgása senkit sem érintve a bal sarokban kötött ki, de mivel a lesen álló Varga Barnabás egy fejelő mozdulatot tett a játékszer irányába, így érvénytelenítették a találatot. A 17. percben a vendégek is eljutottak a magyar csapat kapujáig, ekkor Ivanovicot indították a baloldalon, majd a támadó a 16-oson belül Botkát leküzdve kissé éles szögből lőtt, Dibusz azonban kézzel nagyot védett.

A 26. percben aztán nagy meglepetésre vezetést szerzett a Cukaricki: Nikcevic jobbról érkező lapos beadása után Ivanovic 11 méterről a jobb alsóba lőtt Mmaee mellett, 0-1.

Két perccel később Zachariassen kiugratása után Owusu kisodródótt helyzetből lőtt, oda, ahol a kapus állt, de Samurovic bizonytalan volt és szögletre pattant róla a labda. A 33. minutumban tizenegyest ítélt a játékvezető, miután úgy látta, hogy Botkát akasztották a 16-oson belül, a VAR azonban kihívta visszanézni a szituációt, ezt követően pedig visszavonta az ítéletét.

Nyolc perccel később viszont már a videóbíró sem segített a Cukarickin, habár több percen keresztül kockázták ki a 11-es szituációt a VAR-kocsiban: Abu Fani indítása után Owusut rántották meg a 16-os vonalánál, a büntetőt végül Varga a jobb felső rúgta, 1-1.

A hétperces hosszabbítás utolsó percében aztán a fordítás is összejött: egy szöglet utáni kavarodás végén Varga passzolt Owusunak, aki balról befelé tolt egyet, majd a léc alá bombázott, 2-1.

2. félidő

A második játékrész már jóval lassabban indult be, sokáig nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, Owusu beadását is csak azért jegyezhettük fel az 59. percből, mert Samurovic nem tudta megfogni a labdát, így a védőknek kellett tisztázniuk a kapu torkából.

A 67. percben Ramírez 28 méterről vállalkozott lövésre szabadrúgásból, bombája alig ment a jobb felső sarok fölé. Egy perccel később Owusu jobbról érkező beadása után a frissen beállt Pesic fejelt 8 méterről, de a vendégek kapusa bravúrral kitolta a léc alól.

A 79. percben aztán végképp eldőlt a három pont sorsa: Lisztes 13 méterről vette célba a jobb alsót, ezt még védte a kapus, de a kipattanót Pesic 8 méterről, kíméletlenül bevarrta a léc alá, 3-1.

A hajrában még Zachariassen is betalálhatott volna, miután elé került a Pesic lövése utáni kipattanó, de a norvég támadó középpályás kísérlete a kapufa külső részét érintve mellé ment. A Fradi végül 3-1-re fordított és nyert, és mivel a csoport másik találkozóján döntetlent játszott a Genk és a Fiorentina, így már az első forduló után a kvartett élére állt a magyar csapat.

Európa Konferencia Liga, F-csoport, 1. forduló

Ferencvárosi TC-Cukaricki (szerb) 3-1 (Varga B. 44. - 11-esből, Owusu 45.+7., Pesic 79., ill. Ivanovic 26.)

FTC: Dibusz – Botka (Sigér, 53.), Cissé, Mmaee, Ramírez – Abu Fani (Ben Romdhane 74.), Makreckis – Marquinhos, Zachariassen, Owusu (Lisztes, 74.) – Varga B. (Pesic, 67.)

Cukaricki: Samurovic - Stevanovic (Rogan, 88.), Subotic, Vranjes - Tosic, Nikcevic (Jankovic, 46.), Sissoko, Docic (Stankovic, 64.), Kovac (Miladinovic, 46.) - Ivanovic, Adetunji (Cvetkovic, 78.).

Apai tanácsok Lisztesnek: "Mindenkinek kiosztanék egy pofont, aki sérülésmentes hónapokat kíván neki” – ezekre kell figyelnie a Fradi-csatárnak, mielőtt a Bundesligába igazol
Szeptember elején vált hivatalossá, hogy jövő nyártól Lisztes Krisztián az Eintracht Frankfurt játékosa lesz. Vagyis egy szezont még a Ferencvárosban futballozik, azt követően csatlakozik a Bundesliga-csapathoz. 27 évvel ezelőtt az édesapja szintén hasonló körülmények között került a Fraditól Németországba, azzal a különbséggel, hogy ő nem egy teljes szezont, hanem csak egy fél idényt töltött még az Üllői úton, mielőtt kikerült a Stuttgarthoz. Honlapunk megkereste idősebb Lisztes Krisztiánt, aki elmondta milyen előnyei, esetleg hátrányai vannak annak, ha egy játékos tudja, hogy hónapok múlva csapatot vált, mire kell leginkább figyelnie, mit nem szabad semmiképp elkövetnie, de azt is elárulta, kinek és miért adna pofont?
Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.