Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

EKL: Két góllal is vezetett a Fradi Firenzében, de végül meg kellett elégednie egy ponttal - videó

A 93. percben egyenlített a Fiorentina, amely hatalmas rohamokat indított kétgólos hátrányban, nem is bírta kihúzni a Fradi a végéig.
Nyikes Zoltán 2023. október 5., csütörtök 22:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 5., csütörtök 22:58

Csütörtök este 21 órai kezdettel játszotta második csoportmérkőzését a Ferencváros az Európa Konferencia Ligában, az ellenfél a tavalyi döntős Fiorentina volt. Dejan Stankovic vezetőedző a Cukaricki elleni hazai EKL-találkozóhoz képest két helyen változtatott a csapaton, kikerült Botka Endre, valamint a szerbek ellen egy 11-est összehozó és egy gólig jutó Owusu, helyettük Sigér Dávid és Ben Romdhane kapott lehetőséget - Botka helyére Makreckis húzódott vissza.

1. félidő

Nagy iramban kezdett a Fiorentina, két perc alatt egy lövés és egy veszélyes beadás is történt a Fradi kapuja előtt, de hamar felvette a ritmust a magyar csapat és egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a továbbiakban. A 8. percben Terracciano kapus pontatlan passzára csapott le Marquinhos, majd lőtt 18 méterről, de a hálóőr leért és védett, a kipattanónál Varga Barnabás ismételhetett volna, de lövését szögletre blokkolták. Tíz perccel később Zachariassen laposan passzolt középre a 16-oson belül a jobboldalról, érkezett is Marquinhos, lövésébe azonban beleléptek, ám így is kevéssel ment el a bal alsó sarok mellett a labda.

A 25. percben megszerezte a vezetést a Fradi: Ben Romdhane jobbról érkező lapos beadását Varga 10 méterről a jobb alsóba lőtte, 0-1.

A folytatásban sem tudta a Fradira erőltetni az akaratát a Fiorentina, Dibusznak csak könnyű védéseket kellett bemutatnia, míg a zöld-fehérek ezt követően sem adták fel a támadásokat és sokszor felértek a támadóharmadba. Összességében megérdemelt volt az FTC előnye 45 percnyi játék után.

2. félidő

A szünet után a Fradi kezdett jól, két perc telt el, amikor Ranieri buktatta Vargát a 16-oson belül, amiért 11-est ítélt a játékvezető, ám videózás után kiderült, hogy a Fradi-támadó lesről indult, így szabadrúgás jöhetett kifelé. Az 50. percben viszont csak sikerült megduplázni az előnyt: Abu Fani szöglete után Cissé fejese a felső lécről vágódott a gólvonal mögé, 0-2.

Három perccel később majdnem három lett közte, ekkor egy ellentámadás végén a jobboldalon meginduló Zachariassen passzolt át a másikon érkező Ben Romdhane-hoz, aki egy igazítás után, 7 méterről a jobb oldali kapufát találta el. A 60. perctől aztán felébredt a Fiorentina és beszorította a magyar csapatot, Ranieri keresztbe lőtt labdájába ért bele Nico González, de a kapu előterében egy saját csapattársa blokkolt, majd a kipattanót Bonaventura bombázta fölé.

A 63. percben Nico González jobbról cselezett befelé, majd 17 méterről, szemben a kapuval lőtt nem sokkal a jobb alsó mellé. A 66. minutumban sikerült szépítenie a Fiorentinának: Parisi balról érkező szabadrúgását Barak fejelte 8 méterről a bal sarokba, 1-2.

Támadásban maradt a Fiorentina, beszorult ebben a periódusban a Ferencváros, sorra jöttek a próbálkozások Dibusz kapujára, melyek közül szerencsére több is elkerülte a kaput. A 79. percben aztán ismét betaláltak a lilák, Ikoné passzát az ötös bal sarkáról lőtte a jobb alsóhoz Kouamé, Dibusz ezt még bravúrral védte, ám a kipattanót Kouamé középre passzolta Nico Gonzáleznek, akinek nem volt nehéz dolga az üres kapuba passzolni, DE! - egy hosszabb VAR-ozás megmentette a Fradit, mert kiderült, hogy Kouamé lesen kapta a labdát.

A 85. percben a frissen beállt Pesic ismét kétgólosra növelhette volna az FTC előnyét, miután Owusu hosszú indításával zicceerben ugorhatott ki, de végül nem igazán volt erő a lövésében, így Terraccianónak nem okozott gondot. A 90. percben is veszélyes szituációt úszott meg az NB I-es csapat, szerencsére Kouamé tíz méterről épp Dibusz kezébe fejelt. A hétperces hosszabbításában Arthur lövése is nagyon kevéssel kerülte el a bal sarkot, és végül nem is sikerült kivédekeznie a Fradinak.

A 93. percben egy felívelést Nico González fejelt a 16-osról a védők mögé bemozgó Ikoné elé, aki 8 méterről, kapásból Dibusz lábai között a hálóba lőtt, 2-2.

A 96. percben még egy nagy ziccer adódott a hazaiak előtt, ám Nico González a jobb alsó mellé lőtt 10 méterről. A Fradinak végül meg kellett elégednie az egy ponttal, de két forduló után továbbra is veretlen Dejan Stankovic csapata.

Európa Konferencia Liga-csoportkör, 2. forduló

Fiorentina (olasz)-Ferencváros 2-2 (Barak 67., Ikoné 93., ill. Varga 25., Cissé 51.)

FTC: Dibusz - Makreckis, Cissé, Mmaee, Ramírez - Abu Fani (Besic, 67.), Sigér, Ben Romdhane (Owusu, 67.) - Marquinhos (Civic, 82.), Varga B. (Pesic, 82.), Zachariassen (Abena, 88.)

Fiorentina: Terracciano - Kayode, Martinez Quarta, Ranieri, Biraghi (Parisi, 46.) - Bonaventura (Ikone, 79.), Lopez (Arthur 58.), Mandragora (Barak, 58.) - González, Beltrán, Sottil (Kouamé, 58.).

A mérkőzés összefoglalója

Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.