Cristiano Ronaldo duplázott és kötényt adott, de Messi és Mbappé is betalált a kilencgólos szaúdi gálameccsen - videók

Látványos és gólokban gazdag mérkőzést láthatott a rijádi közönség.
Nyikes Zoltán 2023. január 19., csütörtök 20:15
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 19., csütörtök 20:15

Csütörtök este a rijádi Fahad Király Stadionban sorra kerülő bemutató meccsen Cristiano Ronaldo új klubjának, az al-Nasszrnak és a szintén szaúdi al-Hilalnak a játékosaiból álló gárda csapott össze Lionel Messi együttesével, a Paris Saint-Germainnel. A sportág két szupersztárja legutóbb 2020 decemberében találkozott a pályán, amikor a Juventus 3-0-ra legyőzte a Barcelonát.

Ronaldo és Messi szívélyesen üdvözölte egymást a meccs előtt, majd a kezdő sípszót követően mindketten főszereplővé váltak. A 3. percben Lionel Messi talált be Neymar kiugratásából a harmadik percben, majd a portugál sztár előbb kiosztott egy kötényt, majd a 33. percben behúzott neki egyet Keylor Navas, így ki is harcolt egy tizenegyest, amit magabiztosan értékesített.

A szünetig is rendesen pörögtek még az események, előbb Juan Bernatot kiállította a játékvezető, majd Marquinhos juttatta ismét előnyhöz a párizsiakat, de a hosszabbítás hatodik percében Cristiano Ronaldo egyenlített újfent Sergio Ramos csúnya luftja után.

A fordulás után épp a PSG spanyol védőjének sikerült javítania elől, Sergio Ramos közeli góljával harmadszor is megszerezte a vezetést az európai együttes, de ez nem tartott sokáig, Jang Hyun-Soo ugyanis fejjel egyenlített.

A góllavina Kylian Mbappé tizenegyesből szerzett találatával folytatódott, majd a 61. percben sztárok sora hagyta el a pályát: Cristiano Ronaldót az egyik, Lionel Messit, Neymart, Mbappét, Sergio Ramost, Hakimit, Keylor Navast többek között pedig a másik oldalon cserélték le.

De így sem maradtak gólok nélkül a nézők, a párizsiaknál Ekitike járt túl a kapus eszén, majd a szaúdi All Star-csapatból Talisca állította be a végeredményt.

Nemzetközi bemutató mérkőzés

Al-Nasszr/al-Hilal Stars-Paris Saint-Germain 4-5 (Ronaldo 34. - 11-esből, 45+6, Jang Hyun-Soo 56., Talisca 94., ill. Messi 3., Marquinhos 43., S. Ramos 53., Mbappé 60. - 11-esből, Ekitike 78.)
Kiállítva: Bernat 39. - PSG