Fotó: twitter.com/fifaworldcup_pt

Vb 2022: Brazília varázslatos gólokkal, egy félidő alatt felnégyelte Dél-Koreát - videók

A brazil válogatott Vinícius Júnior, Neymar, Richarlison és Paqueta találatával magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott a második félidőben becsületgólt szerző Dél-Korea felett.
Budai László 2022. december 5., hétfő 21:55
Szerző: Budai László 2022. december 5., hétfő 21:55

A 2022-es vb hatodik nyolcaddöntőjén a G-csoportot megnyerő Brazília a Portugália mögött drámai körülmények között továbbjutó Dél-Korea ellen játszott.

Alaposan bekezdtek a brazilok: a 8. percben Raphinha gurított a jobb oldalról középre, a labda egészen Viníciusig jutott, aki tökéletesen tekert a bal sarokba (1-0).

A 10. percben Richarlison reagált gyorsan egy szabad labdára, így Jung a brazilba rúgott a játékszer helyett, a büntetőt Neymar higgadtan a bal sarokba gurította. Negyedóra alatt kétgólos előny. Ronaldo és Pelé után Neymar lett a harmadik brazil játékos, aki három különböző vb-n is betalált.

Hwang gyorsan szépíteni is akart, 18 méteres, pazar, bal felsőbe tartó löketét azonban Alisson bravúrral fölé tolta.

A 29. percben viszont már három volt közte: a támadás abból indult, hogy Richarlison elkezdte fejelgetni a labdát 25 méterre a kaputól, majd megindult vele, Paquetához passzolt, ő Thiago Silvához továbbított, aki azonnal megtalálta a közben beinduló Richarlisont, a brazil csatár pedig egyből a jobb sarokba helyezte a labdát (3-0). Varázslatos gólt volt.

És még nem volt vége az első félidei brazil mágiának, a 36. percben Vinícius Júnior löbbölt zseniálisan Paqueta elé, aki kapásból helyezett a jobb sarokba (4-0). A szünet előtt még az ötödik is meglehetett volna, de Kim kapus Paquetá és Richarlison közeli lövésénél is nagyot fogott.

Érdekesség, hogy az Opta statisztikája szerint ez csak a második alkalom, amikor Brazília egy vb-mérkőzés első félidejében négy gólt is tudott szerezni, az első ilyen meccs még 1954-ben volt Mexikó ellen.

Az első másfél percben mindkét csapat szerezhetett volna egy-egy gólt: előbb Raphinha lőtt közelről gyengén, így a koreai kapus védeni tudott, majd a másik oldalon Son lépett ki ziccerben, lövése Alisson válláról pattant szögletre.

Az 55. percben Raphinha bolondította meg a védőket az ötös előtt, és laposan lőtt is, Kim ismét megmentette csapatát az újabb kapott góltól, akárcsak hét perccel később, amikor megint csak a Barca-játékos próbálkozásánál fogott nagyot.

Igaz, Dél-Korea is szépíthetett volna, Hwang 11 méteres lövését Alisson úgy tolta oldalra bravúrral, hogy a labda a gólvonal előtt fekvő, koreai Choról jött ki végül. A 77. percben csak összejött a koreai becsületgól, egy középre ívelt szabadrúgás után kifejelt labdát Paik zúdított 23 méterről a kapu bal sarkába (4-1).

Brazília így is magabiztos, 4-1-es győzelemmel jutott tovább a negyeddöntőbe, ahol a Japánt 11-esek után búcsúztató horvátokkal találkoznak majd.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő

Brazília - Dél-Korea 4-1 (Vinícius 7., Neymar 13. - 11-esből, Richarlison 29., Paquetá 36., ill. Paik 77.)

Brazília: Alisson (Weverton, 80.) - Eder Militao (Dani Alves, 63.), Marquinhos, Thiago Silva, Danilo (Bremer, 72.) - Casemiro - Raphinha, Lucas Pacquetá, Neymar (Rodrygo, 80.), Vinícius Junior (Gabriel Martinelli, 72.) - Richarlison

Koreai Köztársaság: Kim Szung Kju - Kim Mun Hvan, Kim Min Dzse, Kim Jung Kvon, Kim Csin Szu (Honk Csul, a szünetben) - Li Dzse Szung (Li Kang In, 74.), Csong Vu Jong (Szon Dzsun Ho, a szünetben), Hvang In Bom (Paik Szunk Ho, 65.), Hvang Hi Csan - Szon Hung Min, Cso Kue Szung (Hvang I Dzso, 80.)

Az összes eddigi eredmény itt

Vb 2022: Livakovic lett a hős, három 11-est is megfogott, a horvátok véget vetettek a japán álomnak - videó
Itt a 2022-es vb első drámája: Horvátország büntetőpárbaj után jutott tovább Japán ellen.