Vb 2022: Anglia villámháborúval és Rashford-duplával a 16 között, az USA átugrotta Iránt - videók

Anglia a szomszédos Wales ellen olykor örömjátékot mutatva győzött 3-0-ra, így megnyerte a B-csoport küzdelmeit a foci-vb-n. A második helyen az Egyesült Államok jutott tovább, amely Iránt verte kedden.
Csakfoci.hu 2022. november 29., kedd 22:03
Szerző: Csakfoci.hu 2022. november 29., kedd 22:03

A B-csoport utolsó fordulójában a két meccsen négy pontot gyűjtő Angliának egy döntetlen is elég lett volna Wales ellen, hogy továbbjusson, de Irán is ott lehetett volna újabb egy ponttal a legjobb 16 között. Kettőjük közül egynek sikerült továbblépnie, az USA ugyanis előzött.

Jegyzőkönyv

Labdarúgó-világbajnokság, B-csoport

Wales - Anglia 0-3 (Rashford 50., 68., Foden 52.)

Wales: Ward - N. Williams (C. Roberts, 36.), Mepham, Rodon, B. Davies (Morrell, 59.) - Ampadu, Allen (Colwill, 81.) - Bale (B. Johnson, a szünetben), Ramsey, D. James (H. Wilson, 77.) - K. Moore

Anglia: Pickford - Walker (Alexander-Arnold, 57.), Stones, Maguire, Shaw (Trippier, 65.) - Henderson, Rice (K. Phillips, 57.) - Rashford (Grealish, 75.), Bellingham, Foden - Kane (C. Wilson, 57.)

Már a meccs elején nagy helyzetbe került a meccs későbbi legjobbja, Rashford, de a kapujából kilépő Ward a 16-os vonalánál blokkolta az MU-csillag lövését. A folytatásban is dominált Anglia, de nagyobb helyzete az első félórában már nem volt.

A hajrában aztán előbb Foden, majd Rashford is betalálhatott volna, de egyikük sem volt elég pontos a befejezéssel - ekkor még. Stones fejesénél aztán Ward volt a helyén, majd zárásként jött az első walesi lehetőség, de Allen 17 méterről végül nem talált kaput.

Ami nem jött össze az első félidőben, az összejött bő másfél perc alatt a fordulás után Angliának! Az 50. percben Rashford már-már David Beckhamet idéző módon tekert szabadrúgásból a walesi kapu bal felső sarkába (1-0). Nem sokkal később aztán ő szerzett labdát, majd Kane centerezett jobbról remekül, a hosszún érkező Foden pedig a jobb alsóba passzolt (2-0).

A "villámháborút" picit csendesebb időszak követte, az angolok magabiztosan futballoztak, a walesiek pedig csak távolról veszélyeztettek. Előbb James, majd Moore próbálkozott 25-ről, utóbbi lökete majdnem meg is tréfálta Pickfordot Maguire fején megpattanva, de mentett a hálóőr.

A játékrész közepén aztán jött a harmadik angol gól: Phillips nagyszerűen ugratta ki Rashfordot, aki betört a 16-oson belülre, egy biciklicsellel elküldte Robertset, majd úgy lőtt 10 méterről, ballal a kapuba, hogy a labda Ward lábai között jutott a hálóba (0–3).

Itt végképp eldőlt a meccs, de az angolok még szerezhettek volna gólokat. A 77. percben Bellingham ziccerét védte Ward, majd Foden stukkolt nem sokkal a kapu mellé. A ráadásban Stones is pontatlan volt, de ez már nem számított, Anglia nagy fölénnyel győzött a szomszédok csatájában, és a B-csoportot megnyerve jutott a nyolcaddöntőbe, ahol Szenegál lesz majd az ellenfele.

Jegyzőkönyv

Irán - Egyesült Államok 0-1 (Pulisic 40.)

Irán: Bejranvand - Rezajan, M. Hosszeini, Puraligandzsi, M. Mohammadi (A. Karimi, 47.) - Ezatolahi - Nurollahi (Torabi, 71.), Hadzsafi (Dzsalali, 71.) - Golizadeh (Anszarifard, 77.), Azmun (Ghoddos, a szünetben), Taremi

USA: M. Turner - Dest (S. Moore, 82.), Carter-Vickers, Ream, A. Robinson - T. Adams - McKennie (Acosta, 65.), Musah - T. Weah (Zimmerman, 82.), Sargent (H. Wright, 77.), Pulisic (Aaronson, a szünetben)

A "perzsák" kezdtek aktívabban a presztízsmeccsen, de az amerikaiak viszonylag gyorsan kijöttek a szorításból és az első kaput eltaláló kísérlet is az övék volt. A 12. percben Pulisic 10 méteres fejesét fogta a sérülése után visszatért iráni kapus, Bejranvand.

Az USA átvette a kezdeményezést, erre az iráni csapatnak volt helyzete a félidő közepén: Azmun elől az utolsó pillanatban mentett Ream. A 25. percben Weah esésénél vártak 11-est az amerikaiak, de sem a játékvezető, sem a VAR nem látott büntetőt.

Az egykori aranylabdás libériai ikon, George Weah fia és Sargent volt a két legaktívabb támadó az USA-nál, de végül nem ők szerezték meg a vezető (és mint később kiderült, győztes) gólt. A 40. percben, egy remek akció során McKennie ívelt a jobb oldalon érkező Desthez, aki egyből középre tette a labdát, Pulisic pedig közvetlen közelről a kapuba tette azt (0-1).

Lendületesen kezdte mindkét csapat a második játékrészt, de a támadásbefejezésekből hiányzott a pontosság. A 66. percben azonban hatalmas helyzet maradt ki: az angol Brentford csereként beállt támadója, Ghoddos 10 méterről nem talált kaput.

A hajrában Turner kapusnak is volt dolga, egy veszélyes beadásnál nagyot mentett Karimi elől a kapu torkában. Fokozódtak az izgalmak a ráadásra, Irán nyomott a továbbjutást jelentő egyenlítő gólért, és a 99. percben majdnem össze is jött neki. Ekkor Turneren mát túljutott a labda, de Zimmerman a gólvonalon menteni tudott.

Az Egyesült Államok így némi szerencsével és mindössze két szerzett góllal, de veretlenül jutott a nyolcaddöntőbe, ahol Hollandia lesz az ellenfele vasárnap.

Vb 2022: Hollandia a házigazdát lemosva csoportelső, Szenegált egy védő lőtte tovább - videók
Hollandia és Szenegál jutott tovább a világbajnokság A-csoportjából, előbbi Katar, utóbbi Ecuador legyőzésével biztosította a helyét kedden a legjobb 16 között.
Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.