Vb 2022: A németek totális égését egy meglepetésember akadályozta meg Spanyolország ellen - videó

A spanyolok vezettek, de aztán tulságosan magukra húzták az életéért játszó német válogatottat, amely a brémai Füllkrug nagy góljával rendkívül értékes pontot szerzett a foci-vb F-csoportjának rangadóján.
Csakfoci.hu 2022. november 27., vasárnap 21:58
Szerző: Csakfoci.hu 2022. november 27., vasárnap 21:58

A japánoktól elszenvedett sokkoló vereség (1-2) után egyfajta győzelmi kényszerben volt a német válogatott, ráadásul pont a spanyolok ellen, akik az első fordulóban 7-0-ra kiütötték Costa Ricát. Mivel a közép-amerikaiak vasárnap délután legyőzték az ázsiaiakat, egy újabb vereség sem jelentette volna a Nationalelf végét, de onnantól kezdve már nem a saját kezében lett volna a sorsa.

Ehhez képest a jóval kényelmesebb helyzetben lévő spanyolok kezdtek jobban és már a 7. percbe megdöngették a kapufát: Olmo 17 méteres löketét Neuer csapta a felső lécre. A németek sokkal idegesebben és pontatlanabbul játszottak ellenfelüknél és csak a spanyol védelem megingásában bízhattak. Egyedül talán Gnabry volt dicsérhető, neki akadtak veszélyesebb lehetőségei is. A másik oldalon Ferran Torres volt a legaktívabb a mezőnyfölényben futballozó spanyolok közül.

A 40. percben azonban így is vezethetett volna Németország, ám Rüdiger hiába fejelt szépen a kapuba egy szabadrúgás után, a VAR-szoba jelzésére - teljes joggal - elvették a találatát. Maradt így a 0-0 a szünetre.

Az 56. percben Gündogan passza után Kimmich 13 méterről lőtt, de Simón hatalmasat véd. Nem sokkal ezelőtt beállt Morata a spanyoloknál és ha már a pályán volt, meg is szerezte a vezetést csapatának.

A 63. percben Jordi Alba nagyszerűen, balról és Kehrer lábai között centerezett, a rövid saroknál érkező Morata pedig szép mozdulattal, jobb külsővel a jobb felsőbe lőtt, Sülét megelőzve (1-0).

A németek cserélgettek, letámadtak és szerkezetet is váltottak, amelynek eredményeként innentől kezdve inkább a spanyol térfélen zajlott a játék. A 73. percben a németek talán legjobbja, Musiala ki is egyenlíthetett volna, de Simónba lőtte a labdát 12 méterről. Neki nem jött össze, a padról beszállt Füllkrugnak viszont igen: a Werder Bremen 29 éves és mindössze harmadik válogatott meccsét játszó csatára a 82. percben hatalmas erővel bombázta a jobb felsőbe az elé csorgó labdát (1-1).

Sőt, nem sok hiányzott ahhoz sem, hogy fordítsanak a németek, de a ráadás végén, a 95. percben Sané kissé talán érthetetlen módon nem lőtt ziccerben, beadásánál pedig mentett a védelem. Maradt az 1-1, ami a spanyoloknak nem rossz eredmény, a németeknek pedig alighanem életmentő lehet, ha a csoport zárófordulójában már a papírforma alapján alakulnak az eredmények.

Labdarúgó-világbajnokság, E-csoport:

Spanyolország - Németország 1-1 (Morata 63., ill. Füllkrug 82.)

Spanyolország: Simon - Carvajal, Rodri, Laporte, Jordi Alba (Balde, 82.) - Gavi (N. Williams, 66.), Busquets, Pedri - Ferran Torres (Morata, 54.), Asensio (Koke, 66.), Olmo

Németország: Neuer - Kehrer (Lukas Klostermann, 70.), Süle, Rüdiger, Raum (Schlotterbeck, 87.) - Goretzka, Kimmich - Gnabry (Hofmann, 85.), Gündogan (Sané, 70.), Musiala - T. Müller (Füllkrug, 70.)

Japán - Costa Rica 0-1

Belgium - Marokkó 0-2

Horvátország - Kanada 4-1

Vb-kalauz: Eredmények | Tabellák Menetrend | Keretek | Stadionok

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!