Eb 2024: 300 ezren követelik a német-spanyol negyeddöntő újrajátszását

Több mint háromszázezren írták alá azt az online beadványt, amely kéri: bírói hiba miatt játsszák újra a házigazda német válogatott és a spanyol csapat negyeddöntőjét a labdarúgó Európa-bajnokságon.
Csakfoci.hu 2024. július 7., vasárnap 16:48
Több mint háromszázezren írták alá azt az online beadványt, amely kéri: bírói hiba miatt játsszák újra a házigazda német válogatott és a spanyol csapat negyeddöntőjét a labdarúgó Európa-bajnokságon.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 7., vasárnap 16:48
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A pénteki stuttgarti találkozón - amely hosszabbítás után az ibériaiak 2-1-es sikerével zárult - Anthony Taylor játékvezető nem ítélt büntetőt, amikor a spanyol tizenhatoson belül Marc Cucurella kezéhez ért a labda. A petíció benyújtói és az azt vasárnap reggelig aláíró mintegy 315 ezer szurkoló szerint ez az angol bíró több rossz ítéletének egyike volt.

A beadvány várhatóan szimbolikus jelentőségű marad, mivel az európai szövetség (UEFA) a torna előtt közölte: az olyan esetek - mint amilyen Cucurelláé is volt -, mikor a kar nincs "természetellenes pozícióban", nem érnek büntetőt.

A győztes spanyolok kedden a világbajnoki ezüstérmes franciákkal mérkőznek meg Münchenben a fináléért - írja az MTI.

Megbocsátott a lerúgott spanyol a visszavonuló Kroosnak

Pedri, a spanyol futballválogatott sérült játékmestere elfogadta az őt lerúgó német irányító, a búcsúmeccsét éppen a spanyolok elleni Európa-bajnoki negyeddöntőn játszó Toni Kroos bocsánatkérését.

A 2-1-es hazai vereséggel zárult mérkőzésen Kroos még az első félidő elején szállt bele durván Pedróba, akinek a térde kificamodott, s már nem léphet pályára az Eb-n, bár sérülése ellenére a válogatottal maradhatott Németországban.

Köszönöm Toni Kroosnak az üzenetét. Ez a futball és az ilyen dolgok megtörténhetnek. A karriered és az eredményeid örökre megmaradnak

- írta közösségi oldalán Pedri, aki megerősítette: hogy az Eb hátralévő részében már nem szerepelhet a spanyol együttesben, amely kedden a franciákkal csap össze az elődöntőben.

Olvastad már?
Eb 2024: Southgate fantasztikus angol játékosokról beszélt, Yakin szerint Svájc volt jobb - így látták a szövetségi kapitányok a negyeddöntőt
Anglia egy kiélezett meccsen 11-esekkel kiejtette Svájcot a németországi Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Gareth Southgate nagyon elégedett volt csapata játékával. Murat Yakin szerint viszont Svájc többet érdemelt volna.
Elolvasom
Átigazolások
Soroksár
Három távozó
Három olyan játékos is távozik, akik évek óta meghatározó szerepet töltöttek be: Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert.
PMFC
Visszavonult, de marad
Helesfay Donát, a PMFC 35 éves hálóőre befejezi pályafutását. A piros-feketében 176 bajnoki mérkőzésen pályára lépő ex-kapus erőnléti edzőként és gyógytornászként segíti a csapatot. (pmfc.hu)
Vasas
Hosszabbítás
A csapat 16 éves utánpótlás-válogatott játékosa, Balogh Áron 2030-ig meghosszabbította szerződését.
Tovább az összes átigazoláshoz