Spanyol kezezés: Már az Eb előtt elmondták, ilyenért nem adnak 11-est - itt az oka

Dale Johnson kifejtette, miért született helyes ítélet, amikor nem adtak büntetőt Cucurella kezezése után.
Csakfoci.hu 2024. július 5., péntek 21:07
Dale Johnson kifejtette, miért született helyes ítélet, amikor nem adtak büntetőt Cucurella kezezése után.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 5., péntek 21:07

Mint ismert, a spanyol válogatott hosszabbítás után, egy 119. percben fejelt góllal 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot az Európa-bajnokság első, pénteki negyeddöntőjében.

A mérkőzésen több erősen vitatott szituáció is volt, de a leginkább kérdéses helyzet a 106. percben alakult ki, amikor Marc Cucurella kezezett a spanyol 16-oson belül, azonban sem a játékvezető, sem a VAR nem ítélt büntetőt.

Az eset kapcsán az ESPN munkatársa, Dale Johnson a közösségi médiában kijelentette: "Az UEFA torna előtti tájékoztatója szerint NEM adható 11-es az ilyen esetekre", mert

Nem adható büntető, ha a kézzel való érintkezés olyan esetben történik, amikor a kar a test közelében van, többnyire lefelé mutat, vagy a test vonala mögött helyezkedik el.

Olvastad már?
Eb 2024: A spanyolok váratlan hőse a 119. percben döntött, búcsúzott a házigazda Németország - videó
A spanyol válogatott egy 119. perces góllal győzött Németország ellen, így bejutott az Eb elődöntőjébe.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Szalai Attila
Edzője elég egyértelműen beszélt Szalai Attila valószínűsíthető sorsáról a török Kasimpasa együttesénél.
Rapid Wien
Kapós az NB I-ben is a védő
A Rapid Wien magyar származású, de osztrák állampolgárságú 21 éves védőjét, (interjú vele itt!), Dominic Vinczét több magyar élvonalbeli klub és Championship-csapatok is vinnék. (Rudy Galetti)
Ferencváros
Tokmac klubot váltott
A Ferencváros történelmében legtöbb gólt szerző légiós, Tokmac Nguen a szaúdi Al-Okhdood Clubhoz szerződött. Az átigazolás ingyen jött létre, miután Tokmac szerződése lejárt a svéd Djurgardennél. (ulloi129.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz