Foci Eb: A hollandverő csehek is kipipálva, Dánia már az elődöntőben - videó

Az első játékrészben kétgólos előnyre tett szert Dánia, majd hiába kezdte jól a második játékrészt Csehország, csak szépítésre futotta az erejéből.
Nyikes Zoltán 2021. július 3., szombat 20:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. július 3., szombat 20:00

A skandináv és a közép-európai együttes egyértelműen a torna meglepetéscsapatai közé tartozik, előzetesen kevesen várták tőlük a negyeddöntőbe jutást, szombat este azonban kettejük közül az egyiknek még tovább folytatódhatott a nagy menetelés.

Villámrajtot vett Dánia, az 5. percben Larsen szögletét Delaney fejelte 9 méterről a jobb alsóba, 0-1.

Az OptaJoe statisztikája szerint ez volt a mostani torna 24. fejes gólja, ami a legmagasabb szám az Eb-k történelmében.

Lendületben maradtak a dánok, nem sokkal később Damsgaard kísérleténél a gólvonalról mentett nagyot Kalas, megakadályozva ezzel a kétgólos hátrányt. A 17. minutumban aztán a csehek is veszélyeztettek, amikor egy szabadrúgást követően Soucek középre fejelését lőtte kevéssel fölé Sevcík, majd másodpercekkel később már a túloldalon voltak újra izgalmak, de Delaney 8 méterről nem talált kaput.

A félidő közepéhez érve egyre inkább magához tért Csehország, de a dánok ellentámadásaiban is sok veszély volt. Holes lövésénél Schmeichel szép védésére volt szükség, majd Soucek fejelt mellé nagy helyzetben - nem akart összejönni az egyenlítés. A szünet előtt a dánok voltak újra kegyetlenek, Maehle a bal oldalról remekül tekert külsővel a hosszún érkező Dolberghez, aki kapásból a bal felsőbe vágta a labdát, 0-2.

Dolberg ezzel Dánia leggólerősebb játékosa lett három találattal az Eb-k történelmében, holtversenyben Jon Dahl Tomassonnal, Brian Laudruppal, Henrik Larsennel és Frank Arnesennel - írja az OptaJoe.

A szünetben két helyen is változtatott a cseh szövetségi kapitány és láthatóan sikerült is feltüzelnie játékosait, ugyanis nagy lendülettel vetették bele magukat a második játékrészbe, ennek pedig hamar meg is lett az eredménye: a 49. percben Coufal jobb oldali beadását Schick lőtte kapásból a jobb alsóba, 1-2.

A folytatásban többnyire a kiegyenlített mezőnyjáték volt jellemző, sokáig egyik oldalon sem alakult ki nagyobb lehetőség, pedig akadt néhány ígéretes támadás, de a védők jól állták a sarat. A hajrában a dánok álltak közelebb a harmadik találathoz, a 80. percben Poulsen lövésénél védett bravúrosan Vaclík, majd Maehle kísérleténél is a cseh kapusnak kellett bemutatnia egy védést.

A hatperces ráadásban ment előre becsülettel Csehország a hosszabbítás kiharcolásáért, de igazán nagy lehetőségük nem volt erre, így Dánia jutott az elődöntőbe.

Európa-bajnokság, negyeddöntő

Csehország–Dánia 1-2 (Schick 49., ill. Delaney 5., Dolberg 42.)

Csehország: Vaclík – Coufal, Celustka (Brabec, 65.), Kalas, Boril – Holes (Jankto, 46.), Soucek – Masopust (Krmencík, 46.), Barák, Sevcík (Darida, 80.) – Schick (Vydra, 79.).

Dánia: Schmeichel – Christensen (J. Andersen, 81.), Kjaer, Vestergaard – S. Larsen (Wass, 71.), Höjbjerg, Delaney (M. Jensen, 81.), Maehle – Braithwaite, Dolberg (Y. Poulsen, 59.), Damsgaard (Nörgaard, 60.).

A meccs összefoglalója

Foci Eb: A félidők elejét megnyomta, simán átgázolt Ukrajnán Anglia - videó
Nem tudta felvenni a kesztyűt Ukrajna Angliával, amely szinte félgőzzel lőtt négy gólt és jutott tovább simán az elődöntőbe.
Balogh Botond
Az olasz másodosztály listavezetője, a Parma meghosszabbította Balogh Botond szerződését.
Ötvös Bence
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy a Kisvárda lejáró szerződésű játékosát, Ötvös Bencét a ZTE, a DVSC és a Paks is kiszemelte.
Hangya Szilveszter
Menedzsere elárulta, hogy a 10-szeres válogatott Hangya Szilveszter szerződése lejár a nyáron és várhatóan távozik a Viditől. Van érdeklődés több NB I-es csapattól is, az élvonalban tervezi a folytatást. (nso.hu)