Topligák: A Liverpool "BL-döntőt", a Roma rangadót nyert, az MU-nak két kihagyott 11-es is belefért - videók

Ez történt az európai topligákban vasárnap este.
Dudás Gábor 2019. október 27., vasárnap 21:15
Szerző: Dudás Gábor 2019. október 27., vasárnap 21:15

Anglia

A veretlenül listavezető és Bajnokok Ligája-címvédő Liverpool hátrányból fordítva legyőzte a Tottenhamet vasárnap az angol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójában. A tavaszi BL-döntősök összecsapásán a vendég londoniak Harry Kane találatával már az első percben vezetést szereztek. A fordulás után előbb a csapatkapitány Jordan Henderson egyenlített, majd az egyiptomi Mohamed Szalah büntetőből szerezte meg a győztes találatot a Liverpoolnak.

A Tottenham kispadján most ült 200. Premier League-meccsén az argentin vezetőedző, Mauricio Pochettino.

Az Arsenal annak ellenére sem tudta begyűjteni a három pontot a Crystal Palace elleni hazai mérkőzésen, hogy a 9. percben már 2-0-ra vezetett.

A Manchester United - amely nyolc nyeretlen idegenbeli bajnoki után győzött ismét vendégként - úgy aratott 3-1-es sikert a Norwich otthonában, hogy játékosai két büntetőt is kihagytak. Később mindkét hibázó, azaz Marcus Rashford és a francia Anthony Martial is betalált. Az első gólt szerző skót Scott McTominay az MU PL-történetének 2000. gólját lőtte.

A Newcastle United hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Wolverhamptonnal, a házigazdák Sean Longstaff kiállítása miatt a hajrában 10 emberre fogyatkoztak. A Wolverhamptonnak ez volt sorozatban az ötödik veretlenül megvívott bajnokija. (MTI)

Premier League, 10. forduló:

Arsenal – Crystal Palace 2-2 (Papastathopoulos 7., David Luiz 9., ill. Milivojevic 32. – 11-esből, Ayew 53.)

Liverpool – Tottenham Hotspur 2-1 (Henderson 52., Salah 75. – 11-esből, ill. Kane 1.)

Norwich City – Manchester United 1-3 (O. Hernandez 89., ill. McTominay 21., Rashford 30., Martial 73.) - kihagyott 11-es: Rashford (29.), Martial (44.)

Newcastle United – Wolverhampton Wanderers 1-1 (Lascelles 37., ill. J. Castro 73.)

Spanyolország

La Liga, 10. forduló:

Levante – Espanyol 0-1 (Bernardo 38.)

Sevilla – Getafe 2-0 (Chicharito 69., Ocampos 78.)

Granada – Real Betis 1-0 (Vadillo 61.)

Celta Vigo – Real Sociedad 0-1 (Isak 82.)

21:00: Osasuna – Valencia

Olaszország

Serie A, 9. forduló:

AS Roma – AC Milan 2-1 (Dzeko 38., Zaniolo 58., ill. T. Hernandez 55.)

20:45: Fiorentina – Lazio

Atalanta – Udinese 7-1 (Ilicic 21., 43., Muriel 35., 47., 75. – az elsőt és a másodikat 11-esből, Pasalic 52., Traoré 83., ill. Okaka 12.)

SPAL – Napoli 1-1 (Kurtic 16., ill. Milik 9.)

Torino – Cagliari 1-1 (Zaza 69., ill. Nandez 40.)

Bologna – Sampdoria 2-1 (Palacio 48., Bani 78. ill. Gabbiadini 65.)

Németország

Bundesliga, 9. forduló:

Wolfsburg – Augsburg 0-0

Borussia Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt 4-2 (M. Thuram 28., Wendt 47., Elvedi 75., Zakaria 85., ill. Da Costa 59., Hinteregger 79.)

Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.