BL: Történelmi mélyütés és tüntetés a Realnál, fejberúgott játékos a nap hőse - visszhangok

José Mourinho picit a Juventusszal is "takarózott" a vereség után, őrült meccs Amszterdamban, ilyen keserű még nem volt a Real csoportelsősége. A szerdai BL-játéknap nagy pillanatai.
Dudás Gábor 2018. december 13., csütörtök 9:23
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 13., csütörtök 9:23

A nap eredményei

E-csoport

Ajax – Bayern München 3-3 (Tadic 61., 82. – 11-esből, Süle 94. – öngól, ill. Lewandowski 13., 87. – 11-esből, Coman 90.) - piros lap: Wöber (Ajax, 67.), ill. Müller (Bayern, 75.)

Benfica – AEK Athén 1-0 (Grimaldo 88.) - piros lap: Galanopulosz (AEK)

F-csoport

Manchester City – Hoffenheim 2-1 (Sané 45., 61., ill. Kramaric 16. – 11-esből)

Shahtar Donyeck – Olympique Lyon 1-1 (Moraes 22., ill. Fekir 65.)

G-csoport:

Real Madrid – CSZKA Moszkva 0-3 (Calov 37., Scsennyikov 43., Sigurdson 73.)

Viktoria Plzen – AS Roma 2-1 (Chorry 72., Kovarik 62., ill. C. Ünder 68.)

H-csoport

Valencia – Manchester United 2-1 (Soler 17., Jones 47. – öngól, ill. Rashford 87.)

Young Boys – Juventus 2-1 (Hoarau 30. – 11-esből, 68., ill. Dybala 80.)

A nap mérkőzése

Őrületes hajrát hozott az Ajax és a Bayern találkozója Amszterdamban, az utolsó bő tíz percben négy gól is esett, vezettek a hazaiak és a vendégek is, mielőtt kialakult a 3-3-s végeredmény.

A nap mélypontja

A Real Madrid továbbjutása és a tartalékos összeállítás ellenére szégyellhette magát: története során először kapott ki hazai pályán három góllal nemzetközi kupameccsen, ráadásul egy, a BL szintjén azért kiemelkedőnek aligha nevezhető CSZKA Moszkva ellen. A madridiak már az első félidőben, alig hat perc alatt kétgólos hátrányba, attól pedig nagyon messzire kerültek, ahol mondjuk májusban jártak...ráadásul utoljára 2009-ben veszítettek el otthon nemzetközi meccset, az utolsó 28 találkozón ilyen nem fordult elő.

A nap "nem"-je

Ugyancsak a Real meccsén zajlott le egy igencsak furcsa jelenet. A Sergio Ramos hiányában csapatkapitányként pályára lépett brazil Marcelo a 74. percben jött le a pályáról és karszalagját Iscónak adta. Volna...

- Odamentem hozzá, hogy átadjam a karszalagot. Erre azt mondta nekem, hogy adjam inkább Carvajalnak. Nem értettem, miért... - mondta a meccs után Marcelo a riportereknek.  A Bernabeu közönsége óriási füttyszóval reagált az esetre egyébként, de a Marca szerint az utóbbi hónapokban, a kevés játéklehetőség miatt nem túl jó kedvű Isco csak azért mondott le a lehetőségről, mert állítólag szerette volna, ha Carvajal is megtapasztalja, milyen a Real kapitányának lenni.

A nap feltámadása

Egyből piros lapot kapott Thomas Müller, a Bayern München világbajnok támadója, miután egy brutális rúgásával találta fejen az Ajax argentin válogatott balhátvédjét, Nicolás Tagliaficót. A dél-amerikai játékost a fejberúgás után percekig ápolták, összetűzték a sebet, de így is végigjátszotta a találkozót, sőt, ő szerezte az amszterdamiak harmadik gólját, méghozzá a 94. percben!

A nap nyilatkozata

José Mourinho a Valencia elleni 1-2 után: - Én ebből a meccsből semmit nem tanultam, semmi olyan nem történt, ami meglepett volna. A találkozó előtt azt mondtam a játékosoknak, ha győzünk és a Juventus is nyer, megtettük a dolgunkat. Ha viszont nem győzünk és a Juventus sem, csak magunkat hibáztathatjuk.

A nap tinije

Először kezdett európai kupameccsen a Manchester City 18 éves középpályása, Phil Foden és remek játákkal hálálta meg edzője, Pep Guardiola bizalmát a Hoffenheim elleni 2-1 során.

- Hihetetlen volt, amit csinált. Nem is lehet semmiféle kétségünk afelől, mekkora tehetség. Olyan játékosokkal kell persze felvennie a versenyt, mint David Silva, Ilkay Gündogan, vagy Kevin de Bruyne, de bármire képes lehet. Fejben nagyon rendben van, képes gólokat is szerezni, de közben igazi harcos-típus, intelligens, remek a felépítése, a labdakezelése, igazi mester. És még csak 18 éves. De soha nem is kételkedtünk abban, hogy képes lesz majd a legmagasabb szinten futballozni - dicsérte a City menedzsere az angol csodagyereket.

A nap névsorai

A csoportelsőként továbbjutott csapatok: Barcelona, Borussia Dortmund, PSG, FC Porto, Real Madrid, Bayern München, Juventus, Manchester City

A csoportmásodikként továbbjutott csapatok: Atlético Madrid, Liverpool, AS Roma, Schalke 04,  Tottenham Hotspur, Ajax Amszterdam, Manchester United, Olympique Lyon

És akik az Európa Ligában folytatják: FC Bruges, Napoli, Galatasaray, Internazionale, Viktoria Plzen, Benfica, Valencia, Sahtar Donyeck

A következő BL-kör sorsolását december 17-én, 12 órától tartják majd a svájci Nyonban.

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.