BL: Gulácsi megsérült, de csapata továbbjutott; Messi varázsolt a 700. meccsén – videó

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kezdőben kétgólos hátrányt ledolgozva 2-2-es döntetlent játszott a Benficával és jutott tovább. A Barcelona klasszisa, Lionel Messi a gólja mellett két gólpasszt is kiosztott, csapata könnyedén 3-1-re legyőzte a Dortmundot, és a katalánok ott lesznek a következő körben.
Csakfoci Admin 2019. november 27., szerda 23:00
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 27., szerda 23:00

E-csoport

Liverpool - Napoli 1-1 (Lovren 65., ill. Mertens 21.)

Genk - Salzburg 1-4 (Samata 85., ill. Daka 43., Minamimo 45., Hwang Hee-Chan 69., Haaland 87.)

A Szoboszlai Dominikkel felálló Salzburg hozta a kötelező győzelmet a Genk otthonában – a magyar válogatott középpályása 80 percet kapott -, és mivel a címvédő Liverpool hazai pályán döntetlent játszott a Napolival, az osztrákok a zárófordulóban a Vörösök ellen akár továbbjuthatnak.

Októberben a két csapat liverpooli összecsapása rendkívül látványos 4-3-as angol sikerrel végződött. A Genk elleni összecsapáson újra betalált a norvég Erling Braut Haaland, ezzel a BL történetének első tinédzsere lett, aki sorozatban öt mérkőzésen is eredményes volt. (MTI)

A csoport állása: 1. Liverpool 10 pont, 2. Napoli 9, 3. Salzburg 7, 4. Genk 1

Szoboszlai gólpassza után szerzett vezetést a Salzburg – videó
Az RB Salzburg magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik ezúttal gólpasszal jeleskedett a Genk elleni BL-csoportmeccsen.

F-csoport

Barcelona - Dortmund 3-1 (Suárez 29., Messi 33., Griezmann 67., ill. Sancho 77.)

Az FC Barcelona hazai pályán rangadót játszott a Borussia Dortmunddal, de a találkozó egyoldalú volt: a katalánok a klub színeiben 700. mérkőzésén pályára lépő Lionel Messi vezetésével könnyedén diadalmaskodtak, az ötszörös aranylabdás egy góllal és két gólpasszal vette ki a részét a 3-1-es sikerből. (MTI)

Slavia Praha - Internazionale 1-3 (Soucek 37. - 11-esből, ill. Martinez 19., 88., Lukaku 81.)

A csoport állása: 1. Barcelona (már továbbjutott) 11 pont, 2. Internazionale 7, 3. Dortmund 7, 4. Slavia Praha 2

G-csoport

RB Leipzig - Benfica 2-2 (Forsberg 89., - 11-esből, 96., ill. Pizzi 20., Vinicius 59.)

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzignek már egy döntetlen is elég volt a Benfica ellen ahhoz, hogy története során először ott legyen az egyenes kiesés szakaszban, ugyanakkor a portugálok egészen a 90. percig 2-0-ra vezettek. Ekkor Emil Forsberg előbb büntetőből szépített, majd a ráadás hatodik percében megszerezte a történelmi találatot is.

A magyar válogatott első számú kapusát a 64. percben le kellett cserélni, miután ütközött a vendégek támadójával, a második gólt szerző Carlos Viníciusszal. Orbán sérülés miatt nem játszott. (MTI)

A csoport állása: 1. RB Leipzig (már továbbjutott) 10 pont, 2. Zenit 7, 3. Lyon 7, 4. Benfica 4

gulácsi sérülése

H-csoport

Lille - Ajax 0-2 (Zieych 2., Promes 59.)

A csoport állása: 1. Ajax 10 pont, 2. Valencia 8, 3. Chelsea 8, 4. Lille 1

BL: 82 percig a Chelsea állt továbbjutásra, lépéselőnyben a Zenit – eredmények, videók
A Valencia és a Chelsea 2-2-s döntetlent játszott egymással a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. A szerdai összecsapás győztese a záróforduló előtt biztosította volna helyét a nyolcaddöntőben, így azonban az utolsó kör dönt majd a továbbjutó helyekről a H csoportban.