BL: 82 percig a Chelsea állt továbbjutásra, lépéselőnyben a Zenit – eredmények, videók

A Valencia és a Chelsea 2-2-s döntetlent játszott egymással a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. A szerdai összecsapás győztese a záróforduló előtt biztosította volna helyét a nyolcaddöntőben, így azonban az utolsó kör dönt majd a továbbjutó helyekről a H csoportban.
Csakfoci Admin 2019. november 27., szerda 21:00
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 27., szerda 21:00

Sokáig úgy tűnt, hogy gól nélküli döntetlennel ér véget az első félidő, amikor a 40. percben a Valencia megszerezte a vezetést Soler révén. Egy perccel később egy spanyol védelmi hiba után Kovacic egyenlített.

Fordulás után az 50. percben Pulisic talált be a vendégeknél, majd három perces videóbírózás után megadta a találatot a játékvezető - mondván nem volt lesen az amerikai szélső. A folytatásban a londoniak a védekezésre koncentrálták és a 82. percig továbbjutásra is álltak, amikor Wass szerencsés góljával egalizáltak a hazaiak, kialakítva ezzel a 2-2-es végeredményt.

Az eredmény szempontjából egyik csapat sem jutott tovább, míg a Lille kiesett a csoportból.

Bajnokok Ligája, H-csoport

Valencia - Chelsea 2-2 (Soler C. 40., Wass D. 82., ill. Kovacic M. 41., Pulisic C. 50.)

Összefoglaló

Bajnokok Ligája, G-csoport

Zenit - Lyon 2-0 (Dzuyba A. 42., Ozdoev M. 84.)

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.