Az NB II topsztorijai: Zidane-csel után álomgól, Kassai kőkemény pirosa és a hazaiakkal szórakozó kapufák – videók

Ahogyan azt olvasóink már megszokhatták, ezúttal is összeszedtük a másodosztály előző fordulójának legfontosabb történéseit, érdekességekből pedig most sem volt hiány. A kapufa volt a forduló kapusa, az utolsó pillanatokban megítélt vitatott büntető miatt vesztett két pontot az újonc, 17 éves csere volt a megmentő.
Nyikes Zoltán 2019. február 26., kedd 11:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. február 26., kedd 11:09

Zidane-csel és a forduló gólja – parádés villanások a cserejátékostól

A hat gólt hozó Soroksár-Gyirmót (4-2) összecsapáson a negyedik hazai gól sikerült a leglátványosabbra: az 57. percben a félidőben beállt Lőrinczy Attila mutatott be egy Zidane-cselt, majd mintegy 22 méterről óriási gólt lőtt a bal felsőbe.

Kassai döntött: 3 perc és irány a zuhany

Finoman fogalmazva sem sült el jól a Zalaegerszeg első cseréje a Kaposvár elleni (0-1) rangadón: a zalaiak vezetőedzője, Dobos Barna a 64. percben küldte pályára a télen igazolt, sérüléséből nemrég felépült Farkas Balázst, aki bár beállása után két jó mozdulattal vétette észre magát, nem maradhatott sokáig a pályán. A 67. minutumban ugyanis egy rossz becsúszás után a csütörtökön még az Európa Ligában bíráskodó, vasárnap viszont az NB II-ben vezető Kassai Viktor azonnali piros lapot mutatott fel neki. Az eredmény egyébként ezt követően már nem változott, a Kaposvár 1-0-ra győzött, így jelenleg három együttes (Gyirmót, ZTE, Kaposvár) áll 50 ponttal és küzd a két feljutó helyért.

17 éves csere volt a megmentő

2002-es születésű játékosa mentett pontot a Budafoknak a Csákvár elleni hazai bajnokin: a 60. percben már 2-0-ra vezetett a vendég Csákvár a Promontor utcában, amikor előbb a télen igazolt Kulcsér Kornél szépített, majd a középpályás passza után a 2002. január 1-jén született Farkas Bálint kapta a labdát, csinált egy lövőcselt, majd spiccel a hosszú sarokba lőtte a budafokiak egyenlítő gólját – mindezt 13 perccel beállása után.

"Fuu... Egészen elképesztő érzés volt – idézte fel a vasárnapi pillanatokat a 17 éves, Bubu becenévre hallgató Farkas Bálint a Budafok honlapján. - Harmadik meccsemet játszottam az első csapatban és ilyen fontos gólt szereztem... Nem is tudok mit mondani. Ez életem eddigi legjobb napja."

"Ez nem a rúgott gólok bajnoksága"

Küzdelmes mérkőzésen 1-0-ra győzött a Győr a Siófok ellen vasárnap az NB II-ben egy igencsak szerencsés gólnak köszönhetően: a mérkőzés 61. percében addig-addig pattogott a labda a Balaton-parti gárda kapuja előtt, míg Bagi István a hálóba nem fejelte azt. A vesztes, immár kieső helyen álló Siófok vezetőedzője, ifj. Mihalecz István nehezen találta a szavakat a lefújás után, és röviden fogalmazta meg véleményét:

„Szeretnénk mi is olyan mérkőzést játszani, amikor helyzet nélkül tud nyerni a csapatunk. Ez a lepattanó labdák bajnoksága, nem a rúgott góloké.”

Videó a meccset eldöntő gólról:

Villám potya éhgyomorra

Már a 3. percben megszerezte a vezetést egy kapushiba után a Nyíregyháza a Monor ellen: a hazaiak részéről Gulyás végzett el szabadrúgást, az elsőre könnyen háríthatónak tűnő labdát azonban a vendégek kapuját védő Bozsó Antal olyan szerencsétlenül ütötte Hornyák Marcell elé, hogy neki már csak a hálóba kellett fejelnie a játékszert. Hornyák aztán később újra villant, és hiába szépített Tóth Barna vendégrészről a második félidőben, 2-1-re a nyírségi együttes diadalmaskodott.

Bozsó harmadik perces bakija:

A játékvezető titka: időntúli tizi

Az utolsó pillanatokban megítélt büntető miatt vesztett két pontot az újonc, de középmezőnyben tanyázó Tiszakécske a kiesés ellen küzdő Cegléd elleni bajnokin. A 93. percben, amikor már sokan elkönyvelték a kécskeiek 1-0-s sikerét, Nagy Norbert játékvezető egy esés után a tizenegyespontra mutatott, Sigér Ákos pedig nem hibázott. A döntés jogosságát megkérdőjelező vendégek vezetőedzője, Szabó István nem is hagyta szó nélkül az esetet a lefújás utáni nyilatkozatában:

„Most sem tudjuk, hogy miért kaptunk a végén büntetőből gólt. Hogy miért volt az? Ezt csak a játékvezető tudja” – mérgelődött a szakvezető.

A vitatott szituáció 1:58-tól:

Gyirmóti harakiri az első percben

Kevesebb, mint egy percet kellett várni a soroksári vezető gólra a vasárnapi, Gyirmót elleni meccsen: Molnár beadása és Csernik csúsztatása után Kundrák Norbert került ziccerbe, majd passzolta el a labdát a kapus mellett, amivel máris vezetett a Soroksár. Lipcsei Péter együttese a folytatásban sem hagyott nyitva sok kaput a mérkőzés kimenetelét illetően, már 4-0-ra is vezetett, végül 4-2-re győzött az éllovas Gyirmót ellen.

A kapufa volt a forduló kapusa

Bár 2-1-es győzelmének örülhet, kapufái miatt bosszankodhat a Nyíregyháza a Monor elleni bajnoki után. Zoran Szpisljak együttesét az első félidőben egyszer, a második játékrész hajrájában kétszer fosztotta meg a góltól a felső léc, illetve a kapufa.

Felső lécek és kapufák sorozata: Rezes helyzete 1:28-tól, Bakosé 4:49-től, Starostáé 5:00-tól

A dorogi tulaj házon belül intézte

8 hónapnyi közös munka és 29 szerzett pont után menesztették a 14. helyezett Dorog vezetőedzőjét, Miskei Attilát – értesüléseinket hétfő délután a klub is megerősítette. Pedig a dorogiak győzelemmel kezdték az idényt, ám a Budafok elleni siker után sorozatban a Soroksártól, a Gyirmóttól és a Kazincbarcikától is kikaptak. Miskei helyét ideiglenesen Balogh Pál sportigazgató veszi át.

ÓHÁZY BÁLINT

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.