Partizan-Vidi: "Csalódás, sötét hangulat", bíróznak a szerbek - lapszemle

Így írtak Szerbiában a csütörtöki, 0-0-s Európa Liga-selejtezőről. A hazaiak kapusa túl óvatosnak találta a Vidit. Lapszemle.
Dudás Gábor 2017. augusztus 18., péntek 10:40
Szerző: Dudás Gábor 2017. augusztus 18., péntek 10:40

A visszatérőkben bízhat a Partizan

"Csalódást" okozó eredményről és "sötét hangulatról" ír a Vesti beszámolójában. Kiemelik, hogy Miroslav Djukic, a Partizan trénere tanult az Olympiakosz elleni BL-selejtezőkből és ezúttal óvatosabb taktikával küldte ki csapatát. Nem is alakított ki nagyobb helyzetet a hazai együttes, csak Vulicevic lövését és Djurdjevic meg nem adott gólját lehetett igazán feljegyezni a belgrádiak részéről.

A Videoton kapcsán azt írja a lap, hogy túl sokat a magyar ezüstérmes sem mutatott, Marko Nikolic a középpályát igyekezte megszállni csapatával, de a legnagyobb helyzetet a vendégek alakították ki. "Nem lehetetlen küldetés" a visszavágó – írja a portál, hozzátéve, hogy Everton és esetlegesen Kosovic visszatérése a középpályára nagy lökést adhat a Partizannak, mert az első meccsen a hiányuk miatt Tawamba és Djurdjevic sem kapott megfelelő labdákat.

Pirosat követelnek Hentynek a szerbek

A Blic igazságosnak nevezi a 0-0-s végeredményt, de több bírói ítéletet is nehezményezett. Hiányolta például a második félidőben a szerző szerint rendre szabálytalankodó Ezekiel Henty második sárga lapját:

azután, hogy a 46. percben sárgát kapott, Jevtovicot páros lábbal találta el, majd a fiatal Radint is megrúgta és volt egy harmadik veszélyes szituáció is, de mindháromszor megúszta szóbeli figyelmeztetéssel

– kesereg a szerb lap, amely több apróbb, a Partizant sújtó ítéletet is emlegetett a meccs kapcsán.

A beszámoló megjegyzi, hogy a második félidő bizonyos szakaszában a Partizan nagyobb fölénybe tudott kerülni, köszönhetően például Sasa Ilic becserélésének, de a meccs végére feltámadt a Videoton, és Stojkovic bravúrja is kellett Pátkai helyzeténél, hogy ne legyen 0-1 a vége. Megjegyzik, hogy a Vidi dicséretet érdemel amiatt, hogy idegenben is három támadóval állt fel, és igyekezett bátran játszani, miközben a belgrádiak szurkolóik nélkül nem tudták azt nyújtani, amire képesek. "Most már bravúr kell a Partizantól" – teszik hozzá.

"Támadóbb focit vártam a Videotontól"

Az alo.rs a Partizan két kulcsfiguráját is megszólaltatta.

A hazaiak csapatkapitánya, Miroslav Vulićević nem volt túlzottan elégedetlen a 0-0-s végkimenetellel.

- Voltak lehetőségeink, de a befejezések nem sikerültek. Nem akartunk döntetlennel zárni, nem ilyen eredményre játszottunk, de a volt csapattársainkkal és edzőnkkel találkoztunk, ezzel is meg kellett birkózni. Most lesz egy hetünk, hog felkészüljünk a visszavágóra. Talán pontosabban és gyorsabban kell majd játszanunk. Stojkovic visszatérése a kapuba sokat jelent a számunkra, elég, ha csak a végén bemutatott védését említem. Készen állunk akár a 120 percre is, hasonló meccsre számítok a második találkozón is.

Az említett Vladimir Stojkovic szerint fontos célt értek el a belgrádi találkozón.

- Fontos, hogy azt, amit megbeszéltünk az öltözőben, azaz hogy nem kaphatunk gólt, azt megvalósítottuk. Nem mindegy, hogy 0-0 vagy 1-1 a végeredmény. Nagy nyomás volt rajtunk, és az ellen a csapat ellen játszottunk, amely kiejtette a Bordeaux-t, és amelynek az edzője jól ismer minket. Kemény meccs volt fizikálisan.

A Videoton kivárt, lesben álltak a lehetőségért, a gólért, picit támadóbb focit vártam tőlük.

Lazovic: "Ez katasztrófa volt" - beinjekciózva játszott a Vidi egyik legjobbja Belgrádban
A két volt Partizan-játékos, Danko Lazovic és Marko Scepovic értékelése a Videoton szerbiai EL-playoff meccse (0-0) után.

Hibásan elvett gól és a megdicsért Videoton-szurkolók

A Hotsport szerint a Partizan sokkal konkrétabban és pontosabban futballozott ellenfelénél, de ez az eredményben végül nem mutatkozott meg. A lap szerint ugyanakkor megadható lett volna Djurdjevic lerántás miatt elvett találata, mivel a csatár és Fiola szerintük egyszerre húzta egymást, így nem kellett volna fújnia a skót játékvezetőnek, John Beatonnak.

A Kurir a stadionban megjelent mintegy 100 Videoton-szurkolót dicsérte meg, akik a majdnem üres arénában a Partizan indulói közül is elénekeltek párat, egyrészt az ellenfél, másrészt Lazovic és Scepovic tiszteletére is. A lap szerint a gesztust a hazai játékosok és edzői stáb is nagyon értékelte.

A lap a visszatért kapust, Vladimir Stojkovicot külön kiemelte, mint a Partizan hősét a hajrában bemutatott bravúrja miatt, de ezt a titulust a rutinos hálóőr köszönettel visszautasította: "Semmi szükség arra, hogy a csapattársaim köszönetet mondjanak nekem" – fogalmazott.

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.