Fotó: dvsc.hu

NB I: Dzsudzsák gólja egy pontot ért, kapusa mentette meg a Lokit a vereségtől

Nagyszerű napot fogott ki Hrabina Alex, akinek még a 90. percben is be kellett mutatnia egy nagy bravúrt. A Puskás két lesgólt is lőtt, végül döntetlen lett a vége.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 27., szombat 21:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 27., szombat 21:41

Az NB I ötödik fordulójában a négy meccs után még nyeretlen Debreceni VSC fogadta a Puskás Akadémiát a szombati játéknap zárásaként.

1. félidő

A Serie A-s Torino FC-től szerződtetett Horváth Krisztofer volt a legaktívabb a találkozó elején, már a 3. percben 22 méterről tekert kevéssel a bal felső mellé, majd tíz percre rá Horváth a 16-oson belül tette le lövésre a labdát Dzsudzsáknak, aki nagy helyzetben lőtt, de Stronati becsúszva blokkolt.

A túloldalon sem kellett sokat várni az első nagyobb lehetőségre, ekkor Colley szerzett labdát a felezőnél és egészen a 16-oson belülre vezette azt, majd célba vette a jobb alsót, Hrabina védett, a kipattanó azonban eltalálta Neofytidist, akiről kis híján a saját kapujába pattant a játékszer, ám az utolsó pillanatban mentett a Loki nyári szerzeménye.

A 21. percben Berke játékvezető kezezést látott Batik Bencénél a 16-oson belül, így tizenegyest ítélt - ezt a VAR is helybenhagyta -, amit Dzsudzsák hajszálpontosan lőtt a bal alsóba, 1-0.

A 25. percben gólt szerzett a Puskás Akadémia, de amint véget ért az akció, lest jelzett az asszisztens - jogosan. Hat minutummal később Dzsudzsák szabadrúgása találta meg az üresen álló Neofytidist az ötös sarkánál, aki kapásból keresztbe lőtte a labdát, de éppen hogy csak lemaradt róla középen Horváth.

A 32. percben ismét a Loki kapuja előtt volt izgalom, ám Baluta fejese négy méterről mellé ment. Négy perccel később kis híján összejött az egyenlítés a vendégeknek, amikor Corbu beadása után Colley vette mellre a labdát 7 méterre a kaputól, majd egy pattanás után a kapufát találta telibe.

Nem sokkal a szünet előtt Deslandes rántotta le Colleyt a 16-oson belül, ezért is járt a 11-es, ám a videóbírózást követően kiderült, hogy a Puskás támadója lesen volt, így közvetett szabadrúgás jöhetett kifelé.

A játékrész hosszabbításának negyedik percében kontrázhatott a Loki, 3 a 2 ellen indultak meg a hazaiak Horváth vezérletével, aki balra vagy jobbra is kitehette volna a labdát, ám egymaga vitte végig az akciót és 16 méterről a bal alsó mellé lőtt.

2. félidő

A fordulás után Batik fejesét jegyezhettük fel először, Hrabina viszont jó helyen állt és védett. A 61. percben is a Puskás veszélyeztetett, Favorov ugratta ki jó ütemben Skribeket, aki középre adott, Hrabina azonban remek ütemben jött ki a kapujából és lábbal mentett.

A 65. percben 4 a 2 ellen indulhatott meg ezúttal a Puskás Akadémia egy kontrával, Baluta letette a labdát a balján érkező Colleynak, aki 8 méterről a rövid alsóba lőtt, de lesről - így a vendégek újabb találatát érvénytelenítette a játékvezető.

Hat minutummal később Urblík lövése pattant meg Baráthon és kevéssel ment a bal felső fölé.

A 76. percben is a Loki kapusának akadt dolga, a frissen pályára lépett Zahedi fejesénél védett nagyot lábbal Hrabina. A 88. percben aztán góllá érett a hatalmas Puskás-fölény: Skribek remek kiugratása után Colley ziccerét még védte Hrabina, de a kipattanó Zahedihez került, aki 6 méterről a hálóba lőtt a gólvonalon álló két hazai játékos között.

A 90. percben akár meg is fordíthatta volna a meccset, Colley közeli lövésénél azonban Hrabina megint nagyot mentett, így tehát megúszta a vereséget a Loki, amely továbbra is nyeretlen az NB I mostani kiírásában.

NB I, 5. forduló

Debreceni VSC–Puskás Akadémia 1-1 (Dzsudzsák 21. – 11-esből, ill. Zahedi 88.)

DVSC:Hrabina – Bévárdi, Deslandes, Charleston, Ferenczi – Neofytidis, Baráth – Szécsi (Varga J., 92.), Dzsudzsák, Horváth (Do. Babunski, 84.) – Bárány (Sós, 73.).

Puskás: Tóth B. – Mezghrani, Batik, Stronati, Komáromi – Kiss (Skribek, 60.), Corbu (Urblík, 46.), Favorov (Van Nieff, 74.), Baluta (Zahedi, 74.) – Colley, Puljic (Slagveer, 60.).

NB I: Két 11-es és két kiállítás, a ZTE ellen szárnyalt tovább az újonc
Előnybe került a ZTE, Huszti kiállítása azonban megpecsételte a csapat sorsát, a KTE az első játékrészben egyenlített majd Szabó Levente duplájával megnyerte találkozót.