NB I: Ismét Varga vezérletével nyert a Fradi, győzött a Paks és a Debrecen is - eredmények, tabella

Mesterhármassal fordított idegenben az Újpest, megszakadt a Puskás Akadémia remek sorozata, egy találkozó pedig félbeszakadt az élvonalban.
Csakfoci Admin 2017. szeptember 23., szombat 20:07
Szerző: Csakfoci Admin 2017. szeptember 23., szombat 20:07

Ferencváros – Diósgyőr 2-0 (Varga R. 62., Spirovski 71.)

Jó iramban kezdődött a Fradi és a DVTK összecsapása, a jó szériában lévő hazaiak sokáig nem tudtak fogást találni az elmúlt fordulókban kissé visszaeső vendégeken. Hol az egyik, hol a másik csapat előtt adódott veszélyes szabadrúgáslövő pozíció, de igazi ziccerek nem alakultak ki. A csaknem tízezer kilátogató néző kiélezett bajnokinak lehetett szemtanúja, az első félidőben nem is született gól.

A második játékrész is hasonló mederben folytatódott tovább, a döntő pillanatot a 62. perc hozta: Varga balról, éles szögből végezhetett el szabadrúgást, amit sikerült a léc alá rúgnia, Rados már nem tudta kiütni (1-0). Gyorsan válaszolhatott volna a DVTK is, de Ugrai lövéseinél Dibusz bravúrral mentett. A csereként beállt Böde aztán lefordult, lőtt, s hiába maradt ki a lehetőség, a kipattanónál Spirovskinak már nem volt nehéz dolga (2-0). A helyzeteivel jobban sáráfkodó Ferencváros így megérdemelten győzött.

Debrecen – Puskás Akadémia 3-0 (Varga K. 45., Könyves 82., Tőzsér 86.)

A hazai pályán játszó DVSC kezdte jobban a két legjobb formában lévő összecsapását a Nagyerdei Stadionban, Herczeg András együttese megpróbálta az ellenfél térfelén tartani a labdát, illetve lövésekkel is veszélyeztettek. A 23. percben Varga Kevin, majd a kipattanóból Bódi Ádám is betalálhatott volna, de kimaradtak a debreceni lehetőségek. Már-már úgy nézett ki, 0-0-val mennek pihenőre a csapatok, ám Bódi passza után Varga Kevin ballal remekül lőtt a bal alsóba (1-0).

A fordulást követően is a hazaiak alakítottak ki lehetőségeket, Könyves többször is közel került szezonbeli első góljához, ami negyedik lehetőségére sikerült is, egy szöglet utáni lepattanó labdát a hálóba lőve (2-0). A végig jobban játszó Debrecen a hajrára sem állt le, Tőzsér óriási erővel meglőtt szabadrúgásával már háromgólosra nőtt az előnye, így sorozatban ötödször nyert – teljesen megérdemelten – Herczeg András gárdája.

Paks – Balmazújváros 1-0 (Kulcsár 36.)

A mérkőzés elején nem sok esemény történt. A Balmazújváros próbálkozott támadásokkal, de nem sikerült helyzetet kialakítania. Aztán szép lassan átvette a kezdeményezést a Paks, amely először Szabó J. csele és éles beadása után veszélyeztetett, de a vendégek védőjének, Tamásnak a lábáról néhány centivel mellé pattant a labda. Nem sokkal később egy kis szerencsével, de megérdemelten a vezetést is megszerezték a hazaiak: Kulcsár 18 méteres lövése pattant föl, a labda pedig a jobb sarokba vágódott (1-0).

A második félidő első negyedórájában mindkét csapat egyszer-egyszer próbálkozott. A vendégek a csereként beállt Andric révén, de lövése egy kevéssel a jobb kapufa mellé ment. A hazaiak pedig Bertus szabadrúgása után, ennél a helyzetnél Pogacsics ütötte saját védőjére a labdát, amely azonban nem a kapuba, hanem mellé pattant. A 70. perc után szintén egy-egy helyzet volt a két oldalon: a paksiak Koltai kiszorított szögből leadott lövése után, a vendégek Andric 20 méteres kísérletével próbáltak gólt szerezni – mindkétszer a kapus védett. A Paks ezután a meccset is eldönthette volna, de a nagy helyzetben kilépő Daru egy kicsit korán ellőtte a labdát, így Pogacsics vetődve hárított. A hajrában a Paks tartotta előnyét, így Csertői Aurél együttese zsinórban harmadik meccsét nyerte meg.

Mezőkövesd - Újpest 2-4 (Cseri 29., Fótyik 85., ill. Tischler 60., Novothny 63., 79., 87., 11-esből)

Egy fokkal aktívabban kezdtek a lilák, de a 10. perctől átvette az irányítást a hazai csapat. Főleg Cseri volt aktív, nehezen tartották őt a bal szélen. Az első félóra végén ő szerzett vezetést, miután Veselinovic lerázta emberét, majd középre tett passzát értékesítette a szélső (0-1). A lila-fehérek passzívak voltak az első játékrészben, amelynek végén megduplázhatta volna előnyét a Kövesd, de egy ígéretes kontrát rosszul fejeztek be.

Fordulás után sem változott sokat a játék képe, Cseri és Veselinovic komoly gondokat okozott a vendégeknek, előbbi távoli lövése centikkel ment el a bal sarok mellett. Az 58. percben kettős cserét hajtott végre az Újpest, és a meccs pillanatok alatt megfordult. Előbb Tischler talált be fejjel egy szöglet után, majd a korábban csereként beállt Obinna beadását Novothny értékesítette - szintén fejjel. A vendégek lezárhatták volna a meccset, ez aztán 10 perccel a vég előtt történt meg: Novothny előbb még a felső lécre lőtt, az ismétlése már bement, így komoly előnybe kerültek a vendégek. Ezt növelhették is volna, ám Nagy Dániel percekkel a vége előtt 11-est rontott. Ez majdnem sokba került, hiszen Fótyik a túloldalon szépített, így izgalmas hajrára volt esély. Alig 2 perccel később aztán kialakult a végeredmény, Novothny értésítette a vendégek újabb büntetőjét, így 4-2 lett a vége. A lilák így megszerezték a 3 pontot, elsősorban jó cseréiknek köszönhetően.

Félbeszakadt a Vasas - Haladás mérkőzés - kattints a részletekért!

ÍGY ÁLL AZ NB I - KATTINTS A FRISS TABELLÁÉRT!