ANGLIA
Arsenal: Az Al Hilal megkezdte a tárgyalásokat Gabriel Martinelli szerződtetéséről az Ágyúsokkal. (Fabrizio Romano)
Manchester City: Ayyoub Bouaddi hamarosan Manchesterbe utazik, és aláírja öt évre szóló szerződését. A Lille játékosáért 95+5 millió eurót sem sajnálnak. A Manchester City emellett készen áll kifizetni a Chelsea által kért 120 millió fontos vételárat a londoniak 25 éves argentin középpályásáért, Enzo Fernándezért. (Football Insider)
Chelsea: A Leeds újabb ajánlatot tesz Mykhaylo Mudrykért, akit kölcsönvennének. A Bayern Münchennél töltött kölcsönéve után Nicolas Jacksonnak nincs jövője a Chelseanél. A londoniak kizárólag eladni szeretnék a szenegáli támadót, újabb kölcsönbe nem engedik. Sajtóhírek szerint az Aston Villa - amely Ollie Watkins esetleges szaúdi távozására készül - már régóta tárgyal a megszerzéséről, de az Atlético Madrid is árgus szemekkel figyeli a helyzetét.
Liverpool: Holland sajtóértesülések szerint a Liverpoolnak nemcsak a Tottenham Hotspur, hanem a Manchester City miatt is aggódnia kell Cody Gakpo megtartása kapcsán. A 27 éves támadót korábban főként a Spurs-szel hozták szóba, a friss hírek szerint azonban a City is jelezte az érdeklődését a játékos felé, miután Roberto De Zerbi csapata újabb ajánlatra készül a holland válogatott szélsőért. A Liverpool egyértelmű álláspontot képvisel: csak kifejezetten kedvező ajánlat esetén fontolnák meg a válogatott labdarúgó eladását, és kizárólag akkor, ha az átigazolási ablak zárása előtt sikerül pótolniuk őt. Bár a londoniak és a manchesteriek is élénken érdeklődnek iránta, az eladás különösen kockázatos lenne a Vörösök számára, mivel egy közvetlen riválist erősítenének meg.
A Liverpool és a Brighton a vasárnapi nap folyamán újabb tárgyalási fordulót tartott a 22 éves gambiai szélső, Yankuba Minteh ügyében, mivel a Vörösek egy harmadik ajánlat benyújtását mérlegelik. (Ben Jacobs / TeamTalk)
Kerkez is megkapta a magáét Liverpoolban: "Különösen gyengén teljesített"
Szoboszlai: "Több mint 50 ezer szurkoló ellened - ezért csinálom"
Iraolát megkérdezték, miért Szoboszlai végezte el a 11-est - így reagált
Manchester United: A Barcelona és a spanyol válogatott 22 éves balhátvédje, Alejandro Balde zöld utat adott ügynökének, Jorge Mendesnek, hogy tárgyalásokat kezdjen a Manchester Uniteddel egy esetleges átigazolásról. (Sport)
Newcastle: Hamarosan lezárulhat a Nico González-transzfer, a Szarkák egyre közelebb járnak a megegyezéshez a Cityvel. (Fabrizio Romano)
Őrületes: Adják oda a Puskás-díjat ennek a másodosztályú csatárnak! - videó
SPANYOLORSZÁG
Barcelona: A klub hivatalos honlapján közölte a jó hírt, miszerint Gavi sérülése nem komoly, és hamarosan visszatérhet az edzésekhez.
A spanyol sajtó egybehangzó értesülései szerint Nicolo Tresoldi remek szezonkezdésének (négy tétmeccsen négy gól a Club Brugge színeiben) köszönhetően felkeltette a Barcelona érdeklődését. A katalánok továbbra is keresnek egy középen is bevethető csatárt; a 22 éves német-olasz támadó 2025 nyarán igazolt a Hannovertől Belgiumba, ahol már az előző idényben is meggyőzően teljesített.
Real Madrid: A Lille már a potenciális utódot keresi, mivel 18 éves tehetségük, Ayyoub Bouaddi közel 100 millió euróért a Manchester Cityhez igazolhat. A franciák a Real Madrid 19 éves fiatalját, Thiagót nézték ki, ám a The Athletic szerint a királyi gárda azonnal elutasította a megkeresést, miután nemrég hosszabbították meg a szerződését.
Espanyol: Kölcsönveszik Bryan Zaragozát a Bayerntől, majd jövő júniusban 8 millió euróért végleg is megveszik őt.
OLASZORSZÁG
AC Milan: Az RB Leipzig szóban megegyezett az AC Milannal Christopher Nkunku visszatéréséről: a 28 éves francia támadó egy szezonra kölcsönbe érkezne Németországba, vásárlási opcióval. (Sky Sports Germany)
Inter: Úgy tűnik, az AS Roma nem tud megegyezni Luis Henriquével, így bár az Inter elengedte volna a játékost, egyelőre nem lesz transzfer.
Juventus: Kamil Grabara (Wolfsburg) megegyezett a torinóiakkal a személyes feltételekről. A 27 éves játékos az új tartalékkapusa lehetne a torinóiaknak. A Juve-kapus Michele Di Gregorioro pedig a Bournemouth-hoz tart.
Como: Moise Kean a Comóban folytathatja - a Gazzetta szerint 40+5 millió euróért vált csapatot a Fiorentina-csatár.
NÉMETORSZÁG
Borussia Dortmund: A hírek szerint Hector Fort a Borussia Dortmundot választotta új csapataként. A Mundo Deportivo és a Sport beszámolója szerint a BVB küldöttsége Barcelonába utazott a tárgyalások felgyorsítása érdekében. A katalánok kiindulási ára 20 millió euró, ám ez a felére is csökkenhet, ha különböző záradékokat (például továbbadási százalékot vagy visszavásárlási opciót) építenek be a megállapodásba. A 20 éves hátvédet Hansi Flick már keretbe sem nevezte az Elche elleni 5-0-s bajnokin.
Bayer Leverkusen: A Leverkusen Strasbourg felé kacsintgat új jobbhátvéd után kutatva. A gyógyszergyáriak érdeklődnek Guela Doué iránt, ám a francia klub mintegy 40 millió eurót kér a 23 éves játékosért, ami túl magas összeg a Leverkusen számára. (Sport1)
Hamburg: Leigazolták a francia Nice 27 éves, 23-szoros nigériai válogatott csatárát, Terem Moffit, aki 2029-ig szóló szerződést írt alá.
Légiósok: Dárdai Bence őrült kupameccsen tért vissza súlyos sérüléséből
VILÁGFOCI
Trabzonspor: A Fradi EL-ellenfele az Al Ittihadot elhagyó, korábban Mohamed Salahhal is együtt játszó, BL-győztes Fabinhóval erősödik.
Irak: A világbajnokságon járt iraki labdarúgó-válogatott ausztrál szövetségi kapitánya, Graham Arnold 2027-ig meghosszabbította szerződését – jelentette be hétfőn az ázsiai ország szövetsége. A 63 éves szakember a posztján marad a szeptemberi, szaúd-arábiai Öböl-kupa, valamint a jövő év elején esedékes Ázsia-kupa idejére is.
- Hat hónappal hosszabbítottam meg a szerződésemet. Ez a döntés mind az én mind az iraki válogatott érdekeit szolgálja, noha a szövetség négyéves hosszabbítást ajánlott fel - mondta Arnold. Az ausztrál edző juttatta ki az iraki együttest az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban rendezett nyári vb-re, véget vetve ezzel a csapat 40 éves távollétének. A gárda azonban már a csoportkörben búcsúzott, miután - összesítve 1-12-es gólkülönbséggel - elveszítette mindhárom mérkőzését az I csoportban Norvégia, Franciaország és Szenegál ellen. (MTI)
Argentína: Két és fél millió angol fontért (több mint egymilliárd forintért) kelt el az a futball-labda, amellyel Diego Maradona a sportág történetének talán két legemlékezetesebb gólját szerezte egy mérkőzésen. Az argentin legenda az 1986-os mexikói világbajnokság negyeddöntőjében, az angolok elleni összecsapáson előbb egy levegőben lévő labdát kézzel ütött be Peter Shilton elől az ellenfél kapujába - ez volt az "Isten keze" néven elhíresült találat, Maradona fogalmazott így a meccs után. Ezt követően pedig jött az "Évszázad gólja", amikor az argentin sztár a saját térfeléről megindulva, a fél angol csapatot kicselezve juttatta a labdát a hálóba. A mérkőzést a tunéziai Ali Bin Nasszer vezette, aki a lefújást követően eltette az Adidas Azteca labdát, és több mint három évtizeden keresztül megőrizte azt. Az afrikai bíró 2022-ben 1,37 millió fontért eladta a labdát, amely most - a BBC beszámolója alapján - új gazdára talált. (MTI)