NB I: Nyert és bennmaradt a Honvéd, emelt fővel búcsúzott az MTK - eredmények, tabella

Ez történt az idény utolsó három, vasárnapi bajnokiján.
Dudás Gábor 2022. május 15., vasárnap 17:53
Szerző: Dudás Gábor 2022. május 15., vasárnap 17:53

KISVÁRDA - ZTE

A már a forduló előtt lépés-, illetve pontelőnyben lévő házigazda a 14. percben tett arról, hogy ne ke kelljen igazán izgulnia a felcsúti meccs miatt: Leoni egy sarokkal továbbtett Bumba-labdát juttatott a hálóba közelről (1-0). Nem tartott ki azonban túl sokáig a Révész-csapat előnye, a 37. percben egy kezezés miatt megítélt büntetőt Tajti váltott gólra (1-1).

A nem túl magas színvonalú, sokkal inkább küzdelmes első félidőt hasonló második követte. Bedi emelésénél szerencséje is volt a házigazdának, de összességében azért a várdaiak álltak közelebb a győzelemhez a helyzetek száma alapján.

És a végén össze is jött a hazaiaknak a győzelem: Karabeljov lőtte a kapuba a ráadásban Asani beadását (2-1). Ezüstérmes lett a Kisvárda az OTP Bank Liga 2021/2022-es idényében!

Kisvárda - Zalaegerszeg 2-1

Várda: Odincov - Melnyik (Zlicic, 88.), Kravcsenko, Prenga, Peteleu (Hej, 88.) - Karabeljov, Ötvös (Makowski, 75.), Bumba (Navrátil, 76.), Asani, Leoni - Camaj (Mesanovic, 65.)

ZTE: Demjén - Lesjak, Serafimov, Huszti, Mocsi, Gergényi - Sankovic, Tajti, Spoljaric (Halilovic, 66.), Bedi - Meshack (Szalay, 77.)

Révész elsírta magát és algoritmusokról beszélt; Vignjevic: "Sajnálom, hogy így maradtunk bent" - az NB I-es idény utolsó edzői értékelései
Révész Attila esetleges távozásáról, a tervezett igazolásokról és a nemzetközi tervekről is beszélt, miután ezüstérmes lett a Kisvárda az NB I-ben. Nebojsa Vignjevic szerint vér és karakter is kellene a Honvédnál, hogy ennél jobb legyen a csapata. Edzői értékelések az utolsó játéknapról.

PUSKÁS AKADÉMIA - BP. HONVÉD

Gyorsan eldőlni látszottak a dolgok a kispestiek szempontjából, hiszen Nebojsa Vignjevic együttese már az 5. percben vezetést szerzett.  Zsótér indítása után Drazic adott be balról, Lukic pedig állítgatás nélkül bombázott a kapuba 11 méterről (0-1). Újabb tíz perc elteltével pedig növelte is előnyét a piros-fekete gárda Felcsúton: Egy visszafejelt labdát bikázott 15 méterről a léc alá Zsótér (0-2).

A hazaiak azonban tettek róla, hogy a 45 percig jobban futballozó kispestiek ne menjenek mégsem teljesen nyugodtan a szünetre. A 46. percben egy balról érkező felívelés mindenkit meglepett, elsuhant a labda a fejek és lábak között, végül a hosszún érkező Favorov közelről a hálóba belsőzött (1-2).

Ment és próbálkozott a hazai csapat a szünet után, de kevésszer tudott átjutni a többnyire szigorúan és fegyelmezetten védekező Honvéd hátsó alakzatán. A kispestiek megvédték előnyüket és ezzel megváltották a következő szezonra is NB I-es tagságukat.

Puskás Akadémia - Bp. Honvéd 1-2

PFLA: Tóth B. - Stronati, Nunes, Nagy Zs. (Kozák, 76.), Deutsch L. (Slagveer, 46.) - Urblík, van Nieff, Favorov - Komáromi, Baluta, Skribek (Corbu, 58.)

Honvéd: Szappanos - Petkovic, Lovric, Batik, Tamás K. - Pantelic (Petrusenko, 75.), Hidi (Bőle, 76.) - Doka, Zsótér, Drazic (Nagy G., 69.) - Lukic

MTK BUDAPEST - DVSC

Az első félidőben végig fölényben futballozó és helyzeteket is kidolgozó (sőt, lesgólokat is szerző) MTK nem sokkal a szünet előtt jutott megérdemelt vezetéshez, ekkor Mezei beadását Rajkovic 5 méterről lőtte a kapuba (1-0).

A kék-fehérek a fordulás után is irányították a találkozót és többször is közel álltak a második gól megszerzéséhez, Futács, Varju, vagy Ramadani is betalálhatott volna. Végül ez a magyar csatárnak sikerült a 64. percben, egy Nagy Zsombor buktatása után megítélt 11-est vágott a kapuba (2-0).  A 88. percben emberhátrányba került a Loki, Kusnyír kapta meg a második sárgáját, az MTK pedig a ráadásban ki is használta fórját: Ramadani remekül tekert 15 méterről a kapuba (3-0).

A végül teljesen megérdemelt győzelmet arató, ezzel az élvonaltól szépen búcsúzó MTK a hajrára beküldte a mindössze 16 éves Barkóczi Benedeket is a pályára, ezzel is folytatva idénybeli filozófiáját, hiszen a kék-fehérek adták a toronymagasan legtöbb lehetőséget a fiatal játékosoknak az NB I-ben.

MTK Budapest - DVSC 3-0

Piros lap: Kusnyír (DVSC, 88.)

MTK: Mijatovic - Varju, Rajkovic, Nagy Zs., Sluka - Kata, Ramadani, Mezei (Kovács, 83.) - Miknyóczki (Stieber Z., 75.), Futács, Vancsa (Horváth A., 83.)

Debrecen: Gróf - Baranyai, Deslandes, Pávkovics, Korhut (Ferenczi, 76.) - Da. Babunski (Gyönyörű, 76.), Bódi (Bévárdi, 66.), Dzsudzsák, Baráth, Kusnyír - Do. Babunski (Tischler, 66.)

Az OTP Bank Liga 2021/2022-es idényének végeredménye:

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.