Kétszer egyenlített a Fradi Újpesten, idegenben nyert a Vasas és a Vidi - eredmények

Az OTP Bank Liga 2. fordulójának vasárnapi eredményei. A rövid időre félbeszakadt derbin négy gól esett, akárcsak Felcsúton, ahol a Vidi szerzett három pontot. A Vasas legyőzte idegenben a Balmazújvárost.
Dudás Gábor 2017. július 23., vasárnap 19:57
Szerző: Dudás Gábor 2017. július 23., vasárnap 19:57

Újpest – Ferencváros 2-2 (Novothny 28., Nagy D. 61., ill. Priskin 36., Varga R. 89.)

A meccs krónikája percről percre itt!

A mezőnyben gyűrték egymást a felek az első 10 percben, egyedül Moutari jelentett némi veszélyt a kapura, hogy aztán az Újpest hagyjon ki nagy helyzetet a 10. percben, Windecker révén (Dibusz rosszul jött ki a kapujából, de a fejes fölé ment).

A 23. percben Varga Roland 6 méterről, a kapuval szemben lőhetett, de lepattintott lövése a léc fölé vágódott. Öt perccel később aztán megszerezte a vezetést a hazai csapat, Nagy Dániel jobbról ívelt a hosszún, üresen érkező Novothy fejére, aki senkitől sem zavartatva, 6 méterről a hálóba fejelt (1-0).

Szűk negyedórával később jött a vendégek egyenlítése: Moutari és Rui Pedro is próbálkozott a gólszerzéssel, majd Priskin elé pattant a labda Pajovicról, és az először betaláló válogatott csatár 11-12 méterről kilőtte a jobb sarkot (1-1). Két perccel később akár fordíthattak volna a zöldek, előbb Varga került ziccerbe, de Pajovic szép kivetődéssel mentett, igaz, épp Rui Pedro elé. A portugál lőtt, blokkolták azonban, de így is a hálóba tartott a labda, ám Litauszki mentett fejjel a gólvonalon.

A másik oldalon Obinna kimaradt lehetősége zárta az első játékrész történéseit.

Jó iramban kezdődött a második játékrész, bár némi pirózás és füst miatt pár percre leállt a játék.

Ez sem törte meg a csapatok lendületét. Az 59. percben Moutari remekül lőtt meg egy pattanás után egy hosszú felívelést, a 16-ról elengedett löket végül a bal kapufáról pattant kirúgásra. Nem sokkal később azonban megint az Újpest került előnybe, Nagy Dániel esett el a 16-os előtt, Batik jóvoltából, de felpattant, majd Pauljevic passza után 14 méterről, laposan a kapuba lőtt (2-1).

A liláknak több lehetőségük is volt a 3-1-hez, lásd Windecker lövését például a 68. percben, vagy épp Simon bevetődős kísérletét, amelynél ugyancsak Dibusz védett. A másik oldalon Pajovic is bemutatott egy bravúrt Koch fejesénél. Doll a 76. percben beküldte Bödét is, és a válogatott támadó visszatérése jót tett a vendégek támadójátékának, amely aztán egy hajrágólban is jelentkezett.

A 89. percben  Böde ziccerét még védte Pajovic, de megint pechje volt a kipattanóval, Varga hét méterről az üres kapuba lőtt, kialakítva a 2-2-s végeredményt.

Balmazújváros – Vasas 0-1 (Remili 5.)

A Balmazújváros története első hazai NB I-es mérkőzésén az előző idényben bronzérmet szerző Vasast fogadta.

Nem kellett sokat várni a gólra: rögtön az első veszélyesebb támadásból betaláltak a vendégek, Murka beadását Remili fejelte a kapu bal alsó sarkába (0-1). Jól kezdtek az angyalföldiek, de a Balmaznak is megvolt az esélye az egyenlítésre egy szöglet után, de nem tudtak végül lőni. A félidő hajrájára egyre többször kerültek helyzetbe a hazaiak: Kovács fejese a kapufáról pattant ki, Kamenárnak is többször kellett védenie.

A fordulást követően is támadásban maradt az újonc, Kamenárnak nagy védést is be kellett mutatnia, és a hazai játékosok folyamatosan próbálkoztak. Remili lövésénél a másik oldalon Horváthnak kellett védeni, majd egy szabadrúgás utáni fejes centikkel suhant el a Vasas kapuja mellett. A hajrában a lelkes hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de ez nem jött össze, így a Vasas örülhetett a három pontnak.

Puskás Akadémia – Videoton 1-3 (Diallo 2. ill. Fejes 14., Lazovics 27., Scepovic 60. - 11-esből)

A bajnokság legértékesebb keretével rendelkező Videoton az ezen a téren harmadik helyen álló Puskás Akadémiával mérkőzött az NB I 2. fordulójában.

Bekezdtek a hazaiak, Spandler beadása után Diallo bólintott a kapuba, így nagyon gyorsan vezetést szerzett a Puskás Akadémia (1-0). Ezt követően támadásban maradt a Pintér-gárda, de a Videoton egy jobb oldali szabadrúgás után Fejes révén egyenlíteni tudott (1-1). A hazaiak egyenrangú ellenfelei voltak az előző idény ezüstérmesének, de így is fordítottak a fehérváriak, egy kiugratás után Scepovic önzetlenül tálalt az érkező Lazovic elé, akinek már csak az üres kapuba kellett passzolni (1-2).

A második félidőben nyílt mérkőzést láthatott az 1983 néző, Scsepovics tizenegyesével pedig már 3-1-re vezetett a Videoton. A másik kapunál Kovácsik nagy bravúrt mutatott be Diallo közeli lövésénél, majd Danilovic ütötte ki Lazovic szabadrúgását. Többségében jó iramú, sok helyzetet hozó bajnokin megérdemelten győzött 3-1-re a Videoton, amelynek több lehetősége is volt, és hátul jól állta a PAFC rohamait.

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)