Budapest, 2017. december 2. A ferencvárosi Fernando Gorriarán (b) és a fehérvári Varga József a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában játszott Ferencváros - Videoton FC mérkõzésen a fõvárosi Groupama Arénában 2017. december 2-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A Fradi visszavágott a Videotonnak, és teljesen kiélezetté tette a bajnokságot - tabella

A zöld-fehérek magabiztosan nyerték meg a rangadót, és pontszámban utolérték a fehérváriakat. Négy légiós szerzett gólt a mérkőzésen.
Budai László 2017. december 2., szombat 21:24
Szerző: Budai László 2017. december 2., szombat 21:24

Parázs első félidőt hozott a mérkőzés. Több kemény szabálytalanság is volt, a Videotonból Fiola Attila, Marco Scepovic és Juhász Roland is sárga lapot kapott az első 45 percben. Sokáig nem is volt komolyabb lehetőség, de az első félóra után a Fradi megrázta magát. A 34. percben Botka adott be balról, a beadást kifejelték, de éppen Spirovskihoz, aki 19 méterről a jobb sarokba bombázott (1-0). Nem sokkal később egy tökéletesen végigvitt kontrából növelte előnyét a Fradi: Gorriarán ugratta ki remekül Paintsilt, aki előbb lefutotta, majd háromszor meg is forgatta Fiolát, végül a hosszúba emelt. Klasszis megoldás volt (2-0).

A második félidő egy nagyobb Vidi-helyzettel indult: Scepovic középre passzolt labdája után Pátkai lőtt mellé nagy helyzetben. Marko Nikolic ezután kettőt változtatott: Géresit és Fiolát cserélte le Hentyre, valamint Suljicra. A komolyabb helyzetet ezután azonban a Fradi alakította ki: Lovrencsics B. megpattant lövését Kovácsik védte lábbal szépen.

A következő percekben is a Fradi támadott többet, és volt veszélyesebb: Leandro szöglet utáni csúsztatását követően például Negónak a gólvonalról kellett mentenie. Ennek ellenére a Videoton a 74. percben szépített: Stopira beadása után Lazovic a védőket és Dibuszt is megelőzve a kapuba fejelt (2-1). A Vidi ment előre az egyenlítésért, de egy hatalmas védelmi hiba eldöntötte a meccset: Fejes adta haza röviden a labdát, amelyre Paintsil csapott le kis híján, de ezt még megmentette a közben kijövő Kovácsik, a labda azonban Moutarihoz került, aki 23 méterről az üresen maradt kapuba emelt (3-1).

A Fradi így visszavágott a szezon eleji, 3-1-es vereségért, és pontszámban beérte a fehérváriakat, akik jobb gólkülönbségüknek köszönhetően azért az élen maradtak.

FTC-Videoton 3-1 (Spirovski 34., Paintsil 45., Moutari 82., ill. Lazovic 74.)

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I

Otigba: "Furcsa volt, hogy másképp kezeltek" - interjú a Fradiról, a nehéz gyerekkorról és az NB I-ről
Megtapasztalta, hogy egy tökös csapat bármikor megverheti a Fradit, és úgy érzi, tehetségéhez mérve megfelelő helyen van az NB I-ben. Nehezen tanult meg magyarul, és furcsállta, amiért másképp kezelték őt, mint a többieket. Interjú.