A VAR volt a főszereplő a Paks-Fradi rangadón: Az edző nélküli bajnok győzött és az élre állt

A Ferencváros 3-1-re győzött Pakson úgy, hogy két sorsdöntő esetben is a videóbíró segítségére kellett hagyatkoznia a játékvezetőnek. A találkozón Ryan Mmaee duplázott, a második félidőben pedig Szélpál kiállítását követően Laidouni talált be szabadrúgásból.
Dudás Gábor 2021. október 3., vasárnap 18:56
Szerző: Dudás Gábor 2021. október 3., vasárnap 18:56

A Ferencváros edzője nélkül kezdte meg a forduló rangadóját, hiszen Peter Stöger kisebb egészségügyi probléma miatt nem állhatott csapata rendelkezésére, így az egykoron Pakson is dolgozó másodedző, Máté Csaba lett ideiglenesen az FTC szakvezetője.

A hazaiaknál Böde Dániel ezúttal régi posztján, csatárként rohamozta egykori klubja kapuját.

Akcióban a VAR, 1. rész

Az FTC már a 3. percben bevette a tolnaiak kapuját, de Tokmac a partjelző, majd a VAR szerint is lesen állt, mielőtt a kapuba talált volna. Nem sokkal később, Bognár bepasszánál aztán kezezést reklamáltak a paksiak Sammy Mmaeénél, de a videóbíró-szobában ez az esetet nem is vizsgálták.

A 13. és a 14. percben is eljutott lövőhelyzetig a Fradi, de Uzuni és Tokmac is elrontta kecsegtető lehetőségét. A másik oldalon Bognár ígéretes helyzetből lőhetett szabadrúgást, de a sorfal mentett.

Akcióban a VAR, 2. rész

A 17. percben úgy tűnt, vezetést szereztek a hazaiak: egy kisszöglet után Ádám még a kapufát találta el fejjel, de a kipattanó végül Szabó János elé került, aki éles szögből kapura lőtt, a labda pedig Laidounin is megpattanva a hálóba került. A VAR azonban közbeszólt hosszú percek vizsgálódása után: a kisszögletnél Balogh lesen volt, így került középre a labda, emiatt érvénytelen lett a találat.

A 27. percben Böde áttört a védeőfalon Blazic mellett, majd Dibuszon is túljutott, de de kisodródott pozícióból végül csak az odlalhálót találta el. A 30. percben Uzuni két remek csellel csapta be Kinyiket, majd 14 méterről lőtt is, de Nagy Gergely nagyot védett lábbal. Ugyancsak említést érdemelt még Sammy Mmaee, illetve Szélpál egy-egy nagy mentése a mozgalmas első bő félórában.

Akcióban a VAR, 3. rész

A 41. percben Ádám erőszakon került helyzetbe Sammy Mmaee mellett, de nem tudta átemelni a labdát a kapujából jól kimozduló Dibusz fölött. A 46. perben Ádám veszélyes csúsztatása következett, majd úgy tűnt, Tokmac műesése és sárgája zárta le a játékrész eseményeit. Azonban a Szélpállal történt találkozóját Bognár játékvezető a VAR segítségével visszanézte, majd 11-est ítélt a Fradinak. A büntetőt pedig Ryan Mmaee biztos lábbal értékesítette (0-1).

Az 50. percben Bognár 17 méterről, kevéssel lőtt a jobb kapufa mellé ballal.  Az 53. percben óriási helyzetet hagyott ki az FTC: Zachariassen lövését bravúrra védte Nagy, Botka viszont a kipattanóból könnyedén a kapuba lőhetett volna, de magasan a léc fölé vágta a labdát. Alig két perccel később Besic  nagy labdáját lőtte a kapu fölé Tokmac, majd nem sokkal később Nagy a bal alsónál csípte el Uzuni gólba tartó löketét.

Az albán csatár megint nem sokkal később bombázott a léc fölé - ekkor erősen benne volt a meccsben, hogy a bajnok végképp eldönti a három pont sorsát.  Ehelyett jött a paksi egyenlítés: a 63. percben, egy szöglet után Kinyik elé pattant a labda, aki végül a léc alá lőtt, úgy, hogy a lövése Dibuszon is megpattant (1-1).

Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak, két perccel később ugyanis Ryan Mmaee remek egyéni akció végén a bal lábáról tett át a jobbra a labdát, közben Tamást is becsapva, majd szépen tekert a kapu bal oldalába (1-2).

A 73., majd a 74. perc történései pedig mindent eldöntöttek. Előbb Szélpál állt ki második sárgával, majd a piros lapot követő szabadrúgást Laidouni vágta 18 méterről a kapu bal oldalába (1-3).

Nagy Richárd, majd Bognár lövésénél Dibusz volt a helyén (az első volt azért az igazán komoly védés), majd a 81. percben Zachariassen és Uzuni rontott el egy nagy lehetőséget. A másik oldalon Bognár centikkel lőtt aztán a bal kapufa mellé, majd a lefújás előtt Nagy Richárd tüzelt nagy helyzetben a léc fölé.

A hajrában beállt csereként az FTC vb-bronzérmes német igazolása, a debütáló Marko Marin is, aki így az idény eddigi legjobb bajnokiján mutatkozhatott be az NB I-ben. A Ferencváros 3-1-es paksi sikerével átvette a vezetést az élvonalban.

OTP Bank Liga, 8. forduló:

Paksi FC - Ferencváros 1-3 (Kinyik 63., ill. R. Mmaee 51., 65. - az elsőt 11-esből, Laidouni 74.)

Piros lap: Szélpál (Paks, 73.)

Paks: Nagy G. - Kinyik, Lenzsér (Tamás, 59.), Szélpál - Balogh B. (Windecker, 70.), Bognár, Papp, Sajbán, Szabó J. (Medgyes, 59.) - Ádám (Nagy R., 70.), Böde

FTC: Dibusz - Botka, Blazic, S. Mmaee, Civic (Wingo, 67.) - Besic (Vécsei, 64.), Laidouni, Zachariassen (Marin, 90.) - Tokmac (Kovacevic, 90.), R. Mmaee, Uzuni

ZTE - MTK Budapest 2-0