Debrecen, 2018. március 3. A diósgyőri Dusan Brkovics (b) és a ferencvárosi Böde Dániel a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Ferencváros mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2018. március 3-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Bravúros fordítások: A Fradit és az Újpestet is alaposan megtréfálták - eredmények, tabella

A Balmazújváros-Paks és a Puskás Akadémia-Debrecen mérkőzés nem hozott gólt. A Haladás legyőzte a Vasast az NB I 21. fordulójában.
Budai László 2018. március 3., szombat 18:57
Szerző: Budai László 2018. március 3., szombat 18:57

DVTK - FTC 2-1 (Brkovic 57., Hasani 59., ill. Böde 10.)

A diósgyőriek jobban kezdtek az FTC ellen, folyamatosan nyomás alatt tartották a kapust, majd a túloldalon az első helyzetükből betaláltak a zöldek: egy nagyszerűen kijátszott támadás végén Paintsil Böde elé tálalt, aki 13 méterről kilőtte a jobb alsót (0-1).

A folytatásban is diktálta a tempót Bódog Tamás együttese, Dibusznak többször is mentenie kellett, így például Ugrai, Hasani és Óvári kemény lövései után is. Hiába volt fölényben a DVTK, az első 45 perc után vezettek a vendégek.

A második félidőre sem változott a játék képe, de már sokkal eredményesebb lett a DVTK játéka: szűk negyedóra elteltével már vezettek. Előbb Brkovic fejelt a hálóba egy szöglet után, majd Vela beadását értékesítette Hasani (2-1).

Böde egyenlíthetett volna nem sokkal később a túloldalon, ám közeli fejese Lipták lábában akadt el.

A folytatásban picit feljött a Fradi, de a DVTK küzdött, és így megszerezte a 3 pontot - a meccs nagy részében látottak alapján megérdemelten.

VIDEÓ - A meccs góljai itt!

Újpest-Mezőkövesd 2-3 (Novothny 4. - büntetőből, Nagy 57., ill. Mlinar 40., Koszta 70., 78. - büntetőből)

A mérkőzés első perceiben az Újpest lépett fel kezdeményezőbben, ami helyzetekben is megmutatkozott. A találkozó első góljára csak négy percet kellett várni, amikor is egy jobboldali szöglet után a tizenhatoson belül Novothnyval szemben szabálytalankodtak a vendégek. A játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett magabiztosan értékesített (1-0). A folytatásban a lila-fehérek előtt adódtak lehetőségek, de a helyzeteiket nem tudták értékesíteni. A 40. percben a kövesdiek némileg váratlanul egyenlíteni tudtak Mlinar találatával (1-1).

A második félidő 57. percében az Újpest a vezetést is megszerezte, Nagy Dániel bombázott a kapuba közelről (2-1), ami némileg fellelkesítette a hazaiakat, de újabb gólt nem tudtak rúgni. Nem úgy, mint a vendégek, akik a kettős cserével frissítettek, és ennek eredményeképpen Koszta duplázni tudott, amivel eldöntötte a három pont sorsát (2-3).

Balmazújváros-Paks 0-0

A Paks kezdte jobban a mérkőzést: a 10. percben egy baloldali beadás után Papp fejelt mellé, majd Simon M. 15 méteres lövése szállt fölé. Ezt követően a Balmazújváros is aktívabb lett: Zsiga 22 méteres szabadrúgását Verpecz védte vetődve, majd Sigér lőtt 17 méterről, nem sokkal a felső léc fölé. A 21. percben pedig Arabuli középre tett labdája után Andric estében a kapufát találta el.

A második játékrész elején Uzoma gyenge lövését könnyedén szedte fel Verpecz, majd Zsiga távoli próbálkozása kerülte el jócskán a kaput. Egyik csapat sem tudta áttörni az ellenfél védelmét, ezért legfeljebb egy-egy kósza átlövéssel próbálkoztak. Vagy szabadrúgással: Simon M. szabadrúgását Horváth védte. Ezekből a próbálkozásokból azonban nem sikerült gólt szerezni, így maradt a 0-0-s döntetlent.

Puskás Akadémia-DVSC 0-0

A tabella nyolcadik helyén álló Puskás Akadémia, a harmadik Debrecent látta vendégül a Pancho Arénában. A tavaszi idény első fordulója egyik csapatnak sem sikerült jól, még gólt sem szereztek. Adott volt a lehetőség a javításra. A találkozót a Debrecen kezdte jobban, Bódi remek szabadrúgását védeni tudta Hegedüs Lajos. Nem sokkal később, egy kontra után Sós tesztelte a Puskás Akadémia kapusát, aki a sarokra tartó lövést bravúrral hárítani tudta. Pintér Attila legénysége Diallo fejese után veszélyeztetett először, de Nagy védte a próbálkozást. A 37. percben Knezevic remekül eltalált lövése a felső lécen csattant. Az első félidő gólnélküli döntetlennel zárult.

A második játékrészre a Puskás Akadémia jött ki dinamikusabban. Szép összjáték után Perosevic életerős lövését hatalmas bravúrral védte Nagy Sándor. A szögletből is gólt szerezhettek volna a felcsútiak, de Diallo ollózását a gólvonalon blokkolni tudták. A hazaiak rohamai után a debreceniek hagytak ki óriási helyzetet. Bódi indítása után, a pár perccel korábban beállt Takács vihette ziccerbe a labdát, de csúnyán a kapu fölé lőtte. A találkozó utolsó húsz percében a Puskás Akadémia dominált, de végül gólt nem láthatott a publikum. A mérkőzés 0-0-val zárult.

Haladás-Vasas 3-0 (Kovács L. 27., Rácz B. 47., Ramos 59.)

Az ősz végén átadott Haladás Sportkomplexumban eddig 100 %-os mérleggel álló Haladás a Vasast fogadta a játékra teljesen alkalmas pályán. A hazaiak kezdtek aktívabban, de a kisebb helyzeteknél tisztáztak a vendégek védői. A 27. percben megszerezte a vezetést a Szombathely: Mészáros és a bizonytalanul kimozduló Kamenár ütközött a levegőben, a labda Kovács Lóránt elé került, aki az üres kapuba lőtt (1-0). A félidő hajrájában egy labdaszerzés után adódott még egy nagyobb lehetőség a Haladás előtt, de Mészáros beadásáról Halmosi centikkel lemaradt, így 1-0-s állással mentek pihenőre a csapatok.

A szünetben mindkét vezetőedző cserélt, és gyorsan gólt is láthatott a közönség: egy labdaszerzés után Rácz Barnabás került helyzetbe, és szépen tekert a bal felsőbe (2-0). A kétgólos előnyben lévő Haladás nem vett vissza az iramból, és egy kontrából ismét betalált: Ramost indították a hazai tizenhatos elől, ő pedig szélről lövőhelyzetbe cselezte magát, majd a kapu rövid oldalába lőtt (3-0). Ezt követően többet próbálkozott támadással a Vasas, de a kontrákból többször vezethetett veszélyes kontrát a Haladás, Kovács Lóránt egy ilyen végén hibázott ziccert. Vendégoldalon is megvolt a lehetőség a szépítésre, de Egerszegi ajtó-ablak helyzeténél Király védett. Az utolsó negyedórában Rácz ollózása jelentett még eseményt, de újabb gól már nem született a 2866 nézőt vonzó bajnokin.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I