Felcsút, 2018. július 21. A kisvárdai Temur Parcvanija Temur (j) és Luiz Felipe Ventura kapus (k), valamint a fehérvári Marko Scepovic (b) az OTP Bank Liga 1. fordulójában játszott MOL Vidi FC - Kisvárda mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2018. július 21-én. MTI Fotó: Bodnár Boglárka

3 meccs, 13 gól: A Vidi egy négyessel készült a BL-re, Priskin góllal és piros lappal debütált a vesztes Haliban - videó, tabella

A Honvéd és a Haladás ötgólos meccset játszott egymással, a Videoton négyet, a Mezőkövesd hármat lőtt győztes találkozóján.
Budai László 2018. július 21., szombat 22:10
Szerző: Budai László 2018. július 21., szombat 22:10

NB I, 1. forduló

MOL Vidi FC – Kisvárda 4-0 (Lazovic 15., M. Scepovic 35., Juhász 44., S. Scepovic 92.) - kiállítva: Vári 11. (Kisvárda)

Nem kezdődött jól a Kisvárda számára története első élvonalbeli mérkőzése: Bő tíz perc telt el, amikor Vári lerántotta Lazovicot, a játékvezető piros lapot adott és büntetőt ítélt, a Marko Scepovic által elvégzett tizenegyest azonban Felipe a bal alsónál hárítani tudta (videóért kattints). Nem vetette vissza a kihagyott óriási lehetőség a Vidit, kicsivel később Nego jobb oldali beadása után Lazovic lövésével megszerezte a vezetést a fehérvári csapat. A félidő hátralevő részében is Marko Nikolic gárdája irányított és lőtte a gólokat, Nego újabb beadása után Marko Scepovic duplázta meg az előnyt, majd a félidő lefújása előtt Lazovic szabadrúgását Juhász Roland rúgta pár méterről az üres kapuba (3-0).

A szünet után már kevesebb izgalmat tartogatott a mérkőzés a nézőknek, a Vidi támadott, a Kisvárda védekezett, nem volt benne a szépítő gól a vendégek játékában. A hosszabbításban megszületett a hazaiak negyedik gólja is két cserejátékos jóvoltából, Sós Bence középreadását Stefan Scepovic lőtte a bal alsóba, kialakítva a 4-0-s végeredményt.

A gólok

Honvéd-Haladás 3-2 (Danilo 40., Kamber 67., Lukács 76., ill. Priskin 45+4., Bamgboye 80.)  - kiállítva: Priskin 81. (Haladás)

Aktívan kezdte a Honvéd a Haladás elleni meccset. Az első félóra egyértelműen a hazaiaké volt: Danilónak és Holendernek is több, kisebb helyzete volt, de vagy nem céloztak elég jól, vagy Király fogta a kísérletet. A 34. percben kis időre fújhattak is egyet a csapatok, a játékvezető ugyanis villámlás miatt félbeszakította a találkozót, amely azonban néhány perc múlva folytatódhatott. Úgy tűnik, a párpercnyi leállás jót tett, ugyanis hamarosan két gól is esett. Előbb Gazdag remek labdáját lőtte Danilo 10 méterről a rövidbe, majd a másik oldalon Petró szögletét bólintotta a jobb sarokba Priskin (1-1). A szünetre így 1-1-el mentek a játékosok.

A második félidőt is a Honvéd kezdte jobban. Előbb Király ejtette ki Gazdag 30 méteres lövését, a labda így a kapu felé pörgött, de a rutinos kapus másodjára megfogta a labdát. Majd egy baloldali szöglet után Batik sarkazott szép mozdulattal, de Habovda a gólvonal közeléből szögletre mentett. A fölény pedig a 67. percben gólt is hozott. Heffler ívelt szabadrúgásból a hosszú oldal felé, Kamber kiszorított szögből külsővel tette kapura a labdát, amely Királyról pattant a kapuba (2-1). A kispestiek nem sokkal később el is döntötték a meccset: Vadócz adott pazar labdát a csereként beállt Lukácsnak, aki egy csel után higgadtan a kapuba lőtt (3-1).

Igaz, nem sokkal később a Hali Bamgboye fejesével szépített (3-2), ám a szombathelyiek ezután rögtön emberhátrányba kerültek - Priskin kapott bele annak a Batiknak az arcába, aki tavaly még a csapattársa volt. Bár a debütáló Cipf a 93. percben ollózott egy felső lécet, az állás már nem változott, a Honvéd 3-2-es győzelemmel kezdte az idényt.

A gólok

Mezőkövesd – Paks 3-1 (Drazic 30., Szalai 39., Cseri 80., ill. Kulcsár D. 34.)

Paksi fölénnyel kezdődött a mérkőzés, Simon András lövése szállt kevéssel mellé, több esetben pedig Dombónak, a mezőkövesdi kapusnak kellett védenie vagy elütnie a labdát. Haraszti lövésénél bravúrra volt szüksége a hálóőrnek. Ezek után meglepetés volt, hogy Koszta kiugratása után Drazic szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. Gyorsan válaszolt a Paks, Bertus labdáját Dombó ütötte Kulcsár Dávid elé, aki 1-1-re módosította az állást. A játékrész hajrájában Pillár készítette le a labdát Szalainak, aki a jobb alsóba lőtt, így a szünetben a Kövesd vezetett (2-1).

Fordulás után a Paks ment előre az egyenlítésért, több veszélyes beadással is veszélyeztettek a tolnaiak, gólt azonban nem sikerült szerezniük. A Mezőkövesd viszont egy kontra után, az egész mérkőzésen jól játszó Cseri góljával betalált, így a hazaiak 3-1-re nyerték a szezonnyitó bajnokijukat.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I