Nemzetek Ligája: A magyar válogatott az Eb-győztes olaszokkal már nem bírt - videó

Az angolok legyőzése után Cesenában már a papírforma nyert: Olaszország 2-1-re verte Marco Rossi csapatát a Nemzetek Ligája A-divíziójában.
Dudás Gábor 2022. június 7., kedd 22:35
Szerző: Dudás Gábor 2022. június 7., kedd 22:35

Miközben Marco Rossi csak a kapusposzton változtatott az Anglia elleni csoportmeccshez képest, Roberto Mancini alaposan felforgatta egyébként is átalakulóban lévő csapatát. Bár Dibusznak már a 2. percben védenie kellett egyet Mancini fejesénél, az első negyedórában azért tartottuk az olaszok tempóját, bár labdabirtoklásban egyértelmű volt a hazai fölény.

A 21. percben Mancini és Dibusz második párbaját is a magyar kapus nyerte (itt már komolyabb bravúrt bemutatva), előtte nem sokkal pedig Szoboszlai kecsegtető helyről végezhetett el szabadrúgást, de a sorfalról levágódott a labda. A VAR-szobában megnézték, nem-e kézzel blokkoltak az olaszok, de végül nem lett 11-es az esetből. A 26. percben Sallai 15 méteres lövését kellett eldőlve védenie a PSG kapusának, Donnarummának.

A 30. percben aztán jött a hazaiak vezető gólja: Spinazzola tett be jól középre a labdát, lapos passzát a 16-oson előterében vette át Barella, majd 18-ról nagy gólt lőtt a jobb felsőbe (1-0). A folytatásban előbb Langnak, majd nem sokkal később Dibusznak is nagyot kellett mentenie egy-egy veszélyes olasz akció végén, sőt, Nego is kellett ahhoz, hogy a 44. percben a fiatal Gnonto ne szerezze meg a második hazai találatot.

A csatárnak nem jött össze, Pellegrininek már igen: Politano húzott el a jobb szélen, majd jól is centerezett, visszagurítását a Roma középpályása 10 méterről belsőzte a hálóba a 45. percben (2-0).

A második félidő eleje is a hazaiaké volt, akik továbbra is sikerrel bontották meg a magyar védelmet a széleken. Az 55. percben majdnem jött a harmadik gól is: a mezőny egyik legjobbja, a jobbról befelé húzó Politano 18 méterről, ballal lőtte telibe a felső lécet. A Napoli játékosa a jobb, míg a tavalyi Eb-n remeklő, majd súlyosan megsérülő Spinazzola a bal oldalon keverte meg rendszeresen a mieinket.

Marco Rossi érezte, hogy eljött a frissítés ideje és beküldte Fiolát, valamint Stylest is. Előbbi aztán a 61. percben jobbról lőtte be a labdát a 16-oson belülre, a menteni igyekvő Manciniről pedig a kapu bal oldalába pörgött a labda! Öngól, szépítettünk (2-1).

A váratlannak mondható magyar szépítés egy jó időre megzavarta azért a házigazdát, de ezt nem igazán tudta kihasználni a Rossi-csapat. Azért egy Sallai-lövést és Donnarumma-védést felírhattunk, majd azt is, hogy az ezt követő szöglet után, Orbán kísérleténél is a helyén volt a kapusklasszis.

A meccs utolsó negyede sok izgalmat nem hozott, az olaszok tartották az előnyüket és a támadásokat már nem igazán erőltették.

A mieink még a végén újoncot avattak a 17 éves és fél éves Vancsa Zalán személyében, az MTK Budapest játékosa ezzel bekerült a legfiatalabb debütánsok közé a magyar focitörténelemben.

Az eredmény viszont már nem változott, 2-1-re győzött Olaszország kedd este, így vezeti az A-divízió 3-as csoportját a Nemzetek Ligájában. A németek közben a végén botlottak az angolok ellen, így az Eb-ezüstérmes Budapest után Münchenben már pontot tudott szerezni (1-1).

Rossi: "Ez van, ha nem követjük a taktikai utasításokat"; Mancini: "A magyar gól kis félelmet keltett bennünk" - értékelések
Marco Rossi és Roberto Mancini értékelése az Olaszország-Magyarország Nemzetek Ligája-mérkőzés (2-1) után. A magyar válogatott trénere rámutatott, min múlott a vereségünk.

Nemzetek Ligája, A-divízió, 3-as csoport:

Olaszország - MAGYARORSZÁG 2-1 (Barella 30., Pellegrini 45., ill. Mancini 61. - öngól)

Olaszország: Donnarumma – Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola (Dimarco, 75.) – Pellegrini (Locatelli, 66.), Cristante, Barella (Tonali, 84.) – Politano (Belotti, 75.), Gnonto, Raspadori (Zerbin, 83.)

Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Nego (Fiola, 57.), Schäfer (Vancsa, 87.), Nagy Á. (Styles, 57.), Nagy Zs. (Bolla, 81.) – Szoboszlai, Szalai Á. (Ádám M., 87.), Sallai

A másik meccsen: Németország - Anglia 1-1 (J. Hoffmann 50., ill. Kane 88. - 11-esből)

Edzőkérdés
Kuznyecov menesztése után többen is felmerültek jelöltként az ETO kispadjára.
ETO FC Győr
Kuznyecov távozik
A klub azonnali hatállyal szerződést bontott vezetőedzőjével, akivel nyolc bajnokiból négyet megnyert, négyet elveszített a csapat.