Eb-felkészülés: Schäfer első válogatott góljával győztünk Ciprus ellen - videó

A részben budapesti rendezésű Eb-e készülő magyar válogatott az MTK Budapestben nevelkedő Schäfer András góljával 1-0-ra nyert Ciprus ellen a Szusza Ferenc Stadionban.
Csakfoci Admin 2021. június 4., péntek 21:53
Szerző: Csakfoci Admin 2021. június 4., péntek 21:53

A vendégeknél, ahogy Nikosz Kosztenoglu szövetségi kapitány a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón elmondta, rengeteg játékosára nem számíthatott, többek közt a legértékesebb ciprusi játékosnak tartott Konstantinos Laifis sem lépett pályára a magyarok ellen.

A magyaroknál Orbán, Nego, Sallai és Szalai Ádám nem kezdett, utóbbi két játékos Gazdaggal együtt a 23 fős meccskeretbe sem került be. A találkozó előtt néhány órával kislánya születése után debütáló Hahn János szinte egyből a kezdőben találta magát, így Marco Rossi ezúttal a Gulácsi - Botka, Lang, Szalai A. - Lovrencsics, Kleinheisler, Sigér, Schäfer, Holender - Hahn, Varga K. kezdőnek szavazott bizalmat.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, a közelmúltban elhunyt Puhl Sándor emlékére. A meccs első 25 perce az ismerkedés jegyében telt. A csapatok az esetleges sérüléseket megelőzve, óvatosan futballoztak, így alig alakult ki helyzet a kapuk előtt. Aztán a 26 percben Kleinheisler passzolt kiválóan Holendernek, ám centerezés helyett éles szögből a kapu mögé lőtt. A félidő felét átlépve góllá érett a magyarok fölénye: a 36. percben Varga bal oldali beadása után Holender nem találta el a labdát, amely így lett jó a második hullámban üresen érkező Schäfernek, aki köszönte szépen és 11 méterről elemi erővel a léc alá bombázott.

A második játékrész két ciprusi lehetőséggel kezdődött, Pittas 17 méteres lövését a csereként beállt Dibusz védte, nem sokkal később ismét résen kellett lennie a ciprusi támadó próbálkozásánál. Rossi cserékkel frissített csapatán, Orbán, Nikolics és Bolla érkezett Lang, Hahn és Lovrencsics helyére. A 70. percben Varga kényszerítőzött Nikoliccsal, előbbi védője szorításában - gyanús körülmények között - elesett a tizenhatoson belül, azonban Jug játékvezető sípja néma maradt.

A hajrában a végig jól játszó Schäfer büntetőt harcolt ki, miután az alapvonalnál becsapta a védőjét, majd Panayiotou felrúgta, a bíró a tizenegyespontra mutatott, amit Nikolics nem tudott gólra váltani. Az utolsó percekben egyik kapu sem forgott veszélyben, így az MTK Budapestben nevelkedő Schäfer első válogatott góljával nyert a magyar válogatott Ciprus ellen.

Felkészülési mérkőzés, Szusza Ferenc Stadion

Magyarország-Ciprus 1-0 (Schäfer 36.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Magyarország: Gulácsi (Dibusz - a szünetben) - Botka, Lang (Orbán 60.), Szalai A. - Lovrencsics (Bolla 60.), Kleinheisler (Nego - a szünetben), Sigér (Nagy Á. 79.), Schäfer, Holender - Hahn (Nikolics 60.), Varga K.

Ciprus: Michail - Karo (Andreou 78.), Soteriou, N. Ioannou - Avraam, Kastanos (Kyriakou 62.), Artymatas (Gogic 71.), Psaltis (Panayiotou 71.) - Pittas, Christofi (Ilia 62.), Papoulis (Loizou 71.)

Rossi: “Nem szeretnék üzeneteket kapni, harcot akarok látni” – a győztes gólt szerző Schäfert méltatta
Így értékelte a két szövetségi kapitány a Magyarország-Ciprus (1-0) felkészülési mérkőzést.