MK: Megszenvedett másodosztályú ellenfelével a Honvéd, továbbment a Paks, búcsúzott a Gyirmót - eredmények

A Honvéd hátrányból fordítva, 2-1-re nyert Kecskemét ellen, a Gyirmót búcsúzott a Békéscsaba vendégeként, a Paks pedig a Csákvár otthonában jutott tovább.
Csakfoci Admin 2022. február 9., szerda 19:09
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 9., szerda 19:09

Lüktető, sok hibával tarkított első félidőt hozott a másodosztályú Kecskemét és az NB I-es Honvéd kupatalálkozója. A kispesti gárda többet birtokolta a labdát, a legnagyobb helyzet mégis a házigazda előtt adódott, ám Tujvel bravúrral védett. A vendégek részéről Májer ziccerben a kapu mellé bólintott.

A fordulás után az 51. percben megszerezte a vezetést a Kecskemét: egy balról átívelt labdát Bardea röviden fejelt ki, érkezett Belényesi és kapásból, ballal a hálóba lőtt. Kilenc perccel később egyenlített a Honvéd. Nagy Dominik ívelt középre a jobb oldalról, érkezett Lukic és 7 méterről a hálóba fejelt.

A hajrára fordulva mindkét csapat előtt adódott lehetőség, majd a 78. percben megfordította az állást Nebojsa Vignjevic együttese: Nagy Dominikot buktatta Kersák, a megítélt büntetőt Lukic higgadtan értékesítette. Az eredmény a hátralévő időben már nem változott, a Honvéd bejutott a legjobb nyolc közé.

MOL Magyar Kupa, nyolcaddöntő

Kecskemét-Honvéd 1-2 (Belenyési 51., ill. Lukic 60., 78. - büntetőből)

Kecskemét: Kersák - Gál, Belényesi, Szalai G. (Szabó A. 89.) - Vágó, Ryashko - Nagy K., Szuhodovszki (Tóth B. 79.), Grünvald - Lukács D., Tóth D. (Buna 88.)

Honvéd: Tujvel - Baráth (Batik 69.), Bardea, Lovric, Tamás - Pantelic, Petrusenko (Nagy D. 58.), Machach (Gale 58. ) - Májer (Zsótér - szünetben), Drazic, Lukic (Hidi 89.)

Az első félidőben a Gyirmót alakított ki több helyzetet, a 36. percben közel is járt a vezetést megszerzéséhez. Horváth lőtt 16 méterről jobbal, de Hársfalvi védett, a gyors ellentámadásból Herjeczki célzott a bal alsó sarok mellé, ahogy a játékrész lefújása előtt szintén célt tévesztett.

Fordulás után három perc alatt két gólt szerzett a Békéscsaba: előbb az 51. percben Ilyés 10 méterről jobbal a kapu bal oldalába helyezett, majd Gránicz 17 méterről a kimozduló Hársfalvi mellett a kapu bal oldalába lőtt. A folytatásban Csertői Aurél cserékkel frissített csapatán, amely a 68. percben szépíteni tudott: Ikic csúsztatása után Ventura a kapu jobb oldalába továbbított.

A hajrában még Hodoniczki is eredményes volt, így a Békéscsaba 3-1-re nyert és bejutott a negyeddöntőbe a MOL Magyar Kupában.

Békéscsaba-Gyirmót 3-1 (llyés 51., Gránicz 54., Hodoniczki 89., ill. Ventura 68.)

Békéscsaba: Czinanó - Hodoniczki, Albert, Bora, Mikló (Farkas 72.) - Gránicz (Váradi 61.), Zvara, Sipos (Szabó 61.), Horváth P. - Ilyés (Oláh 79.), Paudits (Varga 79.)

Gyirmót: Hársfalvi - Major (Szegi 55.), Ikic, Karacs , Zeke - Ventura - Van Kessel (Medgyes 55.), Kovács D., Vogyicska (Nagy P. 63.), Herjeczki (Hasani 55.) - Mayer Á. (Varga B. 55.)

A Paks ugyanakkor érvényesítette a papírformát, Haraszti Zsolt duplájával magabiztosan verte a másodosztályú Csákvárt, s ott van a legjobb nyolc között.

Csákvár-Paksi FC 0-2 (Haraszti 25. - büntetőből, 71.)

Csákvár: Zelizi - Hosszú, Mayer, Dulló, László - Mészáros D. (Derekas 61.) Magyar Zs. (Ominger - a szünetben) - Torvund, Molnár R., Kalmár B. (Mim, 61.) - Baracskai (Makrai. 61.)

Paksi FC: Nagy G. - Osváth (Medgyes - a szünetben), Lenzsér, Szélpál (Gévay 61.), Vas G. - Windecker (Kesztyűs - a szünetben), Balogh B.- Haraszti (Gyurkits 74.), Sajbán M., Nagy R. (Böde 61.) - Pethő

A negyeddöntős folytatásra március elején kerül sor, a párharcokat szerdán (ma) 22 órától sorsolják. (MTI/csakfoci.hu)

MK: A 19 éves támadó mesterhármasa mentette meg a Győrt a kieséstől
Egészen a 85. percig vezetett az emberhátrányban játszó NB III-as Nagykanizsa, ám a Győr saját nevelésű játékosa parádés formában volt és fordított.
Fradi
Michael Baidoo
A Fradi is figyelemmel kíséri az Elfsborg 25 éves ghánai középpályása, Michael Baidoo fejlődését, de tárgyalások egyelőre nem folynak az ügyében. (ulloi129.hu)
Profi szerződés
Bánáti Kevin aláírta első profi szerződését, melynek értelmében még két évig az ETO-t erősíti.
Fradi
Mohammed Abu Fani
Az ulloi129.hu úgy tudja, a CSZKA Moszkva képviselői a helyszínen figyelik majd az izraeli válogatott játékost a Paks elleni kupadöntőben.