Dráma a Magyar Kupában: Az Újpest az első csapat az elődöntőben - videó

Büntetőkkel jutott a MOL Magyar Kupa elődöntőjébe az Újpest, amely kedden, a Szusza Ferenc Stadionban 1-1-s rendes játékidő és hosszabbítás után verte 11-esekkel a Mezőkövesdet.
Dudás Gábor 2021. március 9., kedd 20:11
Szerző: Dudás Gábor 2021. március 9., kedd 20:11

A rendhagyó módon 11 légióssal felálló Újpest kezdte aktívabban a találkozót, de komoly helyzet sokáig nem alakult ki a kapuknál, inkább az óvatosabb játék jellemezte mindkét csapatot.

Az egyik oldalon Croizet, a másikon az ex-újpesti Nagy Dániel lövése kerülte el a kaput, majd végül a 30. percben egy játékos el is találta azt, Beridze le is pattanó szabadrúgását fogta Szappanos.

A Mezőkövesd három perccel később találta el először a kaput, de abból gól is lett: Ristevski nagy hibája után Vutov adta be jobbról a labdát, Vadnai pedig a hosszún remekül lőtt a bal felsőbe (0-1). Bele is sérült a lövésbe a szélső, de néhány percnyi ápolás után folytatni tudta a játékot.

A félidő hajrájában kis híján megszületett a második vendéggól is: Nagy Dániel kapott remek labdát Cseritől, de 10 méteres, lapos lövése - kevéssel, de - elkerülte a bal alsót.

A szünetben némi meglepetésre az előnyben lévő kövesdiek szakvezetője, Pintér Attila cserélt hármat. De az Újpest volt a kezdeményezőbb, Tallo és Mitrovic lövésében is benne volt a gól, előbbinél Szappanos védett, utóbbinál a szerb nem volt elég pontos.

A 60. percben Beridze két szép csel után adott be balról, de a kapu torkában menteni tudtak Tallo elől. A 69. percben Michael Oenning kettőt cserélt, és az egyik beálló játékos, Perosevic szinte az első labdaérintéséből be is talált. A horvát légiós a 74. percben, Tallo passza után lőtte ki 16-ról a bal alsót (1-1). A gól után egy kis dulakodás is kialakult, Szappanos ugyanis nem engedte, hogy a gólszerző Perosevic gyorsan felkapja a labdát, kakaskodás kezdődött, a bíró pedig két sárga lappal tett rendet.

A gól után visszább vett az Újpest, a Kövesd viszont kapcsolt és több komoly lehetőséget is kialakított. A legnagyobb helyzetet Rudi Pedro és Vojtus hagyta ki, igaz, előbbi lövésébe egy védő is beleért, utóbbi égbe lőtt ziccerét pedig a bíró annulálta egy befújt szabadrúgással.

Végül maradt az 1-1, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás a Szusza Ferenc Stadionban.

Hosszabbítás:

Szinte azonnal volt egy kisebb lehetősége a vendégcsapatnak, Vojtus fejesét fogta a hazaiak hálóőre. A folytatás viszont inkább az óvatosságról és az olykor hajmeresztő hibákról is szólt, Pajovic kapusnak és a kövesdi védelemnek is volt egy-egy nagy bakija, de egyik sem zárult góllal.

A ráadás második félidejében akadtak azért nagyobb helyzetek, például akkor, amikor egy szöglet után Pillár fejelhetett tiszta helyzetből, de csúnyán a kapu mellé bólintott. A másik oldalon pedig Antonov 23 méteres löketét szedte ki a léc alól Szappanos.

A végén Perosevic szabadrúgását védte látványos vetődéssel a kövesdi kapus. Jöhettek a 11-esek.

Büntetők:

A 11-eseknél is volt némi hosszabbítás, a hazaiaknál csak Kastrati hibázott, Perosevic, Szakály, Mitrovic, Antonov és Stiber is betalált, miközben a másik oldalon Vojtus és Besirovic is rontott, illetve Pajovic védett. Így 5-4-re nyertek a lilák és első csapatként jutottak a MOL Magyar Kupa elődöntőjébe.

MOL Magyar Kupa, negyeddöntő:

Újpest - Mezőkövesd 1-1 (Perosevic 74., ill. Vadnai 33.) - 11-esekkel: 5-4

A meccs közvetítése percről pecre itt!

Újpest: Pajovic - Pauljevic, Koutroumpis (Baosic, 113.), Ristevski (Perosevic, 69.), Kastrati, Antonov - Mitrovic, Croizet (Stieber Z., 69.), Onovo - Beridze (Simon K., 80.), Tallo (Szakály, 113.)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas (Nesterov, 96.), Pillár, Katanec, Vadnai (Vajda, 46.) - Karnitski, Chrien (Martic, 46.) - Nagy D. (Jurina, 81.), Cseri (Rudi Pedro, 46.), Vutov (Besirovic, 57.) - Vojtus

A szerdai program:

14:30: MOL Fehérvár - Budafok

15:00: Kisvárda - ZTE

17:30: DVSC - MTK Budapest

Újpest: "Pajovic megnyerte nekünk", Pintér: "Több pihenő kellene a játékosoknak" - Magyar Kupa-értékelések
Michael Oenning szerint végül kapusuk nyerte meg a Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-negyeddöntőt, Pintér Attila szerint pedig a szerencse és a lélektan is döntött.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.