Varga Kevin gólpassza győzelmet ért a Besiktas ellen, Sallai sorozatban negyedjére is betalált - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Dél-Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. április 5., hétfő 11:39
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 5., hétfő 11:39

NÉMETORSZÁG

A Dárdai Pál vezette Hertha 1-1-es döntetlent játszott a városi rivális Union Berlin otthonában lejátszott vasárnapi Bundesliga-bajnokin. Dárdai Márton térdsérülése miatt ezúttal nem volt ott a berlini kék-fehérek meccskeretében.

A Freiburg magyar válogatottja, Sallai Roland sorozatban negyedik mérkőzésén (Augsburg elleni bajnoki, Lengyelország, majd San Marino elleni vb-selejtező, hétvégi bajnoki) is betalált, ám hiába juttatta vezetéshez már a 10. percben a csapatát a Borussia Mönchengladbach ellen, végül 2-1-es vereséget szenvedtek. Sallai a 76. percig volt a pályán.

A Bundesligában listavezető Bayern München 1-0-ra legyőzte a második helyezett, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipziget. Szoboszlai Dominik továbbra is sérülés miatt nem bevethető.

Szalai Ádám csereként, a 77. percben állt be a hazai csapatba a Mainz - Arminia Bielefeld bajnokin, ami 1-1-es döntetlennel ért véget.

A Bundesliga II-ben Novothny Soma együttese, a Bochum 2-1-re legyőzte a Holstein Kielt. A magyar támadó a 79. minutumban lépett pályára.

ANGLIA

Nagy Ádám nem lépett pályára a Bristol Cityben a Stoke City ellen 2-0-ra elveszített bajnokin a Championshipben.

BELGIUM

Bese Barnabás csapata, a Leuven húsvéthétfőn 13:30-tól fogadja a Genket a belga élvonalban.

HOLLANDIA

Szőke Adriánt nem cserélték be a Heraclesbe a PSV otthonában 3-0-ra elveszített élvonalbeli bajnokin.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila csapata, a Fenerbahce ma 18 órától lép pályára a Denizlispor ellen hazai pályán.

Szalait 25 millió euróért adná el az Eb után a Fenerbahce
A Fenerbahce az Európa-bajnokságot követően öt játékosának eladásból 50 millió eurót remél.

Varga Kevin gólpasszának is köszönhetően győzte le a Besiktast a Kasimpasa. A magyar válogatott támadó 75 percig volt a pályán.

Megyeri Balázs a kispadról figyelte, ahogy csapata, a Göztepe 1-1-es döntetlent játszik a Kayserispor otthonában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba a 89. percben állt be az Altachba, amely 2-0-s vereséget szenvedett az Austria Wien vendégeként.

Majnovics Martin a kispadon ült a hazai csapatban a St.Pölten-Admira (0-1) bajnokin.

Szántó Tamás nem volt tagja a Wolfsberget idegenben 8-1-re legyőző Rapid Wien vasárnapi keretének.

Az osztrák másodosztályban az Austria Wien II Mester Csabával a kezdőcsapatában 2-1-re kikapott a Kapfenbergtől. A magyar fiatal a 73. percig volt a pályán.

Major Sámuel kezdett, de a 40. percben második sárga lappal kiállították a Grazer AK elleni idegenbeli mérkőzésen. A Liefering ennek ellenére 2-1-re győzött.

Tiefenbach Dániel nem került be az Austria Lustenau keretébe a Vorwärts Steyr elleni idegenbeli meccsen (0-0).

SZERBIA

Holender Filip együttese, a Partizan Beograd 3-0-ra legyőzte a Metalacot a szerb Szuperligában. A magyar válogatott támadó végig a pályán volt.

SVÁJC

Kecskés Ákos nem volt a Lugano keretében a Servette elleni, 1-1-re végződő idegenbeli mérkőzésen.

CIPRUS

Paulo Vinícius végig a pályán volt az APOEL 2-1-es, Nea Salamis elleni idegenbeli győzelme alkalmával.

Lang Ádám csapata, az Omonia Nicosia ma lép pályára.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergely védte a hazaiak kapuját a Larisza–Panetolikosz 1-1-re végződő bajnokin.

SZLOVÁKIA

Holman Dávid a 74. percben állt be az Aranyosmarótot 4-1-re legyőző Slovan Bratislavába, a meccs hajrájában kiosztott egy gólpasszt.

A Dunaszerdahely 3-3-as döntetlent játszott a Zsolna otthonában, azonban a DAC mindhárom magyar játékosa, Kalmár Zsolt, Vida Máté és Schäfer András is sérülés miatt hiányzott.

LENGYELORSZÁG

Vida Kristopher együttese, a Piast Gliwice 1-0-ra legyőzte idegenben a Wisla Plock csapatát. A magyar légiós a 67. percben állt be.

Tamás Márk (Slack Wroclaw) és Kocsis Gergő (Podbeskidzie) ma léphet pályára.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László a 70. percben állt be, Gyurcsó Ádám pedig a kispadon ült az Istrát idegenben 2-0-ra legyőző Eszékben.

OLASZORSZÁG

Horváth Krisztofer nem volt ott a Torino keretében a Juventus elleni bajnokin (2-2).

Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) nem kerültek be csapatuk keretébe a Benevento ellen (2-2).

PORTUGÁLIA

Bobál Gergelyt nem nevezték a Nacional keretébe a Portimonense ellen 5-1-re elvesztett bajnokira.

Csoboth Kevin nem volt ott a Benfica B keretében a Varzim otthonában lejátszott másodosztályú bajnokin.

URUGUAY

Vadócz Krisztián kezdőként lépett pályára a Fénixet 3-1-re legyőző Penarolban az uruguayi élvonalban. A 42-szeres magyar válogatott Vadócz a 78. percig volt a pályán.