A Bundesliga magyarjainak fekete napja, Nagy Dominik 4 hónap után kezdő volt – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. január 27., hétfő 13:10
Szerző: Csakfoci Admin 2020. január 27., hétfő 13:10

Németország

A magyar válogatott kapus Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 2-0-ra kikapott az Eintracht Frankfurt vendégeként a német élvonalbeli bajnokság 19. fordulójában.

A végig a kispadon ülő Szalai Ádám csapata, a Mainz 3-1-es vereséget szenvedett a Mönchengladbach otthonában.

Szintén végig a kispadról figyelte az eseményeket Sallai Roland is, miután hazai pályán 2-0-ra maradtak alul a ligaújonc Paderborn ellen.

Belgium

Eppel Márton csapata, a belga első osztályban sereghajtó Cercle Bruges a hajrában kapott gólokkal odahaza 2-1-re kikapott az Anderlecht ellen. A magyar válogatott csatár a bemutatkozó meccséhez hasonlóan, most is csereként lépett pályára - ezúttal a korábban az Újpesten is megforduló Kylian Hazard-t váltotta a 76. percben.

Svájc

3-1-es vereséggel kezdte a svájci liga tavaszi nyitányát a Lugano, melynek színeiben Holender Filip kezdőként végigjátszotta a találkozót, Kecskés Ákos a végig kispados volt.

Skócia

A Hibernian magyar válogatott kapusa, Bogdán Ádám ezúttal nem kapott lehetőséget a gól nélküli döntetlenre végződő Motherwell elleni skót bajnokin.

Ausztria

Szoboszlai Dominik felépült a csípőizület-sérüléséből, és a 81. percben pályára lépett a Zenit elleni edzőmeccsen, mely a salzburgiak 6-3-as sikerével ért véget Dohában.

Szlovákia

A máltai torna elődöntőjében a dunaszerdahelyi DAC ötgólos vereséget szenvedett a cseh élvonalbeli Mladá Boleslav együttesétől. A mérkőzést végigjátszotta Vida Kristopher, Kalmár Zsolt bokasérülése után rehabilitál, Vida Máté pedig nem utazott el a csapattal Máltára.

A Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása, Holman Dávid nem kapott lehetőséget az Rubin Kazan elleni felkészülési mérkőzésen, mely az oroszok 2-1-es győzelmével ért véget.

Ciprus

Kezdőként a 90. percig pályán lévő Lang Ádám 1-0-s sikernek örülhetett az Anorthoszisz ellen lejátszott vasárnapi ciprusi bajnokin.

Nem lépett pályára az ugyancsak a ciprusi első osztályban szereplő és az ott harmadik helyen álló Apollon Limasszolban a magyar válogatott védő Szalai Attila, aki végig a kispadon ült az Achasz elleni mérkőzésen (3-2).

Görögország

Megyeri Balázzsal a kapujában lépett pályára a vendég Atromitosz a Panioniosz elleni görög bajnokin. A magyar kapus végigjátszotta, de ő sem tudta megakadályozni csapata egygólos vereségét. Ugrai Rolandot a keretbe sem nevezték.

A téli átigazolása óta a harmadik mérkőzését játszotta új csapata, a Panathinaikosz színeiben Nagy Dominik, aki szeptember végén lépett pályára utoljára kezdőként bajnokin, még a Legia Varsóban, azóta csak a kispadon ült vagy ott sem. A szombati AEL Larissza elleni bajnokin 60 percig a pályán volt, és büntetőt harcolt ki, ám csapattársa nem tudta értékesíteni, csapata így is 2-0-ra nyert idegenben. A hazaiaknál Nagy Gergely a végig kispadon ült.

Horvátország

Az Osijek magyar válogatott középpályása, Kleinheisler László végigjátszotta a Lokomotiv Moszkva ellen 2-0-s győzelemmel végződő edzőmeccset.

Ukrajna

A Dinamo Kijev magyar bekkje, Kádár Tamás a kispadról figyelte az eseményeket a Hajduk Split elleni felkészülési mérkőzésen.

Uruguay

Vadócz Krisztián első hivatalos mérkőzését játszotta le az uruguayi Penarol színeiben, méghozzá az USA-ban. Az ellenfél az MLS-ben szereplő Seattle Sounders csapata volt a Long Beach-i Kaliforniai Állami Egyetem egyik edzőpályáján.

Az 1-0-s uruguayi sikerrel véget ért felkészülési találkozó papíron zátkapus volt a Penarol edzője, Diego Forlán külön kérésére, de mintegy 100 fanatikus így is bejutott a pálya szélére. A mérkőzés háromszor 30 perces volt, a dél-amerikaiak a 37. percben, szabadrúgásból szerezték a győztes találatot, Jonathan Urretaviscaya volt a végrehajtó.

Vadócz 45 percen át volt a pályán.

A második, Los Angeles FC elleni edzőmeccset kezdőként végigjátszotta Vadócz, azonban nem örülhetett, hiszen csapata 2-0-s vereséget szenvedett.

Egyesült Arab Emirátusok

Az Al-Itthad Kalba 33 éves magyar szélsője, Dzsudzsák Balázs kezdőként végigjátszotta az Al-Wasl ellen 2-0-s vereséggel véget érő összecsapást, mely már a szezonbeli 8. vereségük volt az emírségekbeli bajnokságban.

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.