Topligák: Courtois hibája a Real két pontjába került, a Tottenham nyerte a City elleni rangadót - videók

Csak döntetlenre futotta a Real Madridnak a Villarreal otthonában, miután a 76. percben Thibaut Courtois elkaszálta Chukwuezét, a 11-est pedig Moreno értékesítette. Angliában José Mourinho csapata legyőzte Pep Guardiola együttesét, míg Gulácsiék Frankfurtban hagytak két pontot.
Nyikes Zoltán 2020. november 21., szombat 20:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. november 21., szombat 20:40

A Real Madrid 1-1-re végzett a Villarreal otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának szombati játéknapján.

A hétvégének 18 ponttal, másodikként nekivágó hazaiak és a 16 ponttal negyedik, címvédő fővárosiak összecsapásán még két perc sem telt el, amikor Mariano fejesével a királyi gárda vezetést szerzett. A Villarreal a 76. percben Gerard Moreno révén 11-esből egyenlített. (MTI)

La Liga, 10. forduló:

Levante-Elche 1-1 (Melero 12., ill. Tete 64.)
Villarreal-Real Madrid 1-1 (Moreno 76. - 11-esből, ill. Mariano 2.)
Sevilla-Celta Vigo 4-2 (Koundé 5., En Nesyri 45+3, Escudero 85., El Haddadi 87., ill. Aspas 10., Nolito 36.)

pénteken játszották:
Osasuna-Huesca 1-1 (D. Garcia 68., ill. S. Ramirez 5.)

A Villarrea-Real Madrid összefoglalója

A Tottenham Hotspur 2-0-ra legyőzte a vendég és a mérkőzésen jóval többet támadó Manchester Cityt az angol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombat esti rangadóján. A házigazdák már az ötödik percben előnybe kerültek Szon Hung Min révén, és bár Aymeric Laporte a 27. percben egyenlített, gólját videobírós ellenőrzés után, kezezés miatt nem adták meg.

A City a folytatásban eredménytelenül próbálkozott, Giovani Lo Celso viszont a 65. percben megszerezte a Spurs második találatát. A Tottenham ezzel a sikerrel ideiglenesen a tabella élére állt, és csak a címvédő Liverpool otthonában vasárnap pályára lépő Leicester City előzheti meg ebben a körben.

Premier League, 9. forduló

Newcastle United-Chelsea 0-2 (F. Fernández 10. - öngól, Abraham 65.)
Aston Villa-Brighton 1-2 (Konsa 47., ill. Welbeck 12., March 56.) Kiállítva: Lamptey, 91. - Brighton
Tottenham Hotspur-Manchester City 2-0 (Son 5., Lo Celso 65.)

Lo Celso 2-0

A magyar válogatott Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig 1-1-es döntetlent játszott az Eintracht Frankfurt vendégeként a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombat esti mérkőzésén. A lipcseiek kapuját Gulácsi védte a találkozón, míg Orbán a szünetben állt be. A Leipzig győzelemmel beérhette volna pontszámban a Bayern Münchent, mivel délután a címvédő és listavezető csak döntetlenre volt képes a Werder Bremennel szemben, így viszont Gulácsiék a harmadik helyen állnak a tabellán.

Bundesliga, 8. forduló:

Eintracht Frankfurt-RB Leipzig 1-1 (Barkok 43., ill. Poulsen 57.)