Topligák: A VAR elvette Ronaldo győztes gólját, a visszatérő Lukaku volt a Chelsea nyerőembere - eredmények, videók

A Chelsea a csapathoz nyolc év után visszatérő Romelu Lukaku vezérletével 2-0-ra nyert az Arsenal elleni rangadón, a Juventus 2-0-s vezetés után ikszelt az Udinese ellen úgy, hogy Cristiano Ronaldo találatát érvénytelenítette a VAR. A Bayern München ötgólos meccsen nyert a Köln ellen, míg az Atlético Madrid egy góllal bizonyult jobbnak az Elchénél.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 22., vasárnap 22:40
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 22., vasárnap 22:40

Premier League, 2. forduló

Arsenal-Chelsea 0-2 (Lukaku 15., James 35.)

A Bajnokok Ligája-címvédő Chelsea 2-0-ra nyert az Arsenal stadionjában az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az idényt a Crystal Palace 3-0-ás legyőzésével kezdő - és Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató - Kékeknél a belga Romelu Lukaku góllal tért vissza nyolc év után. Az Internazionalétól szerződtetett csatár a 15. percben közelről volt eredményes. A londoni rangadót az előző évadban mindkétszer az Arsenal nyerte, amely jelenleg két vereségnél tart.

Southampton-Manchester United 1-1 (Fred 30. - öngól, ill. Greenwood 55.)

A szezont ugyancsak győzelemmel kezdő Manchester United döntetlent játszott Southamptonban.

Az MU ligarekordot állított be azzal, hogy sorozatban 27. idegenbeli meccsén veretlen maradt. Ezek közül 17-et megnyert, tízszer pedig döntetlent ért el. Ilyen teljesítményre eddig csak az Arsenal volt képes az élvonalban 2003 áprilisa és 2004 szeptembere között.

Wolverhampton-Tottenham 0-1 (Alli 9. - 11-esből)

Továbbra is százszázalékos a Tottenham Hotspur, amely a Wolverhampton vendégeként nyert az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi játéknapján.

A találkozó egyetlen gólját a válogatott Dele Alli szerezte 11-esből.

Serie A, 1. forduló

Udinese-Juventus 2-2 (Pereyra 51. - 11-esből, Deulofeu 83., ill. Dybala 3., Cuadrado 23.)

A tavalyig sorozatban kilencszer bajnok torinóiak kapusa, a lengyel Wojciech Szczesny a hazaiak egyenlítő gólja előtt cselezgetni kezdett, és elveszítette a labdát.

A vendégeknél Ronaldo a 60. percben állt be, a portugál sztár a 95. percben győztesnek tűnő gólt fejelt, ám a játékvezető - hosszas videózás után - les miatt érvénytelenítette a találatot.

Bologna-Salernitana 3-2 (De Silvesteri 59., 77., Arnautovic 75., ill. Bonazzoli 52. - 11-esből, Coulibaly 70.) - kiállítva: Soriano 50., Schouten 89. (Bologna), Strandberg 34. (Salernitana)

AS Roma-Fiorentina 3-1 (Mkhitaryan 26., Veretout 64., 80., ill. Milenkovic 60.) - kiállítva: Zaniolo 52. (AS Roma), Dragowski 17. (Fiorentina)

Napoli-Venezia 2-0 (Insigne 62., Elmas 73.) - kiállítva: Osimhen 23. (Napoli)

Bundesliga, 2. forduló

Hoffenheim-Union Berlin 2-2 (Akpoguma 14., Bruun Larsen 30., ill. Giesselmann 10., Awoniyi 47.) - kiállítva: Friedrich 94. (Union Berlin)

Bayern München-Köln 3-2 (Lewandowski 50., Gnabry 59., 71., ill. Modeste 60., Uth 62.)

Megszerezte első győzelmét a címvédő Bayern München a német labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A döntetlennel rajtoló bajorok hazai pályán 3-2-re verték a Kölnt, amelyet a Bundesligában 2011 óta - egy döntetlentől eltekintve - mind a 13 alkalommal legyőztek. (MTI)

La Liga, 2. forduló

Real Sociedad-Rayo Vallecano 1-0 (Oyarzabal 68.)

Atlético Madrid-Elche 1-0 (Correa 39.)

Levante-Real Madrid 3-3 (Roger 46., Campana 57., Rober Pier 79., ill. Bale 5., Junior Vinicius 73., 85.) - kiállítva: Fernandez 87. (Levante)

Messit és Ronaldót Amerikába csábítják, Pogba mégis dobbanthat - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.