Topligák: A Napoli elrontotta Chiellini jubileumát, Gündogan duplája is kellett a Tottenham legyőzéséhez - videók

A Napoli hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Juventust, amelynek színeiben Giorgio Chiellini a 400. alkalommal lépett pályára a Serie A-ban. Az angoloknál Ilkay Gündogan duplájának is köszönhetően a Manchester City 3-0-ra legyőzte a Tottenhamet a Premier League 24. fordulójában.
Csakfoci Admin 2021. február 13., szombat 20:00
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 13., szombat 20:00

Premier League, 24. forduló

Manchester City-Tottenham 3-0 (Rodri 23. - 111-esből, Gündogan 50., 66.)

A listavezető Manchester City házigazdaként 3-0-ra legyőzte a Tottenham Hotspur csapatát. A 21. percben Pierre-Emile Hojbjerg buktatta a tizenhatoson belül Ilkay Gündogant, a büntetőt pedig Rodrigo Hernández váltotta gólra. A labda a vetődő Hugo Lloris kezéről pattant a hálóba. A második félidő elején Gündogan is betalált, majd a 66. percben is a német válogatott játékos volt eredményes, ezzel a vártnál korábban eldőlt a rangadó.

Josep Guardiola vezetőedző csapatának ez volt sorozatban a 16. győztes tétmérkőzése, veretlenségi sorozata pedig immár 23 találkozót számlál.

Ezzel szemben a Tottenham a legutóbbi hat meccséből csupán egyszer nyert öt vereség mellett.

Crytal Palace-Burnley 0-3 (Gudmundsson 5., Rodriguez 10., Lowton 47.)

A Burnley 3-0-ra győzött a Crystal Palace otthonában, a vendégek az első félidőben az ötödik és a tizedik, a második felvonásban pedig a második percben voltak eredményesek.

Brighton-Aston Villa 0-0

Leicester City-Liverpool 3-1 (Maddison 78., Vardy 81., Barnes 85., ill. Salah 67.)

Serie A, 22. forduló

Napoli-Juventus 1-0 (Insigne 31. - 11-esből)

Az őszi összecsapásra koronavírus-fertőzések miatt nem állt ki a nápolyi együttes, így azt a találkozót még pótolni kell. Az elmaradt mérkőzés ellenére egy ízben már ebben a szezonban is összecsaptak a felek: január 20-án az Olasz Szuperkupáért rendezett meccsen a Juventus győzött 2-0-ra.

A szombati rangadón a néhai argentin sztár, Diego Armando Maradona nevét viselő stadionban viszont fél óra elteltével a hazaiak jutottak vezetéshez: Lorenzo Insigne büntetőből volt eredményes. Miután a legutóbbi hét bajnoki meccséből hatszor győztes Juventus hiába próbálkozott az egyenlítéssel, a hétvégének hatodikként nekivágó Napoli otthon tartotta mindhárom pontot, kettőre csökkentve hátrányát a harmadik helyezett torinói csapattal szemben. (MTI)

Torino-Genoa 0-0

La Liga, 23. forduló

Granada-Atlético Madrid 1-2 (Herrera 66., ill. Llorente 63., Correa 74.)

Az éllovas Atlético Madrid 2-1-re győzött a Granada vendégeként. A hazai együttes egymás után az ötödik bajnoki mérkőzésén nem tudta begyűjteni a három pontot, míg a fővárosiak továbbra is csak a másik madridi nagycsapattól, a Real Madridtól szenvedtek eddig vereséget a La Ligában.

A csapatkapitány Koke 483. hivatalos mérkőzését játszotta az Atlético színeiben, ezzel a klub örökrangsorának második helyén áll holtversenyben.

Sevilla-Huesca 1-0 (El Haddadi 57.)

A Sevilla hazai pályán 1-0-ra legyőzte a sereghajtó Huescát. Az andalúziai gárda egymást követő ötödik találkozóját nyerte a La Ligában.

Eibar-Valladolid 1-1 (Kike 23., ill. Mesa 7. - 11-esből)

Döntetlennel zárult a kiesési rangadó, a 17. Eibar és a 18. Valladolid találkozója. (MTI)

Bundesliga: Dárdai szupercseréje mentett pontot Stuttgartban - eredmények, videó
A Bundesliga 21. fordulójában a Dárdai Pál által irányított Hertha a hajrában mentett pontot a Stuttgart vendégeként. A berliniek egyenlítő találatot a 17 éves Luca Netz szerezte, aki előbb a 79. percben csereként állt be, majd három perccel később egalizált. Szalai Ádám kezdőként 84 percet játszott a Leverkusen otthonában, csapata 2-0-s hátrányból felállva az utolsó percekben mentett pontot.