Fotó: twitter.com/vflbochum1848en

Kínos Bayern-vereség: 47 éve nem kaptak ennyi gólt a müncheniek egy félidő alatt; Ronaldo és az MU megint csak szenvedett - eredmények, videók

Az újonc Bochum egy félidő alatt négy gólt lőtt a Bayern Münchennek a Bundesligában, ezt pedig nem is bírta el Julian Nagelsmann csapata. Angliában otthon bukott pontokat a Manchester United.
Nyikes Zoltán 2022. február 12., szombat 17:41
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. február 12., szombat 17:41

Sallai Roland csapata, az SC Freiburg hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Szalai Ádámot foglalkoztató Mainz együttesével a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott játékosok közül Sallai kezdőként lépett pályára, a 63. percben cserélték le, míg a nemzeti csapat kapitánya a 86. percben állt be. A Mainz vendégként továbbra is rendkívül gyengén szerepelt, ezt megelőzően sorozatban öt bajnokját veszítette el idegeneben, ahol október óta nyeretlen.

A forduló és a talán az egész szezon legnagyobb szenzációját szolgáltatta az újonc Bochum, amely otthon 4-2-re legyőzte a címvédő és listavezető Bayern Münchent. A hazaiak a félidőben már 4-1-re vezettek - a végül duplázó Robert Lewandowski hiába szerzett előnyt a vendégeknek a 9. percben -, a müncheni alakulat ezt megelőzően legutóbb 1975-ben kapott egy játékrész alatt négy gólt a Bundesligában. (MTI)

Bundesliga, 22. forduló:

Eintracht Frankfurt-Wolfsburg 0-2 (Kruse 28. - 11-esből, Lukebakio 93.)
Freiburg-Mainz 1-1 (Petersen 69., ill. Hack 31.)
Greuther Fürth-Hertha BSC 2-1 (Hrgota 1., 71. - 11-esből, ill. Gechter 82.)
Borussia Mönchengladbach-Augsburg 3-2 (K. Kone 30., Hofmann 46., Bensebaini 67., ill. Iago 55., Finnbogason 93.)
VfL Bochum-Bayern München 4-2 (Antwi-Adjei 14., Locadia 38. - 11-esből, Gamboa 40., Holtmann 44., ill. Lewandowski 9., 75.)
Bayer Leverkusen-VfB Stuttgart 4-2 (Diaby 41., Adli 52., Wirtz 86., Schick 90., ill. Tomas 49., 88.)

Standings provided by SofaScore LiveScore

A Manchester United hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Southamptonnal az angol labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. Az MU 1984. május 7. óta nem veszített el olyan hazai bajnokit, amelyen a félidőben vezetett. (MTI)

Cristiano Ronaldónak ez volt zsinórban a hatodik mérkőzése, hogy nem sikerült gólt szereznie.

Premier League, 25. forduló:

Manchester United-Southampton 1-1 (Sancho 21., ill. Adams 48.)

Így ikszelt az MU

Lőw és a Chelsea klubvilágbajnok lett, a Fradinak is gólt lőtt a Barcelona kiszemeltje – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)