Hihetetlen végjáték a Milan EL-meccsén: 122. perces gól, 24 büntető és kapusdráma - videó, eredmények

Ez történt csütörtökön, az EL playoff-körében, itt vannak a továbbjutók.
Dudás Gábor 2020. október 2., péntek 8:50
Szerző: Dudás Gábor 2020. október 2., péntek 8:50

A Milan ugyan a belga Saelemaekers szöglet után szerzett góljával megszerezte a vezetést a második félidő elején (0-1), de a Rio Ave a 72. percben, Francisco Geraldes találatával egyenlíteni tudott (1-1), jöhetett a hosszabbítás.

Amelyet a portugálok remekül kezdtek, Gelson már a 91. percben betalált (2-1) és egészen a 2x15 perces ráadás végéig úgy tűnt, a hazaiak be is húzzák ezzel az EL-playoff párharcot. A 121. percben azonban büntetőhöz jutott a vendégcsapat (a Rio Ave horvát védője pedig második sárgával kiállt), a török Hakan Calhanoglu pedig értékesítette is a pontrúgást (2-2), így aztán jöhetett a 11-es párbaj.

A büntetők pedig egészen maratoni hosszúságúra nyúltak: összesen 24 tizenegyest hozott a pluszpárbaj, amelynek egyik főszereplője a Milan olasz válogatott kapusa, Gianluigi Donnarumma lett. A hálóőr - akárcsak kollégája, a lengyel Paweł Kieszek - maga is oda kellett, hogy álljon a mészpontra, de mindkét kapus elhibázta a 11-esét. Donnarumma viszont javítani tudott, kivédte Aderllan Santos lövését, és mivel a másik oldalon a dán Kjaer nem hibázott, így a Milan 9-8-ra megnyerte a csatát.

Ami pedig a többi mérkőzést illeti: a MOL Fehérvár búcsújáról már beszámoltunk, de a cseh Plzen, a svájci Basel, a német Wolfsburg vagy a török Galatasaray sem élte meg a csoportkört. A Ferencváros által a BL-től búcsúztatott Celtic és Dinamo Zagreb ott lesz a főtáblán, a norvég Malmö viszont nem. A dunaszerdahelyi DAC-ot nagy különbséggel kiejtő osztrák LASK nagy meglepetésre a portugál Sportingot idegenben ütötte el a továbbjutással, méghozzá háromgólos (4-1) különbséggel. A Tottenham hét gólt szerezve lépett túl az izraeli Maccabi Haifán - Harry Kane triplázni tudott a londoni találkozón.

Az EL-csoportkör sorsolására pénteken, 13 órától kerül sor.

FC Köbenhavn (dán) - Rijeka (horvát) 0-1

EL: Benny Hill zenéjével parádés a továbbjutásról döntő, tragikomikus öngól - videó
A dán FC Köbenhavn egy egészen döbbenetes jelentsor végén szerzett öngóllal kapott ki hazai pályán a horvát Rijekától az Európa Liga playoff-körében. A 20. percben Peter Ankersen talált a saját kapujába Franko Andrijašević felső lécét követően. A jelentről már elkészült a Benny Hill-verzió is, így az igazán teljes a kép...

Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.
Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.