EL: Szalaiékat a VAR fosztotta meg a győzelemtől, egészen döbbenetes öngóllal verte meg magát a Lazio - eredmények, videók

A Szalai Attilát végig soraiban tudó Fenerbahce 1-1-es döntetlent játszott a Frankfurt vendégeként. A törökök a hosszabbítás utolsó perceiben büntetőhöz jutottak, ám Pelkas kihagyta, majd a kipattanót Berisha berúgta, ám némi videózás után érvénytelenítette a találatot a játékvezető. A Galatasaray Strakosha nem mindennapi öngóljának köszönhetően 1-0-ra nyert a Lazio ellen: A rómaiak kapusa egy felrúgott labdát megpróbált lehúzni, ám nem sikerült, így beejtette a játékszert a saját kapujába. Ez történt a csütörtök esti EL-csoportmeccseken.
Csakfoci Admin 2021. szeptember 16., csütörtök 22:57
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 16., csütörtök 22:57

Európa Liga, csoportkör - 1. forduló

A-csoport

Bröndby-Sparta Praha 0-0

Rangers-Lyon 0-2 (Ekambi 23., Tavernier 55. - öngól)

B-csoport

Monaco-Sturm Graz 1-0 (Diatta 66.)

PSV-Real Sociedad 2-2 (Götze 32., Gakpo 54., ill. Januzaj 34., Isak 39.)

C-csoport

Leicester City-Napoli 2-2 (Perez 9., Barnes 64., ill. Osimhen 69., 87. - büntetőből)

D-csoport

Eintracht Frankfurt-Fenerbahce 1-1 (Lammers 41., ill. Özil 10.)

Olympiakosz-Antwerp 2-1 (El Arabi 52., Reabciuk 87., ill. Samatta 75.) - kiállítva: Bataille 91. (Antwerp)

E-csoport

Galatasaray-Lazio 1-0 (Strakosha 67. - öngól)

A Lazio egygólos vereséget szenvedett a Galatasaray vendégeként, a törökök góljában alaposan benne volt a római csapat kapusa, aki egy lehulló labdát ejtett be kapujába.

Lokomotiv Moszkva-Marseille 1-1 (Anjorin 89., ill. Ünder 59. - büntetőből) - kiállítva: Tiknizyan 59. (Lokomotív Moszkva)

Az Olympique Marseille 1-1-es döntetlent játszott a Marko Nikolics által irányított Lokomotiv Moszkva otthonában, akárcsak a bolgár Ludogorec a dán Midtjylland vendégeként.

F-csoport

Crvena zvezda-Braga 2-1 (Rodic 75., Katai 85., ill. Galeno 76.)

Midtyjlland-Ludogorec 1-1 (Isaksen 3., ill. Despondov 32.)

G-csoport

Betis-Celtic 4-2 (Miranda 32., Juanmi 35., 53., Iglesias 51., ill. Ajeti 15., Juranovic 27. - büntetőből)

Bayer Leverkusen-FERENCVÁROS 2-1 (Palacios 37., Wirtz 69., ill. R. Mmaee 8.)

H-csoport

Dinamo Zagreb-West Ham 0-2 (Antonio 22., Rice 50.)

Rapid Wien-Genk 0-1 (Onoachu 92.)

Idegenben győzött a belga Genk és az angol West Ham United, míg a portugál Braga 2-1-re kikapott a házigazda szerb Crvena zvezdától.

A nyolc négycsapatos csoportból az elsők a nyolcaddöntőbe jutnak, míg a második helyezettek a Bajnokok Ligájából érkező nyolc csoportharmadikkal találkoznak a 16 közé jutásért, onnantól pedig egyenes kieséses rendszerben folytatódik a sorozat. A harmadik helyezettek a Konferencia-ligában játszhatnak a nyolcaddöntőbe kerülésért az ottani csoportmásodikokkal. (MTI)

EL: A Fradi vezetett, de egy góllal kikapott Leverkusenben - videó
Az Európa Liga csoportkörének első fordulójában a Ferencváros 2-1-es vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen vendégeként. Peter Stöger csapata Ryan Mmaee góljával még vezetett, majd a hazaiak egyenlítettek, aztán az utolsó húsz percben megszerezte a vezetést a Leverkusen, amit már a lefújásig megőrzött.